Ми ніколи не задумуємося про дихання. Воно працює само по собі, і це добре. Але так ми ризикуємо дихати поверхово, щоразу залишаючи в легенях трохи відпрацьованого повітря. Проте організмові, особливо дитячому, потрібно отримувати кисень у повному обсязі. Скористайтеся добіркою дихальних вправ та ігор, або вигадайте власні, щоб навчити вашого малюка дихати на повні груди.
Слід зазначити, що виконувати вправи потрібно у добре перевітреному приміщенні в холодну пору року, а в теплу – краще вийти на подвір’я. Не варто займатись дихальною гімнастикою раніше, аніж за годину після їжі. Також є кілька моментів, на які потрібно звертати увагу. Плечі під час вдиху мають залишатися на місці, вдихаємо повітря носом, не надуваючи щік, видихаємо плавно. Повторюємо кожну вправу 4-6 разів. Якщо дитина втомилась, робимо невелику перерву.
Уважно слідкуйте за малюком. Якщо починає крутитися голова, попросіть скласти долоні човником, притулити до обличчя і кілька разів глибоко подихати. Після цього вправи можна продовжувати. Але якщо у дитини змінився колір обличчя, дихання часте, з’явилось відчуття поколювання у пальчиках або тремтять кисті рук, гімнастику потрібно припинити.
Кулька
Попросіть малюка лягти на спинку і покласти руки на животик. Зараз ви перетворитеся на повітряну кульку. Треба її надмухати. Робите повільний глибокий вдих. А тепер кулька здувається – повільно випускаєте повітря.
Хвиля
Дитина лежить на спинці, ручки випростані вздовж тіла, ніжки разом. Із вдихом руки підіймаються за голову, а опускаючись і видихаючи, промовляємо “Хлю-у-у-у-у-уп”.
Водолаз
Набираємо багато повітря, щоб чимдовше просидіти під водою.
Троянда і кульбаба
Дитина стоїть, Долонька складена, наче пуп’янок квітки. Вдихаємо носом – нюхаємо троянду. А тепер видихаємо щосили, здмухуємо парашутики кульбаби.
Свічки
Наші пальчики – це свічечки на торті. Вони рухаються, мерехтять. Набираємо багато повітря, щоб за один раз загасити усі свічки.
Курчатко
Дитина сидить на стільці. Швидко вдихає повітря і піднімає руки до плечей. Це крильця курчати. Тепер тріпає крильцями і маленькими порціями випускає повітря.
Паротяг
Дитина набирає багато повітря, ходить по кімнаті, крутить руками-колесами, випускаючи повітря промовляє: “Чух-чух-чух”. Зі звуком “ту-ту” випускає наступну порцію повітря.
Квиток
Беремо трамвайний квиток, притискаємо його до стіни. Дмухаємо прямо на квиточок, щоб він чимдовше залишався притисненим до стіни струменем повітря.
Пір’їна
Знайшовши пір’їну, дмухаємо на неї так, щоб вона чимдовше трималася в повітрі.
Завірюха
Візьміть поліетиленовий пакетик із застібкою zip-lock. Намалюйте на ньому дерево. В середину насипте трохи пінопластових кульок і щільно закрийте. Відріжте нижній куток пакетика і вставте в отвір коктельну соломинку. Запропонуйте дитині дмухати в соломинку і спостерігайте за сніжною завірюхою в пакеті.