Багато людей мають еталон краси, якому бажають відповідати. Культ краси сильно впливає на психіку підлітків, викликаючи у них незадоволення своєю зовнішністю. Негативне ставлення до себе переростає в комплекс неповноцінності, травмує психіку і накладає відбиток на взаємини з однолітками. Чому з’являються такі комплекси і як від них позбутися читайте у нашій статті.
Підлітковий вік є складним періодом. Він пов'язаний з сильними фізіологічними змінами, що викликають зміни зовнішності. Далеко не завжди це влаштовує підлітків. Найчастіше вони не приймають свою зовнішність. Та й чи можна бути задоволеним, якщо вона постійно готує сюрпризи: змінюється розмір ніг, ростуть (або не ростуть) груди, збільшується об'єм стегон, з'являються прищі. Тіло витягується, стає безформним або, навпаки, обростає зайвими округлостями, які притягують погляди. Змінюється і обличчя: ніс стає довшим або ширшим, брови - густішають, де-не-де починають пробиватися волосинки. Діти не встигають звикнути до таких змін, відкидають їх і впадають у відчай.
Це посилюється тим, що в силу психологічних особливостей підлітки схильні знаходити собі ідеал - наприклад, в особі будь-якої зірки. При цьому персона з обкладинки, безумовно, разюче відрізняється від самого підлітка.
Побоювання підлітків з приводу власної непривабливості підтверджуються тим, що представник протилежної статі, який подобається, не звертає уваги - він закоханий в шкільну зірку з довгими ногами або широкими плечима відповідно.
Підлітки взагалі схильні до самокритичності. Вони вміють знаходити недоліки навіть там, де їх практично немає, при цьому явно перебільшуючи їх значення, і стають категорично незадоволеними своєю зовнішністю.
Звичайно, спостерігаючи за муками підлітка, можна заспокоїти себе тим, що це пройде: всі дівчатка і хлопчики переживають такий період. Але не потрібно забувати, що, на жаль, далеко не всі з них справляються. Тому підліткові комплекси іноді переростають в патологічне несприйняття власної зовнішності - дисморфія.
Але навіть якщо відкинути можливість появи психічного розладу, не можна не визнати той факт, що комплекси накладають сильний негативний відбиток на життя підлітка, викликаючи цілий спектр супутніх проблем в навчанні і спілкуванні.
Підлітки - особлива категорія людей: досить потайливі і замкнуті, вони не хочуть обговорювати свої проблеми, особливо з батьками. По-перше, підлітки не впевнені в щирості своїх рідних, заздалегідь знаючи, що батьки будуть їх переконувати в зворотному, по-друге, підлітковий вік вже не визнає авторитет батьків як незаперечний. Найчастіше вони керуються думкою однолітків або канонами моди.
Однак саме батьки мають найбільше шансів своєчасно помітити у підлітка комплекси і допомогти впоратися з ними.
В першу чергу, потрібно констатувати наявність проблеми. Мами і тати повинні насторожитися в наступних випадках:Звичайно, дорослим може здатися безглуздим дитяче невдоволення власною зовнішністю. Мамам і татам очевидно, що їх дитина в такому юному віці виглядає чарівно. Біда в тому, що діти-підлітки нас не чують, навіть якщо ми пробуємо їм щось пояснювати. Тому діяти потрібно поступово, з розумінням і тактом.
Підлітковий вік неминуче прийде до завершення, переходячи від етапу до етапу. На одному з них батьківський авторитет почне повертатися.
Навіть якщо вам здається, що ви знаєте про дитину все, спостерігайте за її поведінкою в різних ситуаціях. Так ви зможете зрозуміти страхи і хвилювання сина чи доньки.
Розповідайте про свої переживання в дитинстві, діліться секретами про своїх подруг, друзів і навіть знаменитостей - голлівудські зірки можуть представити цілий спектр історій на всі випадки життя. Нехай ваші розповіді будуть кумедними і смішними.
Частіше говоріть підлітку про його сильні сторони. Знайдіть важелі підвищення самооцінки.
Добре діє придбання абонемента на аквааеробіку, покупка домашнього вихованця або бажаного спортивного велосипеда.
Підберіть разом косметику для лиця (якщо справа в ньому), зверніться за консультацією до фахівця... Підліток повинен відчувати вашу щиру зацікавленість.
Допоможіть дитині повірити в себе. Адже нерідко підліткові проблеми переходять в дорослі, заважаючи самореалізації в особистій та професійній сферах. Навчіть дитину сприймати себе такою, якою вона є. Доведіть важливість інших аспектів особистості на прикладі успішних людей. Станьте другом і помічником у всьому: у виборі косметики та одягу, здоровому харчуванні і заняттях спортом. Будьте уважні і терплячі.
Прочитати та зареєструватися на лекцію - зустріч можна тут:
Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!
➡ Приват 4149629353047269
➡ Monobank: 4441114410047144
➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com
➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc
Дякуємо!