Виховання дітей, Сім'я

Домашнє завдання без криків і суперечок

uroki_bez_krikiv_ta_superechok

Ви кличете дитину виконувати домашнє завдання, а вона втомлено позіхає та тре очі. Ви заглядаєте у щоденник, а там домашнє завдання не записується кілька тижнів. Діти блискавично сідають за комп’ютер або за мультик по телевізору, а налаштуватися на виконання декількох вправ не вдається годинами. Вам знайомі такі ситуації? Тоді ця стаття саме для вас.

Всі ми знаємо наскільки важливим є виконання домашнього завдання. Домашнє завдання – це закріплення нового матеріалу, його виконання має сприяти засвоєнню нової інформації. Сьогодні Все для дітей (DityInfo.com) поділиться деякими секретами, як всадити дитину за домашнє завдання дуже швидко без криків та суперечок.

Домашнє завдання без криків та суперечок: все починається з дитинства

Тут хочеться зробити невеличкий вступ і почати з того, що любов до знань потрібно прищеплювати дитині ще зовсім з маленького віку. Маленьких дітей цікавить все, вони задають мільйон запитань, і постійно вивчають світ. Завдання батьків не упустити момент і допомогти їм в цьому.

Як часто можна побачити на вулиці картину, коли йде дитина, щось запитує в мами, а мама зайнята розмовою з подругою. Одне питання, друге, третє … А потім і у самої дитини пропадає інтерес питати, адже відповідей вона так і не отримує.

uroki_bez_krikiv_ta_superechok4

Чому тоді мами сподіваються на те, що вже в шкільному віці дитина потребуватиме їх допомоги та порад? Звідки у дитини з’явиться бажання експериментувати, якщо море інформації свого часу пролетіло повз неї. Тому не лінуйтеся, побільше розмовляйте з дітьми, тоді набагато легше буде пояснити дитині всю важливість виконання домашнього завдання.

Домашнє завдання без криків та суперечок: прибрати всі відволікаючі фактори

У будь-якому випадку потрібно постаратися зрозуміти, чому дитина день у день не хоче сідати за уроки. Причин може бути безліч. Це може бути якесь захоплення, яке повністю поглинуло дитину, будь-яка комп’ютерна гра або серіал, зустріч з друзями. Можливо дитина погано засвоює шкільний матеріал, і домашнє завдання для неї є черговими тортурами. Знаючи причину набагато легше шукати варіанти вирішення проблеми.

Якщо причина виключно розважального характеру, тоді сміливо ставте умову – спочатку робота, потім відпочинок, а ніяк не навпаки. Якщо ж справа в успішності, тоді треба допомогти дитині наздогнати програму, все пояснити в найдрібніших подробицях. Не забуваємо про терпіння, звідси випливає наступна порада …

uroki_bez_krikiv_ta_superechok2

Домашні завдання без криків та суперечок: реагуйте на невдачі посмішкою

Що ми робимо, коли у дитини щось не виходить зробити? Пояснюємо ще раз. А якщо у дитини не виходить і на п’ятий раз? Як правило, ми зриваємося і кричимо. Страх не є мотиватором, а тим більше помічником. Спробуйте відреагувати посмішкою! Широкою, щирою посмішкою! Це підніме настрій не тільки вам, але і додасть сили дитині.

Підписуйтесь на наш YouTube-канал Дітиінфо – все для дітей.

Завжди ставте себе на місце своєї «нетямущої» дитини. Хіба вам хочеться, щоб на роботі на вас кричав начальник тільки за те, що ви чогось не зрозуміли. Чи не більше було б увас ентузіазму та прагнення працювати, якби начальник посміхнувся і сказав: «Не страшно, але виправити доведеться!» Ось і дитина завжди чекає схвалення, навіть коли розуміє, що у неї поки нічого не виходить.

uroki_bez_krikiv_ta_superechok3

Домашні завдання без криків та суперечок: дайте дитині можливість вибору

Пам’ятайте, ваша дитина, нехай ще не зовсім доросла, але вже дуже розумна людинка, зі своїм внутрішнім світом і своїми бажаннями. Не стійте над дитиною наглядачем, поки вона не зробить всі уроки, дайте можливість хоч іноді вибирати самій. Не робіть домашнє завдання центром всесвіту, без нього планета не зупиниться. Якщо ваша дитина сьогодні не хоче робити уроки, не змушуйте. Поговоріть, обговоріть наслідки, але не змушуйте.

Звичайно, вся відповідальність за погані оцінки повинна лягти на дитину і вона має це чітко розуміти. Але якщо дитина готова тиждень сидіти без телевізора або комп’ютера або не гуляти вечорами з друзями, тільки б не робити сьогодні уроки, то може вона просто втомилася.

Самі подумайте, перша половина дня школа, зі строгим оцінюванням кожного слова! Приходиш додому і що там? А там друга половина дня знову уроки, пояснення, чому тут така оцінка, а не вища. Всі через це проходили, скажете ви?! Так, і наші діти пройдуть, але і ми іноді потребували незапланованого відпочинку.

Домашні завдання без криків та суперечики: намагайтеся виконувати домашні завдання за графіком

Це просте правило допоможе виробити внутрішню звичку. Буває ж таке, що весь тиждень ми прокидаємося о сьомій ранку, а на вихідних плануємо поспати довше, але не виходить, організм звик і каже нам вставати з ліжка за звичкою о сьомій годині. Так і з уроками, роблячи їх в одному і тому ж часовому проміжку, у дитини виробиться звичка. Дитяча підсвідомість буде шукати собі саме те заняття, яке вона звикла виконувати протягом певного проміжку часу. Погодьтеся, простий прийом, а працює!