Вагітність і пологи, Планування вагітності, Сім'я

Як зачати хлопчика?

hlopchyk_divchynka

Хоча, насправді, не існує сто відсоткової гарантії, проте деякі особливості будови сперматозоїдів Х (дівчаток) та сперматозоїдів Y (хлопчиків) дозволяють парі збільшити шанси зачати дитину обраної статі.

colovik_zinka

. . . . . . . . . .

Сперматозоїди, які несуть Х хромосому, тобто можуть потенційно зачати дівчинку, мають більше накопичених поживних речовин в порівнянні з сперматозоїдами Y. Відповідно вони важчі, а отже повільніші, проте довше живуть, можуть дочекатись овуляції. Тобто, якщо ви хочете дівчинку, тоді доцільно мати статеві стосунки до настання овуляції, до найбільш плідного періоду жінки.

Сперматозоїди Y, потенційні хлопчики, мають значну перевагу в швидкості. Вони швидше проходять цервікальний слиз, досягають маткових труб, приблизно через 6-8 годин, і якщо там їх чекає яйцеклітина, мають більше шансів бути першим і тим єдиним, що запліднить яйцеклітину. Якщо хочете збільшити ймовірність зачати хлопчика, робіть це під час овуляції

spermatozoid

Вирахувати настання овуляції можна через застосування методу Крейтона, напротехнології, – вивчення плідності жінки за цервікальним слизом.

Природня контрацепція: напротехнологія

Також існують тести на визначення овуляції.

Різкий підйом концентрації лютеїнізуючого гормону передує овуляції, найкращий момент планування зачаття. Тест на овуляцію визначає цей різкий підйом рівня лютеїнізуючого гормону. Підйом концентрації лютеїнізуючого гормону впливає на клітини фолікулу в яйнику і відбувається овуляція.

test_na_ovuliaciy

Овуляція – це вихід яйцеклітини з фолікулу яйника у черевну порожнину. Після виділення яйцеклітина підхоплюється війками маткових труб. Потрапивши в маткові труби яйцеклітина готова до зустрічі з сперматозоїдом і до зачаття.

Підготувала лікар Ольга Летнянчик.