Певно, ти вже потрохи звикла бути вагітною: мати нюх, що не підпустить тебе до шкідливих і небезпечних речовин; сон, що може настати серед білого дня та інші "принади" вагітності. А що нового? А як там росте дитинка на сьомому тижні вагітності? На що звернути увагу?
Що нового? Можеш зауважити, що частіше хотітимеш до туалету. Це, по-перше, у тебе збільшився об'єм крові для того, щоб краще забезпечити твою дитинку киснем і поживними речовинами, а також вивести назовні непотрібні продукти обміну (життєдіяльності) з організму. Тобто, по-простому, в тебе повинно бути більше сечі, а отже і частіше сечовиділення. По-друге, на сьомому тижні вагітності матка, в якій росте дитинка, збільшилася в розмірах і тепер більше тисне на сечовий міхур, що примушує піти до вбиральні частіше.
Чутливість до запахів, сонливість, часті зміни настрою, несприйняття якоїсь їжі, або, навпаки, прихильність до солених огірків - все також можливе.
. . . . . . . .
Сьомий - це важливий тиждень у житті дитинки: розвивається мозок, очі, вуха, нюхові нерви; серце ритмічно б'ється, має три камери; печінка збільшується в розмірах, починає підпирати серце і легені; кишківник, абдомінальна порожнина. Дитинка інтенсивно росте - за цей тиждень вона подвоїться в розмірах.
Візуально дитинка більше схожа на земноводну тваринку з малесеньким хвостиком. Гарно видно велику голову, в якій формуються півкулі головного мозку, збоку голови можна побачити очі: за напівпрозорою плівкою знаходиться кришталик ( лінза ока ), розвивається сітківка ( фоточутлива ділянка ока ), дозріває зоровий нерв. З виростів, що чимось нагадують зябра, формуватиметься верхня губа дитинки, рот. Посередині тіла дитини добре видно серце, що ритмічно скорочується. В дитини розвиваються верхні й нижні кінцівки ( руки, ноги ). Через пупкову вену до дитини від організму матері потрапляють поживні речовини та кисень, а дві пупкові артерії заберають від дитинки вуглекислий газ та непотрібні продукти життєдіяльності.
Про 6 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Про 8 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Автор: Летнянчик Ольга, лікар.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!