Розвиток дітей

Музика і розвиток дитини

muzika_i_rozvitok_ditini

Музика відіграє величезну роль у розвитку дитини. Звуки стають доступні їй ще в утробі матері, з 16 тижнів. З цього моменту і до кінця життя чути звуки – один з найважливіших аспектів у житті людини. Особливо якщо ці звуки народжують музику.

Багато вчених стверджують, що знайомство малюка з музикою варто починати з класичних творів. Їх позитивний вплив незаперечний.

muzika_i_diti1

Музичний розвиток дитини починаємо з утроби

Дитина може сприймати музику навіть в період свого внутрішньоутробного розвитку. Спокійна музика, як правило, заспокоює її, а бадьора додає їй активності, вона починає ворушитися і штовхатися.

Згідно з дослідженнями багатьох психологів, класична музика справляє благотворний вплив на психічний розвиток малюка. А важка музика (рок, особливо жорсткі його стилі) може розвинути агресивні настрої.

Особливо діти люблять слухати, як співає мама. Навіть якщо її вокальні дані не відрізняються красою і талантом. Маленька дитина не оцінює її здібностей у цій області. Вона чує її ласкавий голос, прикрашений співучістю, і це наповнює її радістю і спокоєм, дарує їй відчуття комфорту.

Читайте також “Як навчити дитину зав’язувати шнурівки” та підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

У чому полягає вплив музики на дитину

Музика позитивно впливає на розвиток рухових навичок. Дитина може добре відчувати ритм і рухатися в такт. Якість ходьби покращиться, а постава стане правильною. Зміни в темпі допоможуть зрозуміти відчуття швидкості. Зорові асоціації, що породжуються музикою, розвивають фантазію і уяву.

Спів розвиває дихання, зміцнює голосові зв’язки. Гра на музичних інструментах поліпшує дрібну моторику. Багато батьків, діти яких ніяк не можуть навчитися писати, віддають їх у музичні школи, і незабаром поліпшується почерк і швидкість письма.

muzika_i_diti

Обов’язково потрібно знайомити дитину з народною музикою. З її допомогою малюк може пізнавати культуру свого народу. Також у цьому будуть дуже корисними нескладні народні інструменти. Серед найпростіших народних інструментів можна обрати: сопілку, ложки, деркач, бубен.

Слухаючи музику, дитина вчиться розуміти звуки, їх різницю, виразність, пізнавати прекрасне і піднесене. Розвивається смак і творчий потенціал, дитина відчуває тонше.

Музика глибоко впливає на внутрішній світ. Вона стимулює роботу мозку, допомагає у вирішенні складних завдань і подоланні труднощів. Гра на музичних інструментах вчить посидючості і працьовитості.

Музика допомагає людині відкрити в собі здатність до почуттів і співчуття.