Вправи Кегеля для вагітних – це один із способів зберегти своє жіноче здоров’я, а саме – зберегти в доброму стані м’язи тазового дна, які відчувають величезні навантаження під час виношування дитини. Також вправи Кегеля для вагітних допомагають значно зміцнити м’язи і навчитися управляти ними – що просто необхідно для швидких і легких пологів. Вправи спрямовані не тільки на полегшення пологів, вони допомагають уникнути досить поширеного родового ускладнення – розривів.
Східні коріння вправ Кегеля
Подібні вправи вже існували на Близькому Сході і в арабських країнах. Нам вони відомі як танець живота. На відміну від західних країн, на Сході традиційно велика увага приділялася збереженню здоров’я та сексуальної привабливості, жінки багато і часто народжували. Зараз вже доведено, що навіть звичайна ранкова гімнастика, не кажучи вже про більш поглиблені заняття спортом і танцями, допомагає здобути гарну фігуру, а також викликає рефлекторне напруження м’язів тазового дна. Стало зрозуміло, що існує чіткий зв’язок між станом вагінальних м’язів та багатьма гінекологічними захворюваннями.
Але якщо танцювальна культура жінок Сходу існувала так давно, що згадувалася навіть у Біблії, то на Заході тільки в середині минулого століття стали відомими і популярними вправи Кегеля, спрямовані на тренування м’язів промежини. Назву вони отримали від імені свого безпосереднього розробника американця Арнольда Кегеля, професора гінекології. Будучи практикуючим лікарем, він зауважив, що серед жінок, що страждають нетриманням сечі, вкрай малий відсоток тих, у кого добре розвинені вагінальні м’язи.
Тому своїм пацієнткам доктор Кегель почав активно рекомендувати спеціальні вправи, які існують донині. Пройшло вже досить багато часу, щоб можна було оцінити користь від таких тренувань для лікування не тільки нетримання сечі, але і підготовки організму до пологів і поліпшення інтимного життя після народження малюка. До речі, зараз вправами Кегеля займаються навіть чоловіки.
Трохи анатомії, або що тренують вправи Кегля
Тазове дно – це щось на зразок платформи, що складається з трьох шарів потужних м’язів (зовнішнього, середнього і внутрішнього).
Зовнішній шар складається у свою чергу з чотирьох м’язів. У їх число входить цибулинно-губчастий м’яз, який наче «обхоплює» і стискає вхід у піхву, а також сфінктер заднього проходу (це круговий м’яз, що оточує задній прохід).
Середній шар – сечостатева діафрагма. Являє собою пластину, через яку проходить сечівник та піхва. Також всередині середнього шару є простір, в якому знаходиться сфінктер сечівника. Це теж круговий м’яз, який «замикає» сечовипускальний канал.
Останній, внутрішній шар, повністю складається з м’язів заднього проходу. Коли вони скорочуються, відбувається замикання статевої щілини, звуження просвіту піхви і прямої кишки.
Всі ці м’язи (м’язи тазового дна) під час вагітності стають опорою для плоду, а коли настане час пологів, по них, як по каналу, дитина покине тіло матері. Навантаження на ці м’язи і так велике, а якщо під час пологів виникають ускладнення, наприклад, розрив тканин промежини, то це може привести надалі до їх ослаблення. Нерідко після пологів через природні родові шляхи піхва трохи розширюється, її еластичність хоч трохи, але зменшується, як і чутливість тканин промежини, що може призвести до зниження сексуальних відчуттів у обох партнерів.
Ефект від вправ Кегеля
Спеціальні вправи Кегеля, спрямовані на тренування м’язів тазового дна, які можна виконувати до, після і під час вагітності, допоможуть впоратися з такими проблемами:
- розриви промежини в пологах.
- дискомфорт і неприємні відчуття під час вагітності.
- хронічні запальні захворювання малого тазу, венозний застій.
- нетримання сечі після пологів.
Крім того, ці вправи допоможуть швидкому відновленню після пологів і поліпшать якість статевого життя. Приємним бонусом служить той факт, що вправами Кегеля можна займатися практично скрізь: коли дивитеся телевізор, стоїте в черзі, їдете в транспорті і т.д. І в будь-якій позі – сидячи, лежачи, стоячи.
Як виконувати вправи Кегеля
Сенс таких вправ – в скороченні тазових м’язів, що підтримують піхву. Знайти їх у себе досить легко: вони скорочуються, коли жінка припиняє сечовипускання або стискає піхву. Виконувати гімнастику нескладно: треба сильно скорочувати м’язи на одну-дві секунди, а потім – розслабляти. Щоб був помітний ефект, повторюйте їх кілька разів на день по 5-30 разів. Слід зазначити, що виконувати вправи треба попередньо спорожнивши сечовий міхур і кишечник.
Але не тільки вправи Кегеля допоможуть вагітній, позитивний вплив на м’язи тазового дна справляють такі загальновідомі вправи як «велосипед» і «ножиці», а також деякі асани йоги.