Вагітність і пологи, Пологи, підготовка до пологів

Як правильно дихати під час пологів

yak_dihati_pid_chas_pologiv

Техніка дихання майбутньої матері, а саме як правильно дихати під час пологів, обов’язкова до вивчення для кожної вагітної жінки. У чомусь вона схожа на йогу, позитивно впливає і на фізичне самопочуття, і на емоційний стан. Розумно починати вчитися правильному диханню задовго до пологів, а краще відвідувати спеціальні курси, де техніку вдихів і видихів вам пояснить професіонал.

Але навіть якщо подібними курсами ви знехтували, основу дихання вам викладе акушер. Правда, стосуватися це буде тільки правильних вдихів і видихів на найболючішої стадії – потуги. Ми ж розповімо, як дихати і в інші періоди пологів.

. . . . . . . . . .

Чому важливо під час пологів вміти правильно дихати?

Правильне дихання під час пологів виконує відразу кілька завдань:

  • надає знеболюючий ефект – жінка зосереджується на ритмічних вдихах і видихах, відволікається увага від больових відчутті під час переймів і потуг.
  • збагачує організм киснем – дуже важливо і для малюка, так як безпосередньо перед появою новонародженого на світ надходження до нього кисню утруднене.
  • прискорення процесу пологів – спеціальна техніка здатна підключити до процесу появи дитини на світ і діафрагму.

Дихання в різні періоди пологів сильно відрізняється одне від іншого. Нижче ми опишемо техніку для початкового періоду перейм, гострих перейм і потуг.

Правильне дихання при ранніх переймах

Як тільки починають відчуватися ранні, поки ще безболісні перші перейми, завдання правильного дихання – наситити організм жінки киснем. Вдихати і видихати доведеться на рахунок, тобто в розумі відраховуючи, скільки триває кожен вдих і видих в секундах. Це завантажує мозок роботою, допомагає заспокоїтися.

При кожній переймі беріться повільно вдихати носом (чотири рахунки). На кілька секунд затримайте дихання, потім зробіть повільний, глибокий видих (6 рахунків) ротом, не напружуючи губи.

Правильне дихання при гострих переймах

З приходом гострих, болючих перейм, техніка, як правильно дихати під час пологів, частішає. Хтось називає її «дихання по-собачому». Жінка повинна широко розкривати рот і вдихати часто-часто, що не ведучи рахунку в розумі. Головне тут – швидкий темп і дотримання постійної ритмічності.

Правильне дихання при потугах

У ході потуг – найважчого етапу пологів – дихання дуже важливо для швидкої появи дитини, безпосередньо допомагає виштовхувальним рухам. Потуги слідують з інтервалами в кілька хвилин, а значить, між ними жінка повинна відпочивати.

У момент початку потуги робиться максимально глибокий вдих, після чого на видиху вся сила направляється в низ живота. Видих проводиться сильний, немов ви намагаєтеся загасити полум’я свічки. Потім цикл вдих-потуга-видих повторюється кілька разів (одна потуга може тривати близько хвилини). На видиху можна виштовхувати повітря зі звуком, знавці мистецтва йоги порівнюють його з виспівуванням мантри «Ом».

Якщо жінка освоїла техніку, як правильно дихати, вдихати і видихати під час пологів, то дитина з’явиться на світ швидко. Трапляється, що малюк з’являється на світ всього за 3-4 больові потуги.