Вагітність і пологи, Календар вагітності, Перший триместр вагітності

Восьмий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

8_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 7 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Сьомий тиждень вагітності

Про 9 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Дев’ятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Можливо, твоя вага збільшилась до 1-2 кг. Збільшення ваги є нормальним, тому що твій організм перелаштувався на більший об’єм циркулюючої крові: збільшення та потовшення судин, що кровопостачають матку, де розвивається дитинка. Проте ідея, що тобі треба їсти за двох, – в прямому сенсі – їсти дві порції, не є правильна. Дитинка не потребує великої кількості калорій, щоб рости й розвиватися, а тим паче в першому триместрі. На початках це лише додаткові 300 – 400 ккал вдень. А от що дійсно потрібно, так це вітаміни та мікроелементи! Тому менше пустих калорій, наприклад, з картоплею чи макаронами, а більше зелені, горіхів, овочів і фруктів.

. . . . . . . .

8_tyzhden_vagitnosti_2

Можливо твоя вага, навпаки, завдяки поганому апетитові, нудоті чи блюванню стала меншою. В незначній мірі, це не є проблемою. Проте, якщо ти страждаєш від блювання, тоді зверни увагу на ознаки зневоднення ( небезпечної втрати рідини та мінеральних речовин ( солей ) ).

    Ознаки зневоднення:
  • – Блювота не припиняється, ти не можеш втримати ні їжу, ані рідину протягом 24 годин.
  • – Зменшується кількість сечі, вона стає темнішою за забарвленням, концентрованішою.
  • – Сухість шкіри та слизових, наприклад, відчуття пересихання в роті, сухість очей.
  • – Відчуття втоми, слабість, у важких ситуаціях ти можеш, навіть, знепритомніти.

    Допомога при зневоднені:
  • – Знайти положення, наприклад, напівсидячи, щоб ти могла зупинити блювання та випити хоча б підсоленої води.
  • – Спробуй негазовану мінеральну воду кімнатної температури, декому допомагає лимон, або шматочок імбиря.
  • – Якщо вже можеш приймати їжу, спробуй овочевий бульон, або курячий бульон.
  • – В аптеці можна придбати [b]спеціальні розчини електролітів (солей) для регідратації ( відновлення рідини та мінеральних речовин в організмі )[/b]. Якщо організм не сприймає навіть таких сольових розчинів, тоді варто звернутися за допомогою до лікарні, де можливе [b]довенне введення сольових розчинів[/b].

Твої груди під впливом гормонів також починають змінюватися. Розвиваються майбутні протоки молочних залоз ( грудей ), де вироблятиметься молоко для твоєї дитинки. Тому груди також ростуть. Можливо, тобі треба буде купити спеціальний бюстгалстер, що надійно і обережно підтримуватиме чутливі молочні залози.

Як росте дитинка?

Ти ще не відчуваєш, проте твоя дитинка активно рухається. Дитинка нібито плаває у власному басейні ( в амніотичній рідині ). Тіло видовжується, тепер воно завдовжки 13 мм, протягом тижня виросте до 18 мм, стане за розмірами і візуально дещо схожим до фасолинки.

8_tyzhden_vagitnosti_2_foto

Велика голова, що має очка, що вже майже повністю прикриті повійками, вушка, що вирізняються збоку, й малекий кінчик носика з ніздрями. Оскільки шкіра дитинки напівпрозора, можна побачити як кровопостачається головний мозок, серце та інших органи дитини.

Ручки і ножки дитини з весел перетворилися вже на щось більше схоже до людських кінцівок. На верхній кінцівці ( руці ) чітко можна розрізнити ліктьовий суглоб, пальчики, що розвиваються, хоча ще мають перетинки. Аналогічно на нижній кінцівці ( нозі ) бачимо колінний суглоб, розрізняємо стопу та пальчики ніг.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.