Тридцятий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:
Ти вже зауважила за собою певну нестійкість чи схильність до незначної втрати рівноваги під час хотьби? Це нормальні явища, пов’язані, по-перше, зі збільшенням матки з дитиною, що змінює твій звичний центр ваги, по-друге, гормони працюють так, що твої зв’язки стають дедалі еластичними, розтягуються, а кістки тазу нібито “розходяться”, – це потрібно для того, щоб під час пологів дитинці було більше місця й зручніше пройти родовим каналом назовні. Подбай про зручне взуття на низькій неслизькій підошві, врахуй, що скоріш за все, тобі тепер потрібне вільніше, а може й на розмір більше взуття. Ходи повільніше, насолоджуйся прогулянкою.
. . . . .
В тебе має бути запланований візит до акушер-гінеколога жіночої консультації на 30 тижні вагітності. Під цього 5-го візиту лікар має розпитати про твоє самопочуття, чи щось турбувало, чи можливо боліло? Також лікар має прокоментувати результати аналізів, якщо, наприклад, загальний аналіз крові (кров з пальця) показує низький рівень гемоглобіну в крові, тоді варто наголосити на вживанні продуктів, що містять залізо (шпинат, гранат, червоне м’ясо), або, коли є потреба, призначити препарати заліза. Важливим є також загальний аналіз сечі, адже необхідно уважно дивитися чи немає білку в сечі. Поява білку а також високий артеріальний тиск (наприклад, більше 140/90 mmHg) – це явища, що можуть бути ознакою прекламсії вагітних. Прекламсія – це серйозний стан, що вимагає лікарської домомоги та особливої уваги.
Певно лікар запропонує тобі уважніше занотовувати свої відчуття до щоденнику вагітної, це простий перевірений метод самоспостереження часом дасть тобі підказки, коли варто звернутися за допомогою. Також лікар може тебе навчити розпізнавати “тренувальні” скорочення Брекстона-Гікса від справніх перейм, коли вже варто їхати до лікарні. Також оскільки час хоч і дуже повільно, але наближається до дати пологів, тобі варто познайомитися з вибраним медичним закладом та лікарем акушер-гінекологом, що прийматиме пологи. Також поступово збирай “гарячу торбу”, де будуть найнеобхідніші речі для пологів.
Адаптуємо квартиру до зустрічі немовляти
Тридцятий тиждень вагітності – як росте дитинка?
Дитинка активно росте, її кістковий мозок виробляє еритроцити (червоні кров’яні клітини, що забезпечують перенос кисню через капіляри до кожної клітинки організму, клинини “дихають” киснем). Потреба в залізі може проявлятися в зміні смаку вагітної жінки, часом жінки прагнуть зїсти щось дивне. Власне завжди треба пам’ятати, що вагітність це перш за все потреба в корисних продуктах багатих на різноманітні вітаміни чи мінерали, а не пусте напихання за двох “пустими” калоріями. Їжте свіже зелене, кольорове й пахуче!
. . . .
Ростучі кістки дитинки потребують кальцію, фосфору, що легко можна отримати, вживаючи молоко, сир та молочно кислі продукти, рибу. Кальцій також міститься в кунжуті, мигдалі, інжирі і, навіть, у апельсиновому соці. Пам’ятай, що кальцій потрібен і тобі! Адже нікому не хочеться частіше ходити до стоматолога!
Організм дитини поступово починає контролювати власну температуру. А збільшення підшкіного жирового шару згодом допоможе зберегти сталою температуру тіла маляти. Дитятко дедалі більше готове до життя назовні!
Про 29 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Двадцять дев’ятий тиждень вагітності
Про 31 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Тридцять перший тиждень вагітності
Автор: Летнянчик Ольга, лікар.