Вагітність і пологи, Календар вагітності, Перший триместр вагітності

Сьомий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

7_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Певно, ти вже потрохи звикла бути вагітною: мати нюх, що не підпустить тебе до шкідливих і небезпечних речовин; сон, що може настати серед білого дня та інші “принади” вагітності. А що нового? А як там росте дитинка на сьомому тижні вагітності? На що звернути увагу?

Сьомий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Що нового? Можеш зауважити, що частіше хотітимеш до туалету. Це, по-перше, у тебе збільшився об’єм крові для того, щоб краще забезпечити твою дитинку киснем і поживними речовинами, а також вивести назовні непотрібні продукти обміну (життєдіяльності) з організму. Тобто, по-простому, в тебе повинно бути більше сечі, а отже і частіше сечовиділення. По-друге, на сьомому тижні вагітності матка, в якій росте дитинка, збільшилася в розмірах і тепер більше тисне на сечовий міхур, що примушує піти до вбиральні частіше.

Чутливість до запахів, сонливість, часті зміни настрою, несприйняття якоїсь їжі, або, навпаки, прихильність до солених огірків – все також можливе.

. . . . . . . .

7_tyzhden_vagitnosti_2

Сьомий тиждень вагітності – як росте дитинка?

Сьомий – це важливий тиждень у житті дитинки: розвивається мозок, очі, вуха, нюхові нерви; серце ритмічно б’ється, має три камери; печінка збільшується в розмірах, починає підпирати серце і легені; кишківник, абдомінальна порожнина. Дитинка інтенсивно росте – за цей тиждень вона подвоїться в розмірах.

7_tyzhden_vagitnosti_2_foto

Візуально дитинка більше схожа на земноводну тваринку з малесеньким хвостиком. Гарно видно велику голову, в якій формуються півкулі головного мозку, збоку голови можна побачити очі: за напівпрозорою плівкою знаходиться кришталик ( лінза ока ), розвивається сітківка ( фоточутлива ділянка ока ), дозріває зоровий нерв. З виростів, що чимось нагадують зябра, формуватиметься верхня губа дитинки, рот. Посередині тіла дитини добре видно серце, що ритмічно скорочується. В дитини розвиваються верхні й нижні кінцівки ( руки, ноги ). Через пупкову вену до дитини від організму матері потрапляють поживні речовини та кисень, а дві пупкові артерії заберають від дитинки вуглекислий газ та непотрібні продукти життєдіяльності.

Про 6 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Шостий тиждень вагітності

Про 8 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Восьмий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.