Виховання дітей, Сім'я

Роль батька в вихованні сина

batko_ta_sin

Присутність в житті батька важлива для всіх дітей, незалежно від статі. Але для хлопчиків тато не тільки батько, а й друг, наставник, а також взірець для наслідування – ось чому роль батька у вихованні сина дуже важлива.

Функції батька для хлопчика

Тато -батько

Тато, як і мама, піклується про дитину, оберігає його, любить і цінує. Мама потребує допомоги, тому тато може взяти на себе частину обов’язків по догляду за дитиною. Він цілком може погодувати дитину, переодягнути, поміняти підгузник, вкласти спати. І часом тати справляються з цими завданнями навіть краще, ніж мами. Адже тато більш урівноважений та організований.

batko_ta_sin_2

Тато-друг

Тато асоціюється у хлопчика з веселощами, активними іграми і пустощами. Мами в цьому плані більш акуратні і боязкі. А дитині, тим більше хлопчикові, потрібно випускати свою енергію на волю. Бігати, стрибати, лазити, пустувати. Так він вчиться координувати свої рухи, краще орієнтуватися в просторі, і просто щиро веселитися.

Тато – взірець для наслідування

Ще Зігмунд Фрейд стверджував, що хлопчики після трьох років починають ототожнювати себе з батьком. Копіювати його міміку, жести, поведінку. Переймають його світогляд, ставлення до людей, ставлення до матері і самого себе. Саме тому психологи стверджують, що роль батька у вихованні сина особливо важлива. Хлопчик бере за основу свого батька і відштовхується від нього, формуючись як особистість.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Тато-наставник

Ця батьківська функція набуває чинності приблизно в старшому дошкільному віці. Авторитет батька в очах сина є значно вищим, ніж авторитет матері. Тому батькові в цей період, як ніколи раніше, необхідно взяти на себе відповідальність за виховання сина. Образно кажучи, батько повинен за руку вивести хлопчика в соціум. Навчити спілкуватися, досягати поставлених цілей, вирішувати конфлікти, будувати взаємини з друзями і з протилежною статтю.

tato-nastavnik

Батьківська любов та ніжність

Багато чоловіків хотіли б бачити своїх синів розумними, сильними, сміливими. Для них це ідеал мужності. Але нерідко в гонитві за таким ідеалом батьки ігнорують або пригнічують важливі потреби своїх дітей. Хлопчикам не менше, ніж дівчаткам, необхідна ласка і ніжна турбота. І чим вони менші, тим більше потреба в ніжності. Але тати бояться, що надмірна ласка зробить сина схожим на дівчинку. Ось вони і жертвують добрими і такими необхідними будь-якому хлопчикові ніжними стосунками заради своїх ідеалів мужності.

Однак, як показують дослідження, та й простий життєвий досвід, найбільш мужні хлопчики виростають якраз у тих батьків, які не скупляться на ніжність до синів. І як це не парадоксально звучить, але хлопчик, який має досвід близьких відносин з батьком, який щиро висловлює йому свою любов, виростає повноцінним чоловіком.