Вагітність і пологи, Календар вагітності, Третій триместр вагітності

Тридцять дев’ятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

39_tyzden_vagitnosti_1

Тридцять дев’ятий тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Впродовж вагітності твої груди поступово готуються виробляти молоко для дитинки. Під впливом гормонів естрогену та прогестерону відбувається ріст та розвиток молочних залоз. Ззовні груди збільшуються в розмірі стають тугішими. Альвеоли й соски (пипки) стають темнішими та більшими. Ще задовго до пологів ти можеш зауважити перші маслоподібні виділення з грудей.

39_tyzden_vagitnosti_2

. . . . .

Варто наголосити, що кращої їжі, а ніж материнське молоко, особливо у перші 6 місяців життя дитинки не існує. Тому до 6 місяців дитині дають тільки материнське молоко. Грудне молоко не лише їжа та рідина для пиття дитини, це імунітет та джерело нормальної мікрофлори. Грудне молоко здатне пристосуватися до потреб дитини впродовж доби, навіть склад молока буде різним для дитинки хлопчика чи дівчинки.

Певні складнощі виникають в жінок, що ще не вміють правильно прикладати до грудей, це може бути травматизація соска (тріщини) від неправильного прикладання, розвиток застою молока в грудях (лактостазу) та також нерегулярне прибуття молока в грудях. Раджу особливо молодим мамам знайти собі фаховаго інструктора з грудного вигодовування (лактолога).

Під час прийому акушер-гінеколог має провести внутрішньовагінальне дослідження, щоб визначити ступінь дозрівання, а також величину розкриття шийки матки.

Тридцять дев’ятий тиждень вагітності – як росте дитинка?

39_tyzden_vagitnosti_3

Станом на 39 тиждень вагітності дитина вважається повністю доношеною. Тобто її органи готові до народження та функціонування поза організмом матері. Пологи можуть відбутися на цьому тижні, або наступних двох тижнях. Жінці важливо спостерігати за своїм самопочуттям, визначати активність дитинки, її рухи, а також стежити за настанням ознак початку пологової діяльності (пологів).

Спілкуйся з дитинкою, співай їй чи читай вголос! Деякі батьки зауважують, що дитина намагається вступити в контакт з ними за допомогою витягнутої ручки або ніжки. Дослідження свідчать про позитивний вплив приємної мелодійної класичної музики на самопочуття матері та дитинки. А ти вже склала свій плей-лист улюбленої музики? Якщо ні, то саме час це зробити!

Про 38 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять восьмий тиждень вагітності

Про 40 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Сороковий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.