Здоров'я дитини

Перші місячні у дівчинки-підлітка

pershi_misyachni_u_divchinki-pidlitka

Перші місячні– це дуже важлива подія у житті кожної дівчинки-підлітка. Часто трапляється, що початок місячних стає справжнім стресом для юної леді, тому до цієї події потрібно підготуватися заздалегідь. Батькам потрібно «набратися сміливості» і все ж таки обговорити із своєю, вже майже дорослою донькою, цю делікатну та інтимну тему.

Серед більшості дитячих психологів побутує думка, що про усі деталі та особливості жіночого організму, про менструальний цикл та особливості статевого дозрівання, дівчинка має дізнатися не від подружок, а від своєї мами. Дуже важливо пояснити дівчинці як правильно підібрати та використовувати засоби особистої гігієни. Детальніше з предметами гігієни та правилами їх використання під час місячних ви можете ознайомитись у статті Перші місячні у дівчинки-підлітка: правила гігієни під час місячних.

Перша менструація здебільшого настає у віці від 11 до 14 років. Але нерідко місячні можуть початись раніше або навпаки пізніше. В такому випадку батькам разом з дівчинкою необхідно проконсультуватися у лікаря гінеколога. На щастя, такі відхилення частіше за все залежать від фізіологічних особливостей або від генетичної схильності.

У гінекології лікарі користуються таким терміном, як «гінекологічний вік». Цей період починається якраз з настанням перших місячних у дівчинки. Якщо у дівчинки-підлітка почалася менструація, вважається, що її менструальний цикл встановився і дитина вступає в період статевої зрілості.

З настанням перших місячних дівчинка стає здатною зачати і виносити дитину, але, насправді, до народження дітей її організм ще не готовий. Причиною цьому є той факт, що організм підлітка на цьому етапі ще не повністю сформувався, і інтенсивно продовжує зростати. Саме тому, дуже важливо провести бесіду з підлітком про статеве життя, а також про оберігання від небажаної вагітності і різних захворювань, які можуть передатися статевим шляхом. Така бесіда не є легкою, але її необхідно провести, оскільки сучасні підлітки починають вести статеве життя в дуже ранньому віці.

Про наближення перших місячних можуть свідчити деякі симптоми, наприклад, зміни характеру виділень, хворобливі відчуття внизу живота, головні болі, зміни емоційного фону, виникнення апатії, агресії. Детальніше провісники першої менструації описані у статті Перші місячні у дівчинки-підлітка: коли і як це станеться

Нормальним менструальним циклом у дівчинки є цикл тривалістю від двадцяти восьми до тридцяти календарних днів.

Період менструації в нормі становить, в основному, три-п’ять, а іноді сім днів. Дуже важливо контролювати, щоб менструальний цикл у дівчинки-підлітка був регулярним.

. . . . . . . .

Такі показники, як кількість крові, що втрачається під час перших місячних, а також інтенсивність кровотечі залежить від спадковості і від індивідуальних особливостей організму дівчини.

Детальніше про тривалість циклу, хворобливі місячні, ситуації, при яких варто звертатися до лікаря читайте у статті – Перші місячні у дівчинки-підлітка: менструальний цикл, порушення та відхилення.

Не потрібно боятися настання перших місячних, потрібно лише бути готовими до них!