Вагітність і пологи, Третій триместр вагітності

Сороковий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

40_tyzden_vagitnosti_1

Сороковий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Під час візиту до акушер-гінеколога будуть проведені стандартні процедури: дослідження артеріального тиску, пульсу, вимірювання маси тіла, температури тіла, висоти дна матки. Важливим є внутрішньовагінальне дослідження, під час якого лікар визначить ступінь зрілості шийки матки, а також ширину розкриття в сантиметрах – це є ознаки готовності до пологів. Якщо шийка матки не готова, це може ускладнити перебіг пологів.

40_tyzden_vagitnosti_2

. . . . .

Коли здійснюється процедура стимулювання пологової діяльності (пологів):

  • Коли існує ризик для здоров’я дитини чи матері.
  • На 41-42 тижні вагітності.
  • Розрив плодових оболонок і відходження вод.
  • Високий артеріальний тиск чи поява білку в сечі при загальному аналізі сечі. Загроза преекламсії.
  • Ознаки старіння плаценти на ультразвуковому дослідженні.
  • Ознаки гіпоксій плода (недостатнього надходження кисню до організму малюка).

Щоб полегшити перебіг пологів раджу тобі навчитися правильно дихати.

Як правильно дихати під час пологів? Можна прочитати тут:

Як правильно дихати під час пологів?

Сороковий тиждень вагітності – як росте дитинка?

40_tyzden_vagitnosti_3

Як би класно не було всередині материнського організму, нічого не триває вічно, і вагітність повинна завершитись пологами. Сорок тижнів – це оптимальний період для розвитку дитинки в утробі. Вже все, що має вирости й розвинутися до виходу в світ, виросло й розвинулось. А розміри та вага дитинка ще дозволяє пройти пологовими шляхами без надмірної шкоди для здоров’я малюка й мами.

Єдиним органом, що ще розвивається є легені. Після народження дитина має зробити перший вдих, під час якого повинні розправитися альвеоли (легеневі мішечки), де відбуватиметься газообмін: з повітря надходитиме кисень до організму дитини, а також виводитиметься вуглекислий газ назовні. Щоб легеневі мішечки розправилися, організм дитини вже зазделегідь мав синтезувати сурфактант (поверхнево-активну речовину), що домомагає в цьому. Власне тому недоношені діти можуть мати проблеми з диханням через незрілість легеневої тканини та недостатність сурфактанту.

Під час першого вдиху змінюється кровообіг дитини: кров починає текти через легеневі артерії, вени, закривається овальне віконечко в серцевій перегородці. Дитина перебудовується на самостійне існування, перестає бути залежною від пуповини, яка впродовж вагітності забезпечувала малюка усім необхідним.

Якщо уважно придивитися до дитини під час ультразвукового дослідження, то можна зауважити, що кістки черепа ще не з’єднані остаточно, адже дитинці ще треба протиснутися через пологовий канал назовні. Тому форма голови дитинки буде дещо видовжена відразу після пологів, але досить скоро усе виправиться.

Отже, гадаю, у тебе все готове! Валізка на видному місці. Телефон до лікаря магнітиком прикріплений до холодильника. Тому дихай, гуляй, насолоджуйся життям!

Бажаю тобі та твоєму малюку здоров’я! Зустрінемось з тобою. Далі буде…

Про 39 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять дев’ятий тиждень вагітності

Про перший тиждень життя дитини після народження можна прочитати тут:

Перший тиждень життя дитини

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.