Ідеї для дитячого дозвілля, Розмальовки та поробки для дітей

Ліплення тварин з пластиліну. Найпростіше та найцікавіше

Переважна більшість дитячих ігор і іграшок поділяються на “хлопчачі” (коліщата, машинки, пружинки) і “дівчачі” (ляльки, їх платтячка й каструльки). Але існують забави для кожної дитини, і однією з них, безумовно, є ліплення з різнобарвного й податливого пластиліну, яке не тільки розвиває координацію пальців, але й сприяє розширенню світогляду, розвитку фантазії й винахідливості дитини.

3364_l31

Пластилін (італ. plastilina походить від давньогрецького – ліпний) – матеріал для ліплення, що виготовляється з очищеної й тонкоподрібненої глини з додаванням воску, жирів, барвників і деяких інших речовин, які перешкоджають висиханню.

Ліплення, моторика і розвиток дитини

Будь-якій дитині з самого раннього віку необхідно займатися творчістю. Таким чином малюк встановлює контакт з навколишньому світом, пізнає його і вчиться висловлювати свої почуття і думки. Недооцінювати цей процес не можна.

Як правило, перші спроби самовираження дитини проявляються в іграх і спробах малювати. Також, з певного віку, малюк починає потребувати розвитку моторики. Тактильний контакт є ще одним способом пізнання світу. Крім того, він тісно пов’язаний із загальним розвитком дитини – найчастіше відстаючі діти мають ті чи інші проблеми з дрібною моторикою.

Для повноцінного розвитку дитини необхідно дати йому можливість створювати що-небудь своїми руками. Ліплення ідеально підходить в якості способу задіяти тактильні відчуття дитини і дрібну моторику.

Різновиди матеріалів для ліплення

Всі зустрічаються в продажу різновиди умовного «пластиліну» можна розділити кілька позицій, саме ті, які більш зручні для дітей від трьох років. Розглянемо детальніше кожну з них.

1. Пластилін вітчизняного виробництва

Знайомий усім нам з дитинства класичний пластилін. Він доступний і повсюдно поширений. Досить міцний – з виробами з нього можна довго грати не побоюючись, що вони розваляться. Через його властивостей окремі елементи легко з’єднуються між собою, утворюючи стійку композицію.

Звичайний пластилін не підходить для перших експериментів з ліпленням, так як він недостатньо податливий і має склад, що не рекомендований для малюків. Використовувати цей матеріал можна починаючи з 3-річного віку.

2. Пластилін зарубіжного виробництва

Імпортний пластилін відрізняється від вітчизняного винятковою м’якістю і яскравістю, яку йому надають натуральні барвники. Він не бруднить руки та одяг, легко очищається. Через його податливу фактуру і склад з рослинних компонентів він рекомендується для найменших дітей. Яскравим і всім відомим прикладом є Play-Doh. Недоліки імпортного пластиліну полягають в його м’якості. Падалка виходять не дуже міцними і легко розвалюються. Окремі деталі погано з’єднуються між собою.

3. Тісто

Популярний матеріал, що відрізняється своєю м’якістю і піддатливість. Абсолютно безпечний – до складу входить борошно, сіль і вода. Іноді – кольорові харчові барвники, якщо немає мети згодом розфарбувати виріб. Чи не прилипає до рук, окремі деталі легко склеюються між собою. Готовий виріб можна зберегти на пам’ять. Тісто є, його цілком можна виготовити в домашніх умовах. Вироби з тіста сохнуть протягом 12-ти годин. Крім того, вони розмокають при контакті з водою.

4. Восковий пластилін

Восковий пластилін відрізняється винятковою м’якістю і відмінно склеюється. При цьому вироби з нього довгий час зберігають форму. Кольори, як правило, яскраві і насичені. Чи не залишає забруднень на робочому місці або одязі. Вибираючи восковий пластилін слід пам’ятати, що він підходить для ліплення тільки найпростіших виробів. Купувати необхідно тільки ті набори, в яких кожен шматочок пластиліну знаходиться в індивідуальній упаковці, так як матеріал легко злипається.

5. Маса для ліплення

Маса для ліплення – один з найпопулярніших і практичних матеріалів для дитячої творчості. Вона дуже м’яка і пластична, що не прилипає до рук і навколишніх предметів. При цьому готові вироби висихають за 8 годин, після чого ними можна досить довго грати. Цікава особливість матеріалу – до 12-ти годин з моменту контакту з повітрям він може зберігати пластичність. Навіть якщо 8 годин минуло, виріб можна скропити водою і виправити недоліки. При всіх перевагах, маса для ліплення коштує досить дорого.

Як вибрати кращий пластилін: поради мамам

Починати займатися з пластиліном рекомендується вже з віку 10-12 місяців, тому особливу увагу необхідно приділити якості матеріалу, щоб він, ні в якій мірі, не шкодив малюкові. Давайте сформуємо основні вимоги, яким повинен відповідати відмінний пластилін, а саме:

  • Легко розм’якшуватися
  • Бути пластичним
  • Добре з’єднуватися один з одним
  • Мати барвисті яскраві відтінки, але не кислотні
  • Не прилипати до рук
  • Не залишати слідів фарби
  • Мати маркування на упаковці про не токсичність.

Дуже важливо вибирати м’який і податливий пластилін, щоб він сильно не напружував ручки дитини. Також, в процесі формування виробів він не повинен розшаровуватись, а в ідеалі при змішуванні двох різних відтінків формувати нові кольори. А ще краще підбирати зразки без зайвих запахів.

8325_l1
2693_l2

А зараз пропоную вам схеми ліплення тварин, комах, диких та свійських звіряток. Все це просто, адже ми знаємо, що за формою частини тулуба нагадують нам геометричні фігурки. Це не складно пояснити й дитині, а ще простіше змоделювати з пластиліну! Коли виготовляться усі елементи тулубу, долоньками варто розгладити гострі кутики чи нерівності, надати більш пласких форм. Не бійтесь помилятись і робити щось кумедне, адже це маса задоволення для дитини і для вас також. Вашій увазі пропоную ряд фотоматеріалу, для сприйняття інформації та натхнення. Творіть і фантазуйте!

5758_l3
0092_l4
2285_l11
8587_l12
9603_l10
2003_l9
6212_l8
5234_l6
2971_l5
1320_l19
9079_l18
1560_l16
8068_l15
6439_l14
1881_l13
5979_l27
3505_l26
9947_l25
0694_l23
1351_l22
3847_l20
3643_l21
4382_l28
7005_l29
3099_l30