Вагітність і пологи, Календар вагітності, Третій триместр вагітності

Тридцять перший тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

31_tyzden_vagitnosti_1

Тридцять перший тиждень вагітності – зміни в твоєму тілі:

Твоя вага під час вагітності повинна зрости в межах додаткових 10-12 кг, якщо бачиш, що вона зросла занадто, зверни будь-ласка увагу на дієту. Дієта вагітної означає переключитися на зелень, овочі, фрукти, крупи, хліб грубого помолу й обмежити споживання легких вуглеводів (хліб вищого сорту, макарони, солодощі). Надлишкові вуглеводи, це не лише навантаження на твою підшлункову залозу, що виділяє потрібний для засвоєння цукру клітинами інсулін, а й підшлункову залозу дитини. Організм дитини також виробляє значну кількість інсуліну (гормон підшлункової залози), це в свою чергу веде до того, що дитина різко починає наберати вагу. Велика вага дитини – це додаткові ризики ускладнень під час пологів, а часом і показ до Кесеревого розтину. В природі все добре в міру, а сучасні солодощі – це недавній винахід людства, організм ще не добре вміє давати собі ради з надлишком солодкого.

31_tyzden_vagitnosti_2

. . . . .

Певно ти вже звикла до змін на твоїй шкірі, до появи темніших ділянок з пігментом. Така підвищена пігментація на шкірі переважно швидко зникає після вагітності. Проте тобі варто не “згорати” на сонці, використовувати сонце захисний крем, обережність до сонця є виправданою з багатьох причин.

Шкіра під час вагітності також стає більш вразливою до хлорованої води в басейнах, до миючих засобів, до фарб для волосся та до інших агресивних хімічних речовин. Використовуй рідке мило зі збалансованим рН, миючі засоби з мінімальною кількість запашок, чи інших додаткових речовин. Замість сушок для рук користуйся рушничками. Можна користуватися натуральними олійками для зволоженя висушеної шкіри.

Чутливі груди потребують носіння спеціального бюстгалстера. Раджу придбати бюстгалстери для годування грудьми, вони є переважно розроблені для зручної підтримки збільшених грудей вагітної, а потім і годуючих мам. При виборі бюстгалстера для годування обов’язково зверни увагу на якість тканини. Тканина має бути натуральна, приємна на дотик, не натирати і одночасно бути стійкою, щоб акуратно підтримувати груди. Важливим є також якість фурнітури (защіпок), адже вони повинні витримати часте користування під час годування грудьми. А ще білизна має бути гарною і подобатися тобі.

Ти можеш зауважити виділення жовтуватого кольору з грудей, це твої груди тренуються виробити перше молоко (молозиво) для малятка. Немає потреби змивати виділення, навпаки, найкращим доглядом буде щодений душ без надміру миючих засобів. Справа в тому, що на шкірі довколо сосків живуть “добрі” бактерії, що охороняють чистоту шкіри, а надмір миючих засобів руйнуюнує захисні шари. Якщо раптом переживаєш про появу “небажаних” плям, тоді користуйся одноразовими прогладками для грудей.

Тридцять перший тиждень вагітності – як росте дитинка?

31_tyzden_vagitnosti_3

. . . . .

Дитинка відкриває очі, повертає голову в бік світла. Також дитина реагує на звуки і повертається в бік джерела звуку. Незвичний голосний звук може “злякати” малятко, воно може аж підстрибнути. Деякі батьки зауважують, що їхня дитинка часом нібито хоче вступити в розмову, вона починає підстрибувати, штовхатися або, навіть, копатися. Дитинка всередині животика є чутлива до вібрацій під час руху автомобіля, особливо по старій нерівній бруківці, мама чітко може відчути намагання дитинки зірочкою впертися в стінки матки. Такі рухові вправи часом є досить болючими, єдине нехай тебе тішить, що твоя дитинка здорова та активна!

Про 30 тиждень вагітності можна прочитати тут:[/p]

Тридцятий тиждень вагітності

Про 32 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тридцять другий тиждень вагітності

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.