Про 8 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Восьмий тиждень вагітності
Про 10 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Десятий тиждень вагітності
Зміни в твоєму тілі:
Якщо в тебе були ознаки нездужання вагітної, пов’язані впершу чергу з високим вмістом гормону прогестерону в крові, а саме: сонливість, відчуття слабкості, зниження працездатності, надмірна чутливість до запахів, перебірливість до їжі, часом несприйняття їжі, нудота чи навіть блювання – тоді, можливо, через тиждень, два тобі стане легше. Таке полегшення пояснюють тим, що гормони, такі як прогестерон, тепер будуть вироблятися плацентою, а отже їхня концентрація буде більшою в системі матка – дитина, і відповідно меншою в твоєму організмі в цілому. Також до кінця першого триместру ( перших трьох місяців ) вагітності поступово жовте тіло вагітності, що знаходиться в яйнику, перестане виробляти гормони, які при дії на цілий організм могли спричиняти такі неприємні ранні “принади” вагітності. Якщо простіше, то тобі скоро має полегшати.
. . . . . . . .
Якщо ти ще не була в акушер-гінеколога, тоді раджу організувати перший візит до лікаря. Фахівці радять стати на облік у жіночій консультації твоєї поліклініки до 12 тижня вагітності. Проте ти маєш право обирати лікаря та лікувальний заклад самостійно.
Як росте дитинка?
На цьому тижні зникає ембріональний хвостик. Тулуб дитинки видовжується. Верхні й нижні кінцівки, пальці дедалі більше нагадують руки та ноги дорослої людини. Розміри дитинки наприкінці тижня досягають 3 см. Дитинка за розмірами та вагою нагадує виноградину.
Інтенсивно розвиваються структури головного та спиного мозку. При використанні сучасних вимірювальних приладів в цей період вже можна зафіксувати діяльність мозку – перші мозкові хвилі. Розвиваються очі, вуха та інші органи чуття. Дитина рухається. Формуються ділянки мозку, що координують рухи – мозочок.
Оскільки в дитинки печінка, селезінка та кістковий мозок починають виробляти клітини крові, зникає потреба у жовтковому мішку.
Серце дитини вже має чотири камери ( як у дорослої людини ), проте вони з’єднані овальним отвором, що закриється вже після народження дитини, коли вона дихатиме легенями.
Відбувається розвиток сечостатевої системи, хоча ознак статі за зовнішніми статевими органами ще немає.
Автор: Летнянчик Ольга, лікар.