Сім'я

Як зважитися на другу дитину

yak_zvazhitis_na_drugu_ditinu

Якщо з першою дитиною все зрозуміло, і до того ж, в силу відсутності досвіду зазвичай здається легким і простим, то на тему “а чи не народити другу дитину?” часто виникає безліч сумнівів. Ставши батьками, ви зрозуміли, що вагітність, пологи і життя з малюком – це серйозна робота, хоч і приносить безліч радісних моментів. І щоб зважитися на другу дитину, найчастіше потрібно подолати деякі страхи і сумніви.

Як зважитися на другу дитину: як наважитися на другу вагітність

Якщо минула вагітність була складною, із загрозою переривання, побоюваннями за здоров’я малюка, не дивно, що жінка буде боятися пройти через це знову. Але й ті, що виносили і народили легко, побоюються: “А чи буде з другою все так просто?”. Когось лякає токсикоз, неминучі зміни в зовнішності, обмеження і заборони, що приходять у життя разом з вагітністю. Дуже важливо подолати ці страхи, якщо думка про другу дитину ніяк не дає вам спокою.

strah_pered_drugoyu_vagitnistyu

Якщо говорити про тяжкість перебігу самої вагітності, то при очікуванні першої дитини організм жінки вже, можна сказати, пройшов “випробування на міцність”, тому з багатьма складнощами ви напевно повторно не зустрінетесь. До того ж, кожна вагітність унікальна за своїм перебігом. Якщо ж у вас є якісь захворювання, які заважали вам при першій вагітності, рішення очевидне: потрібно пройти необхідне лікування і проконсультуватися з лікарем для запобігання таких проблем під час другої вагітності.

Якщо ви боїтеся тимчасових незручностей типу токсикозу, подивіться на свого малюка і згадайте, як важко було носити величезний живіт, як вечорами мучила печія, як набрякали ноги… Невже всі ці труднощі можуть зрівнятися з посмішкою, першими кроками і кумедними дитячими міркуваннями вашого маленького дива?

partnerski_pologi

Як зважитися на другу дитину: страх перед другими пологами

Бояться других пологів майже всі жінки, навіть ті, хто заперечує це і приховує свої емоції. Якщо перед першими пологами ми боїмося невідомості, то перед другими – того, що пам’ятає наш розум і тіло. Постарайтеся витягти з наявного досвіду позитивні моменти: ви можете запобігти помилкам, що мали місце під час перших пологів, освоїти не медикаментозні методики знеболювання, вибрати інший пологовий будинок, народжувати з підтримкою близької людини. До того ж, більшість мам двох і більше дітей запевняють – другі пологи набагато легші і швидші за перші.

Як наважитися на другу дитину: з двома дітьми буде важко

Це поширений стереотип, хоча багато мам, які народили другу дитину, запевняють: з двома дітьми справлятися навіть простіше. Є досвід, менше страхів зробити щось не так, та й діти через пару років після народження молодшого зможуть гратися разом. Якщо у вас є негативний приклад сім’ї з двома дітьми з вашого оточення, озирніться – щасливих сімей з двома, трьома і великою кількістю діток маса! Проблема ревнощів, особливо при адекватній різниці у віці між дітьми, переборна, як і інші складності.

szastya_z_dvoma_ditmi

Як зважитися на другу дитину: як полюбити другу дитину

Дивлячись на обожнюваного первістка, складно повірити, що можливо полюбити ще когось так сильно. Але ви напевно і до його народження не уявляли як будете його любити. Любов до дітей нескінченна, і з народженням другого малюка “любовні” ресурси вашого серця тільки зростуть. Пам’ятайте! З народженням другої дитини, ваша любов не ділиться, а множиться.

Друга дитина чи робота

Таке питання зазвичай турбує мам, які вже благополучно пройшли першу декретну відпустку і впевнено прокладають собі дорогу по кар’єрних сходах. Дитина ходить в садок або школу, не вимагаючи до себе щохвилинного уваги, пелюшки і підгузники забуті, а думки про другу відкладені в довгий ящик … Що тут скажеш? Кожен робить свій вибір в цьому житті. Цікавий і трохи сумний факт: серед літніх людей навряд чи знайдеться хоч один, хто пошкодує про те, що мало працював. А ось думка: “нам треба було народити ще одну дитину”, нажаль, навідує дуже багатьох бабусь і дідусів. Труднощі тимчасові, а щастя, принесене дітьми, буде з нами все життя.

druga_ditina_i_robota

Як захотіти другу дитину?

Якщо розумом ви думаєте про поповнення, а душа і підсвідомість кричать: “Не хочу народжувати другу дитину!”, Про яке плануванні вагітності може йти мова? Постарайтеся розібратися спершу зі своїми страхами і внутрішнім неприйняттям ще одного малюка.

Захотіти дитини зусиллям волі неможливо. Можна лише розкласти для себе по поличках, що саме здається найважчим і лякає в народженні другої. А потім вже працювати з цим страхом, можливо, навіть з психологом.

Не квапте час. Якщо вас не “підтискає” вік, не варто накладати на себе тимчасові рамки для того, щоб народити другу дитину. Все-таки краще буде завагітніти тоді, коли це бажання буде сильніше за будь-які побоювання і тривоги.

Якщо ж справа не в страхах, а в небажанні другої дитини, зізнайтеся собі сміливо, що єдина дитина – це ваш вибір. І соромитися його в силу якихось стереотипів не потрібно.

Складнощі будуть завжди, а страхи мають звичай виправдовуватися. Тому нічого не бійтеся, все в цьому житті можна подолати. У вас є безцінний досвід, який обов’язково допоможе вам стати кращими батьками двох дітей, і можливо, через якийсь час ви задасте питання: “Як зважитися на третю?”.