Про 28 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Про 30 тиждень вагітності можна прочитати тут:
Певно ти зауважила, що твій організм хоче більше відпочинку. Оскільки з наступного тижня в тебе починається лікарняний листок по вагітності та пологах, тому варто вже планувати період перепочинку перед пологами. Не намагайся встигнути й зробити все ідеально. Зваж, що інстиктивне бажання "звити гніздечко" може провокувати тебе на надмірне наведення порядку вдомі, а в особливому випадку на бажання зробити "швидкий" ремонт. Зупини себе і відпочинь, найкраще, що ти зможеш зробити для майбутніх пологів, це легкі приємні прогулянки парком, плавання в басейні, дихальні вправи для полегшення перебігу пологів.
Оскільки в третьому триместрі вагітності скелет дитини активно формується, стає міцним за рахунок кальцинування кісток, тобі особливо варто звернути увагу на достатню кількість кальцію у твоєму раціоні. Зверни увагу, що природа так влаштувала, що дитячий організм скоріш за все забере необхідну денну потребу кальцію, а от твої кістки чи зуби можуть постраждати. Тому дбай про надходження кальцію з твоєю їжею. Споживай молоко, йогурт, білий сир. Також варто пити апельсиновий сік. Потрібно дбати про достатню кількість білків, вітаміну С, фолієвої кислоти та заліза в денному раціоні.
Голова дитини росте, з'являється більше простору для розвитку мозку. В мозку міліарди нейронів з'єднуються між собою, формуючи унікальну мережу, що дозволить дитині пізнавати світ. Дитинка може реагувати на біль, рефлекторно втікати від подразника. Дослідження вказують, що у дитини вже на цій стадії можуть формуватися власні вподобання або навпаки нелюбов до певних смаків.
Дитина ще може дещо змінювати своє розташування в матці, проте скоро вона має зайняти стабільніше положення. До кінця вагітності переважно це розташування вниз головою. Проте ще є багато місця і малятко може потягнутися або копнути так, що перехопить дух. Лікар акушер-гінеколог порадить вам стежити за ритмами та кількістю рухів дитини, така інформація корисна, щоб зауважити можливі порушення. Насолоджуйтесь рухами дитинки, адже це вже є правдиве спілкування з вашою дитинкою!Автор: Летнянчик Ольга, лікар.
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!