Вагітність і пологи

Як подолати страх перших пологів

1-vahitnistj

Перша вагітність завжди викликає хвилювання. Хто б там що не розповідав майбутній мамі, але поки жінка не здобуде власного досвіду, вона не знає, що її чекає. А невідомість, лякає. Тим більше, що зміни постійно відбуваються із твоїм власним тілом. І це вже незворотно. Слова на зразок: “Вагітними все життя не ходять”, – не завжди заспокоюють. А спокій вагітній жінці прописують усі лікарі, як найголовніше лікарство. Як же здобути цей спокій? Ось кілька порад.

1. Читай

Якщо ти читаєш таку літературу, як Відроджені пологи Мішеля Одена або Вагітність та пологи. Чарівний початок Діпака Чопри, то починаєш розуміти, наскільки мудро влаштувала все природа. Починай свідомо готуватися до появи малюка на світ, бо в жіночій консультації лише поставлять відмітку про прочитані лекції, а тобі ж напевно хочеться бути учасником такої важливої події, як народження дитини.

2. Слухай

Розпитуй про пологи своїх знайомих, родичок, попроси маму розповісти, як народжувалася ти. І пам’ятай, твої пологи будуть зовсім-зовсім інакші. Але ти матимеш уявлення про періоди пологів, про відчуття, про вчинки лікарів, про те, що потрібно мати при собі, а без чого можна обійтися. Дуже бажано зосереджувати свою увагу на розповідях із позитивним досвідом, а всілякі страшилки викидати з голови відразу. Бо все, що буде відбуватися у родзалі, дуже залежить від твого налаштування, від думок.

3.Спілкуйся з малюком

Ти ж напевно уже знаєш, що звуки дитя чує з п‘ятого місяця перебування в лоні матері. Говори з ним. Співай. Плануйте появу на світ разом. Дуже часто ми боїмося за себе, чи буде боляче, чи буде тяжко, чи буде довго. Але якщо думати про те, що відчуватиме дитинка, коли її виштовхуватимуть у невідомість із рожевого, теплого, вологого кубельця, то розумієш, що твій страх і невпевненість мають змінитися спокоєм і зосередженням. Тільки так ви, як рівноправні партнери пройдете крізь це випробування.

. . . .

4. Візуалізуй

Візьми картку паперу і напиши, намалюй, вигадай, якими будуть твої пологи. Перечитуй щоразу, коли раптово накотиться хвиля страху, щоб впевнити себе, що все буде гаразд. А якщо раптом щось піде не за планом, продумайте разом з чоловіком до яких людей, лікарів, спеціалістів можна звернутися за допомогою. Правильна самонастройка перед пологами – це запорука успіху.

5. Вчися

На курсах для вагітних, які зазвичай відвідують із чоловіком, можна отримати систематизовану інформацію, навчитися правильно дихати, дізнатися про фізичну підготовку. Зараз є курси, які можна проходити онлайн. В будь-якому випадку чим більше знаєш, тим спокійніше спиш.

6. Відчуй себе

Свого часу, коли я носила під серцем первістка і мала великі від страху очі, я зауважила, як в подвір’ї блукає кітна кицька. Саме думка про те, що кицьку ніхто не вчить правильно дихати, не ознайомлює її з найновішими методами обезболення і не вводить їй гормони, а вона все одно народжує кошенят, заспокоїла мене на довго. Наш організм мудрий! Про це знали наші прапрабабки, які народжували в полі і йшли далі працювати. Та й навряд чи жіночий організм первісних жінок працював інакше аніж наш. Слухайте себе, вірте в себе, шукайте мудрість в собі, тоді страх не підступить до вас ні на крок, а саме цього нам і треба для народження здорових дітей.

Марта Гурин