Відео, Ідеї для дитячого дозвілля, Розвиток дітей

Як навчити дитину зав’язувати шнурівки

6849_dopomoga_ditini_golovna

Здавалось би просте вміння зав’язувати шнурівки для діток є важким завданням. Як навчити дитину зав’язувати шнурівки? Адже багато взуття: кеди, кросівки, черевики, а далі лижні черевики, ковзани і берци, потребує вміння зав’язувати шнурівки. Хоча в дитсадку, а потім і в початковій школі часто вихователі та вчителі радять батькам купувати взуття без шнурівки, щоб малюк міг самотужки його взувати.

Вперше зустрівшись з труднощами зав’язування шнурівок, батьки постають перед дилемою: продовжувати купувати взуття без шнурівок, або спробувати навчити дитину зав’язувати їх самостійно.

Тим батькам, які все ж обрали другий варіант ми пропонуємо розглянути варіанти, як можна навчити дитину зав’язати шнурівки швидко і просто, на одному диханні.

Як навчити дитину зав’язувати шнурівки – рекомендації батькам

  • Найперше, що потрібно зробити – це зацікавити дитину, щоб у неї виникло бажання займатися чимось новим.
  • Далі станьте за спиною у дитини. Якщо ви стоїте обличчям, малюк може не відразу зрозуміти і запам’ятати послідовність.
  • Процес повинен має бути живим і захоплюючим, а обстановка – доброзичливою. Спілкуйтеся з дитиною, реагуйте на її запитання, всі маніпуляції показуйте повільно. Сприймайте навчання дитини так, ніби прямо зараз відбувається одна з найважливіших подій в житті сина або дочки, яку він (вона), можливо, запам’ятає на все життя.
  • Дітям важко зафіксувати весь обсяг інформації, який їм пропонується, тому зробивши одну дію, відразу попросіть малюка повторити її. Зверніть увагу на важко засвоювані моменти, ненав’язливо поясніть їх кілька разів.
dopomoga_ditini

Сьогодні у всіх магазинах з іграшками можна знайти захоплюючі трафарети-іграшки, де зображені барвисті кеди і зроблені дірочки, в яких вставляється шнурівка. З таким пристосуванням навчити малюка зав’язувати шнурівки стає набагато простіше, дівчаткам запропонуйте поекспериментувати з стрічкою. Трафарет можна зробити самостійно: візьміть квадратний картон, намалюйте кеди, зробіть шилом отвори і починайте захоплюючу гру.

Коли маленький учень впорався з завданням, обов’язково похваліть його.

Ознайомтеся з ще одним способом дуже швидко та зручно зав’язувати шнурівки

Способи зав’язування шнурівок

В основному дорослі володіють одним способом, як зав’язати шнурки, але навчити дитину, як це робити, можна, скориставшись іншими, не менш ефективними і доступними варіантами.

Який спосіб більше сподобається дитині, покаже нескладна вправа. Нехай малюк підніме праву руку, а ліву сховає за спиною. Якщо одночасні маніпуляції йому під силу, то його можна навчити методу зашнуровування черевика однієї петлею. Якщо батькам зручніше проводити навчання звичним способом, зупиніться на цій техніці, не придумуйте собі складних завдань.

Методи, що дозволяють навчити дитину зав’язати шнурки, представлені такими варіантами:

babusin_bantik

«Бабусин вузол». Мабуть, найпростіша техніка. Спочатку потрібно сформувати одну петельку, за нею іншу, перехрестити «вушка» і протягнути одне в серединку. Діти чудово сприймають так звану гру в зайчат з шнурків.

spiimati_zaichika

Наступний спосіб називається «спіймати зайчика». Під час того, як почали вчити дитину зав’язувати шнурки, промовляйте: «Біжить зайчик (візьміть один кінець шнурка і зігніть в петлі), а ми з тобою його спіймаємо (другий шнурок обмотує сформовану петлю, тепер витягніть вже складений в петлю другий кінець шнурка ззовні )».