Цю статтю хотілося б присвятити саме татусям. Безумовно, вона буде цікава і жінкам, але все ж основний посил спрямований саме чоловікам. Роль тата у розвитку дитини важко переоцінити, але на жаль, не завжди вони про це пам’ятають. Тому нижче хотілося б перерахувати ті основоположні принципи, які рекомендується виконувати батькам для того, щоб повноцінно брати участь у вихованні та розвитку своєї дитини.
П’ять правил виховання для татусів: чим раніше, тим краще.
Часто виховувати своїх дітей чоловіки починають тоді, коли вони вже можуть ходити, говорити і ясно висловлювати свої думки. Однак це неправильно. Включатися в життя дитини чоловік повинен вже на ранніх стадіях вагітності дружини. Він повинен брати участь в підготовці до появи малюка: купувати все необхідне, обговорювати з майбутньою мамою ім’я дитини, планувати подальше життя, та й просто «спілкуватися» з малюком, поки той перебуває в утробі матері.
З появою дитини на світ тато повинен брати безпосередню участь у догляді за малюком. Хтось боїться зробити щось не так, але не питає поради у жінки, а просто відходить в сторону. А даремно! Призвичаївшись, батьки справляються з пелюшками і підгузками, вкладають дитину спати, співають колискові не гірше матерів. Коли дитина трохи подорослішає, можна буде сміливо відпускати жінку у справах, не боячись залишатися з малюком наодинці.
Читайте також:
Роль батька у вихованні доньки
П’ять правил виховання для татусів: діти заслуговують вашої уваги
Безумовно, сучасні чоловіки продовжують виконувати роль годувальника сім’ї, і через це у них майже не залишається часу на сім’ю. Але часто трапляється так, що чоловік після роботи вмощується перед телевізором/комп’ютером і геть відмовляється робити щось по дому або допомагати жінці в догляді за малюком («Я був на роботі, втомився», «Я працюю, тому робити щось вдома не збираюсь»).
Втома, відсутність вільного часу, завантаженість на роботі – все це істотно, але не можна цим прикриватися постійно, адже роль батька у вихованні дитини так само важлива, як і роль матері. Пам’ятайте, що бути батьком – це значить приділяти дитині час, гратися з нею, вчити чомусь. Тепер ви повинні відкидати всі справи і присвячувати себе малюкові. І повірте, ваша дружина втомлюється не менше, домашні справи стомлюють також сильно, як і робота, тому буде справедливо, якщо хоча б вечорами ви будете давати їй трохи відпочинку.
П’ять правил виховання для татусів: не бійтеся проявляти емоції
Існує стереотип, що чоловік повинен бути суворим, сміливим, відважним – почуття ні в якому разі не повинні затьмарювати розум. Звичайно, в якійсь мірі це добре, але така думка настільки вкоренилася в голові чоловіків, що ті бояться проявляти будь емоції. Звідси виникає проблема, коли батьки не можуть з головою зануритися в дитячу гру, зайвий раз проявити ніжність і обійняти свого малюка, заспівати колискову. В результаті у них не виходить налагодити контакт з дитиною. Деякі тати бояться проявляти турботу і ласку щодо своїх синів, щоб не прищепити їм тягу до чоловічої статі (хоча, як вже давно доведено, саме брак уваги з боку батька змушує шукати любові у осіб чоловічої статі).
Дівчаткам теж не завжди щастить: проявити зайвий раз свою любов батькові заважає божевільна думка, що його можуть запідозрити в педофілії. І те, і інше звучить вкрай нерозумно, але таке трапляється і в результаті діти недоотримують батьківської любові, турботи і ласки. Тому скиньте з себе весь цей непотрібний вантаж забобонів і робіть те, що підказує серце батька.
Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.
Читайте також:
«Пастки для почуттів», або 7 ознак байдужих батьків
П’ять правил виховання для татусів: не треба доглядати за дитиною через силу
Коли чоловік постійно чує від дружини «ти маєш …», «це твоя дитина …», то починає сприймати догляд за малюком як обов’язок, а всі обов’язки, як відомо, виконують через силу. Спілкування з дитиною має приносити задоволення. Завжди можна знайти заняття, яке буде цікаво і татові, і дитині – спорт, машини, подорожі, рибалка, настільні ігри та багато іншого. Так чому б цим не скористатися, щоб позбутися від неприємного відчуття «мене змусили». Втім, це відчуття може і не з’явитися, якщо чоловік сам буде пропонувати свою допомогу жінці, не чекаючи слів «ти маєш». І якщо спочатку догляд за дитиною може здаватися рутиною, то потім батьки втягуються і вже навіть не замислюються, цікаво їм це чи ні. Дитина стає їхнім життям.
П’ять правил виховання для татусів: не грайте в злого і в доброго тата
Досить часто чоловіки вибирають собі якусь одну роль і користуються нею. Це або «добрий тато», який все вирішує, не сварить, в усьому допомагає; і «злий тато», яким лякають дитину. Звичайно, яку модель виховання вибрати, вирішувати тільки батькам, але такий поділ в корені неправильний.
Так, дозволяючи своїй дитині все, шкодуючи її , дитину можна розпестити і зіпсувати їй тим самим характер. Тримати дитину в надмірній суворості так само не кращий вихід: в цьому випадку дитина слухається батька не через його авторитет, а через банальний страх. Тому варто взяти найкраще з обох «полярностей» і стати справедливим татом, який може і пошкодувати, і допомогти, і пояснити, і іноді насварити (зрозуміло, без тілесних покарань і принижень). В татусеві дитина повинна бачити не ворога, який бажає йому зла, а найкращого друга.
Звичайно, це лише кілька правил, до яких можна додати десяток інших, але саме ці принципи основні. Крім того дотримуватися їх зовсім нескладно. У наш час багато дітей виховується в неповних сім’ях, де з тих чи інших причин немає чоловіка. Такі малюки не знають, що таке батьківська турбота, увага і ласка. Вашій дитині пощастило: у неї є і мама, і тато, тому не позбавляйте її цього щастя – рости в повній сім’ї і знати, що таке батьківська любов.