Вагітність і пологи

Чого не можна вагітним, Або заборони під час вагітності

zaboroni_pid_chas_vagitnosti

Заборони під час вагітності – важлива тема, яку в жодному разі не можна обійти увагою. Вона настільки поширена, що встигла обрости найрізноманітнішими міфами. Хочете знати, що дійсно заборонено під час вагітності – читайте і запам’ятовуйте.

Основні заборони під час вагітності:

Під час вагітності не можна пити і курити

Від шкідливих звичок доведеться відмовитися – курити треба кинути зовсім, а вживання алкоголю достатньо звести до безпечної дози.

Під час вагітності не можна вживати ліки

Не секрет, що антибіотики при вагітності здатні завдати серйозної шкоди розвитку плоду, але це – не все. Під забороною будь-яке безконтрольне вживання ліків.

Під час вагітності не можна піддаватися вібрації

Під час вагітності варто з побоюванням ставитися до апаратних масажів, гідро- і вібро-процедур. Вся справа в тому, що вони підвищують тиск.

Під час вагітності не можна відвідувати лазню

Вплив високих температур, а особливо перепади, з якими пов’язане відвідування лазні або сауни, розширює судини і частішає серцевий ритм.

.

Заборони під час вагітності щодо харчування:

  • сир з пліснявою. Про цей продукт слід забути на час вагітності, як і про більшість пастеризованих сирів.
  • не можна їсти вагітним печінку, слабо оброблене м’ясо, паштет та інші м’ясні продукти, які недостатньо оброблені і можуть містити бактерії, які небезпечні для здоров’я майбутньої мами.
  • не можна їсти м’яко зварені яйця (не круте) і тим більше сирі. Цей продукт можна вживати тільки в круту, коли жовток повністю твердий. Це стосується і страв до складу яких, входять сирі яйця.
  • любителькам суші слід забути про них не тільки на період вагітності, але і на час годування грудьми. Будь-яка риба чи м’ясо недостатньо оброблене може заразити паразитами.
  • слід відмовитися від грибів у будь-якому вигляді і обмежувати себе у вживанні жирної риби.

Заборони під час вагітності щодо напоїв:

  • Бажано відмовитися від кави і чаю, особливо міцного через високий вмісту кофеїну, який може піднімати тиск. Краще всього пити зелені чаї. Жінкам, які просто не можуть без кави варто максимально знизити його споживання (від чашечки кави вранці – шкоди не буде).
  • Категорично забороняється вживання будь-яких спиртних напоїв та енергетиків.
  • Під час вагітності бажано відмовитися від солодких і газованих напоїв.

. .

Фізичні навантаження під час вагітності

Значні фізичні навантаження заборонені під час вагітності, але при відсутності загрози викидня, вкрай бажано побільше гуляти, ходити, робити легку зарядку для вагітних і займатися сексом (акуратно). Але все це лише за відсутності протипоказань. Підйом важкого є вкрай небезпечним і забороненим. Важкою під час вагітності вважається будь-яка вага більше 3 кг – її підняття підвищує тиск в черевній порожнині, а це загрожує викиднем.

Читайте також “Харчування при вагітності по тижнях” таВправи Кегеля для вагітних