Перша менструація ( менархе – перший менструальний цикл ) може бути випробуванням не тільки для дівчинки, а й для її батьків. Звичайно цю делікатну розмову варто провести матері дівчинки. Проте у разі, коли батько самостійно виховує дівчинку можна попросити іншу близьку людину, краще сестру або шкільного психолога. Хоча буває, що батько має достатньо довірливі стосунки з донькою і така розмова складеться природньо. Найкраще було б, якби дитина ще до підліткового віку мала дружні бесіди з мамою: що означає, бути дівчинкою, чим дівчинка відрізняється від хлопчика, як відбувається її дозрівання, які зміни відбуватимуться, до чого готуватися?
Найважливішим у розмові з дівчинкою є не стільки сама інформація, хоча її варто подати зрозуміло і достатньо, – а контакт з люблячою мамою. Мамі варто уважно вислухати хвилювання доньки, дати їй можливість проговорити страхи чи побоювання, сумніви. Дати зрозуміти, що її люблять, і що це добре, що дівчинка подорослішає.
Звичайно, багато що буде не просто: можливий головний біль, біль внизу живота, загальна втомлюваність чи роздратованість. Проте рости і розвиватись це закон життя. І дівчинка природно буде хотіти бути як мама.
. . . . .Менструальний цикл ( менструація ) – це період від настання кровотечі з матки ( перший день менструації ) до наступного першого дня менструації. Менструальний цикл – періодичні зміни в організмі жінки, а саме: коливання рівнів гормонів, та зміни в жіночих статевих залозах та органах, що дозволяють зачати дитину ( завагітніти ).
. . . . . . .
Менструальний цикл переважно в середньому триває 28 днів. Хоча в юних жінок менструальний цикл ( період від першого дня менструальної кровотечі до наступного першого дня ) може тривати від 21 дня до 45 дня, у дорослих жінок від 21 до 35 дні. Безпосередня тривалість самої менструальної кровотечі триває від 2 до 7 днів, знову ж таки в середньому 4-5 дні.
Автор: Летнянчик Ольга, лікар