Традиція розповідати дітям казки існує протягом століть, але також є популярним психологічним інструментом. Як допомогти дитині пережити внутрішній конфлікт, читайте у нашій статті.
Ревнощі - що може бути природніше! Народження братика або сестрички - ось справжній переворот у житті! Потрібно тепер ділитися своїми іграшками, своїм "життєвим простором", а головне - любов'ю батьків ...
Гра - найважливіша частина життя дитини, а батьки - головні люди у її житті. Здавалося б, саме батьки повинні навчити малюка гратися і з повною віддачею брати участь в дитячих забавах. Але чомусь для багатьох дорослих гра з дитиною стає тяжкою і навіть непосильною ношею?
Звичайно, ми любимо наших дітей - це навіть не обговорюється... але от форма нашої любові часто дуже різноманітна. Деколи вона проявлена у вседозволеності - коли дитині не можливо відмовити, а в іншій ситуації вона стоїть н сторожі правил і схем - і кожне порушення дитини трактується злочин і невдячність. Де здорова межа? Як поступати правильно і, ...
Світ очима дитини - простий і складний одночасно, їй ще не відомі всі зв'язки і закономірності процесів, проте найважливіша істина приходить до нас у дуже ранньому віці - без любові вижити не можливо.
Складний період - тим не менше необхідний і захопливий. Таку кількість змін і таку динаміку ми переживаємо хіба у перші роки від народження. Міняється особистість - і світ розкриває горизонти. Як допомогти і підтримати дитину у цей час перетворень і випробувань?
Здавалось би - керувати своїми емоціями важливо для дорослої людини, а діти - це суцільна спонтанність і вилив почуттів. І все ж фундамент саморегуліції закладається власне в дитинстві - важко збудувати гармонійну особистість, знехтувавши цим важливим компонентом.
Нерозпізнана тривога - причина порушення поведінки дитини? Важко повірити, адже всім нам відомі прояви тривоги і страху. І все ж вчені говорять пртилежне! Але що ж насправді відбувається? Великий маскарад!
Чи часто ваша дитина впадає в істерику, в гніві розкидаючи всі іграшки навколо та руйнуючи все на своєму шляху. Багато батьків стикаються з такою проблемою постійно. Спробуємо розібратися з психологічної точки зору - як діяти.