Роль батька у формуванні дівчинки як ДІВЧИНКИ, чи майбутньої жінки, неймовірно важлива. Ще З. Фрейд казав, що дівчина на підсвідомому рівні шукає собі обранця, подібного батькові. Звичайно, це не просто фігура батька, а той образ тата, який вона винесла в своє доросле життя. Це перше і одне з головних призначень батька.
Тато є першим чоловіком, з яким стикається маленька дівчинка, і багато в чому саме від нього залежить, буде вона принцесою або простачкою, виросте вона щасливою і реалізованою жінкою або ж навпаки.
Уже в перші 5-7 років життя, через відносини з татом, в дитині закладаються її уявлення про себе і про чоловіків в цілому, яке вона реалізує в дорослому житті. Чи буде вона вважати себе привабливою і цікавою, яке відношення до себе з боку чоловіка вона сприйматиме як норму? Все це формується у відносинах дівчинки з її татом, з її «королем»!
Тут важливо сказати, що татові досить просто захоплюватися своєю донечкою, говорити їй компліменти, проводити з нею час, дарувати квіти. Ви ж хочете, щоб майбутній зять дарував вашій дочці квіти? То варто показати їй своїм власним прикладом, що саме це ставлення є нормою. Нескладно сказати, що у неї гарне плаття, коли вона старанно крутиться перед вами. Звичайно, важливо при цьому залишатися об’єктивним, і, якщо її нова зачіска вам не до смаку, то потрібно про це говорити, але так, щоб дитина зрозуміла, що це зачіска виявилася невдалою, а донька, звичайно ж, красуня. Безсумнівно, вдягатися і варити їсти, доньку навчить мама, але татові важливо надати всьому цьому сенс. Дитина повинна розуміти, що смачно готувати і доглядати за собою треба, бо це приносить вам і їй радість, задоволення, а не тому що інакше «заміж ніхто не візьме».
Ще однією важливою роллю тата, є роль «захисника». Дівчинка з найменших років життя повинна розуміти, що тато це та людина, на яку можна покластися. Звичайно, її проблеми і страхи здаються смішними, але вона обов’язково повинна знати, що тато прийде їй на допомогу і допоможе вирішити будь-яку ситуацію, адже для неї все це цілком серйозно. Розуміючи, що тато завжди поруч і готовий захистити, дівчинка росте впевненою і легко реалізується, адже відчуття захищеності в дитинстві дає внутрішній спокій і залишається на все життя.
Дівчинка ніколи не повинна боятися батька, тому, не варто фізично карати дочку. Батько повинен стати порадником і компаньйоном і, навіть висловлюючи своє невдоволення, важливо показати, що це ставлення до вчинку, а не до дочки.
Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.
Тато запросто може переконати дочку, що дівчатка можуть досягати успіху в будь-якій сфері. Особливо, якщо тато входить у світ дівчинки і вникає в її інтереси, а також, якщо впускає її в свої. Дівчинка зовсім не виросте «пацанятком», якщо тато візьме її на риболовлю, зате вона точно навчиться розділяти інтереси чоловіків. Адже дівчинку робить дівчинкою не те, чим вона захоплюється, а ставлення до неї і підкреслення її жіночих рис.
Звичайно, у формуванні дівчинки, важливі відносини між татом і мамою. Дуже значимо те, як мама сприймає батька. Навіть, якщо ваше спільне життя не склалося, постарайтеся залишити повагу один до одного, і, звичайно, дівчинка повинна розуміти, що до неї ваші негаразди не мають ніякого відношення. Вона, як і колись, татова улюблена дочка, ну і мамина звичайно.
В цілому, татові завжди важливо пам’ятати, що він, виховуючи дочку, формує собою образ чоловіка в її свідомості і сприйняття дівчинкою самої себе.
Щасливі дівчатка виростають щасливими і реалізованими жінками.
Так хочеться, щоб таких, ставало все більше!
. .
. .