Сім'я

Конфлікти в сім’ї – як їх уникнути

yak_uniknuti_konfliktiv_v_simi

Закохуючись в людину, ми сподіваємося, що любов і взаєморозуміння буде супроводжувати нас все життя. Але проходить якийсь час, і починають дратувати особливості характеру і звички обранця. Можна спочатку закривати очі на ситуацію і робити вигляд, що все добре і нічого не відбувається. Але проходить ще якийсь відрізок часу і стає складно втримувати роздратування, починає здаватися, що партнер спеціально вас дратує.

Вам знайома така ситуація? Як же зробити так, щоб ніколи не сваритися з коханими і жити в гармонії і взаєморозумінні? Однозначної відповіді на таке питання немає і бути не може, тому що ми різні і в кожній конкретній ситуації потрібен індивідуальний підхід. Але існують загальні рекомендації, дотримуючись яких, можна значно поліпшити атмосферу взаємин.

Як уникнути конфліктів у сім’ї: конкретність і тільки конкретність

Дуже часто ми сердимося на партнера через те, що він щось робить не так (чи взагалі не робить), як нам цього хочеться. А під час «розбору польотів» виявляється, що партнер навіть не знав, що ви хотіли, щоб він зробив що-небудь так і так. Тому якщо для вас важливий результат, потрібно обов’язково чітко промовляти, що саме ви хочете отримати в результаті.

Фрази, на кшталт: «Коханий, сходи туди, не знаю, куди принеси того, не знаю чого», кого завгодно заведуть у глухий кут. Іноді буває, що важко собі пояснити, чого ж хочеться, що ж тоді говорити про близьку людину? Адже він/вона не екстрасенс і не в змозі прочитати ваші думки.

yak_uniknuti_konfliktiv_v_simi2

Як уникнути конфліктів у сім’ї: будьте відвертими

Буває, що на початку стосунків, будь-які звички обранця вас зворушували, але через деякий час стали здаватися безглуздими, а потім і зовсім дратувати. Ви спостерігаєте ці звички день у день, і роздратування накопичується в вас. Що ж робити?

Спочатку спокійно обговорити цю проблему у відповідній обстановці. Не варто чіплятися до людини, яка щойно прийшла голодна з роботи. Це не найкращий час. Людина може навіть не здогадуватися, що вас щось дратує. Деякі речі ваш обранець, можливо, робить спеціально перебільшеними, адже ще не так давно ви захоплювалися саме цими особливостями. Спокійна розмова допоможе розібратися в ситуації і зняти напружені моменти.

Як уникнути конфліктів у сім’ї: шукайте компромісу

Будь-які відносини – це компроміс. Для того щоб відносини були гармонійними, їх потрібно розвивати, не розраховуючи, що все само «вляжеться». Здатність вчасно поступитися, бути гнучким у відносинах, відчувати міру – коли потрібно настояти на своєму, а коли зупинитися. Ці якості завжди цінувалися і будуть цінуватися. Але не у багатьох людей ці якості вроджені. Їх потрібно культивувати в собі.

yak_uniknuti_konfliktiv_v_simi3

Як поводитися під час вирішення конфліктної ситуації

Ніколи не варто вирішувати проблему «зопалу». Наламавши дров, виправити ситуацію потім набагато складніше, а іноді просто неможливо. Якщо відчуваєте, що гнів починає переважати над іншими почуттями, порахуйте до 10. Це старий перевірений спосіб. Якщо він не допомагає, краще піти в іншу кімнату і перечекати там, поки гнів і роздратування затихнуть.

Під час конфлікту уважно стежте за тим, що ви говорите, і ретельно підбирайте слова. По-перше, це допоможе вам стриматися і не наговорити багато зайвого. По-друге, концентруючись на підборі нейтральних слів, ви загасите свою дратівливість.

Не використовуйте в розмові категоричні слова, наприклад, «завжди», «постійно», «вічно». Вони викликають у опонента мимовільний затиск, і вам складно буде достукатися до його свідомості. «Ти мене ніколи не чуєш!», «Вічно ти стирчиш перед телевізором!», «Я тобі мільйон разів говорила …!» Подібні фрази нічого, крім бажання нападу у відповідь, у опонента не викликають.

Якщо ви роздратовані, найкраще домовитися з партнером про час, коли ви зможете спокійно обговорити ситуацію, що склалася. А після декількох годин ситуація може здатися вже і не такою проблематичною, та й ви будете, однозначно, спокійніші.

Вмійте слухати і чути свого співрозмовника. Під час конфлікту, найчастіше ми чуємо тільки себе. І всі доводи, які наводить ваш партнер, залишаються не почутими.

Досить часто можна спостерігати ситуацію, коли лаються двоє людей, говорять про одне й те ж, але так як вони не чують слів один одного, до домовленості їм прийти дуже складно.

Не варто забувати про психологічні відмінності чоловіка і жінки. Це вже доведений наукою факт. Жінки емоційніші, ніж чоловіки. Чоловіки вважають за краще перетравлювати проблеми мовчки, вважаючи, що покладати свої проблеми на жінку не по-чоловічому. У той же час, жінка може сприймати мовчання чоловіка як недовіру.

Багато тисячоліть чоловіки були здобувачами і охоронцями, а жінки матерями і берегинями домашнього затишку. Така градація, безумовно, не могла не позначитися на характері чоловіків і жінок. Знаючи тонкощі психологічного портрету чоловіка і жінки, можна уникнути багатьох конфліктних ситуацій у взаєминах і навчитися краще розуміти один одного.

Ось кілька фактів: у жінки кут зору більший ніж у чоловіка, але зір чоловіка краще фокусується на деталях. Це пов’язано з тим, що на полюванні чоловік, вистеживши здобич, має весь час утримувати її в полі зору. У той же час, жінка, займаючись господарством, повинна була одночасно доглядати за вогнем, за дітьми, що розбігаються в різні боки, за ситуацією в цілому.

Багато молодих мам скаржаться, що коли вночі плаче дитина, чоловік спокійно продовжує спати. Але справа в тому, що діапазон звуку плачу дитини вищий, ніж може вловити вухо чоловіка, тому плач його не сильно турбує. Зате чоловіки здатні чути нижчі звуки, ніж жінки.

Орієнтування жінки на місцевості відбувається повільніше, ніж у чоловіка. А якщо жінка намагається визначити маршрут по карті, вона повертає карту таким чином, щоб карта була зорієнтована в потрібному напрямку. Чоловік же з легкістю такі трансформації робить в голові. І це лише мала частина прикладів.

Для побудови будь-яких стосунків, чи сімейних, чи ділових, чи дружніх, необхідно докладати зусиль для їх гармонізації та розвитку. У будь-яких стосунках трапляються проблемні ситуації, а те, яким чином вони будуть вирішуватися – криком і скандалом або плідними переговорами – вирішувати вам!

. .

. .