Вагітність і пологи, Сім'я

Неінвазивний пренатальний тест – дізнайся про здоров’я майбутньої дитини

fersht

nipt-panorama

Вагітність може викликати цілий ряд емоцій, від захоплення і хвилювання, до занепокоєння про здоров’я вашої дитини, що розвивається. Під час вагітності ви будете читати і чути про аналізи, які можуть допомогти вам і вашому лікарю дізнатися про здоров’я малюка.

Ці аналізи, відомі як скринінг першого триместру, включають в себе біохімічний скринінг по крові та УЗД. Аналізи можуть виявити більш високий ризик відхилень у вашої дитини, і в цей момент лікар може запропонувати інвазивну процедуру, таку як біопсія хориона або амніоцентез. Ці інвазивні процедури вивчають безпосередньо ДНК вашого малюка, але вони несуть у собі ризик викидня.

У 2009 році був розроблений новий тип скринінгового тесту – неінвазивний пренатальний тест (НІПТ). Це аналіз крові, який має набагато більшу точність, ніж звичайні методи скринінгу. Коли ви вагітні, ваша кров містить фрагменти ДНК вашої дитини.

fetal-dna

Неінвазивний пренатальний тест аналізує цю ДНК в зразку вашої крові, щоб оцінити ймовірність хромосомних відхилень: трисомія 21 (синдром Дауна), трисомія 18 (синдром Едвардса) і трисомія 13 (синдром Патау), аномалії статевих хромосом, триплоїдія, мікроделеції. Також він точно встановлює стать плоду – хлопчик або дівчинка.

Деякі генетичні відхилення пов’язані з сімейної генетичної історією, але в основному ці хромосомні розлади носять випадковий характер і можуть статися при будь-якій вагітності. Хоча ймовірність таких відхилень зростає з віком матері, більшість дітей з синдромом Дауна народжуються у жінок молодше 35 років.

НІПТ від лабораторії Натера (США) називається неінвазивний пренатальний тест “Панорама”. Ця біотехнологічна компанія розташована в Силіконовій Долині, куди зразки крові в спеціальних пробірках надходять з усього світу. Представництво лабораторії натер в Україні – медико-генетичний центр “Мама Папа”.

lab-natera

Відгук про неінвазивний пренатальний тест “Панорама”

“Ми з чоловіком вирішили, що хотіли б мати спільну дитину. У мене двоє дітей від першого шлюбу, але тепер, у віці 40 років, я дуже добре знала про потенційні проблеми і про ризик народження дитини з хромосомним дефектом. На жаль, моя перша вагітність закінчилася викиднем, але потім, ще через 3 місяці, я знову завагітніла – і тоді почалися всі мої турботи!

Я знала, що існує 1% -ний ризик викидня, пов’язаний з інвазивними діагностичними процедурами, такими як амніоцентез і біопсія хоріону. Незважаючи на те, що це відносно невелика цифра, мені було дуже страшно ризикувати моєї вагітністю.

З тестом Панорама немає ризику для дитини, оскільки він передбачає простий зразок крові, взятий у матері, тому мені було легко прийняти рішення. Ми скасували наш запланований амніоцентез, і в кінці січня 2017 року мені був проведений аналіз крові Панорама в центрі “Мама Папа”.

Я була абсолютно спокійна на тому тижні, коли ми чекали результати тесту Панорама. Навіть якщо результат б прийшов позитивний, у мене був би час для прийняття рішень. Це дало мені спокій, який був таким необхідним, тому я могла продовжувати насолоджуватися своєю вагітністю. Через 10 днів після взяття крові ми отримали результат: результат був низький ризик, і ми повинні були народити здорову дівчинку!

Я дуже щаслива повідомити, що моя прекрасна донька народилася 29 червня 2017 року.”

Марія, м Київ

logo-mama-papa

Медико-генетичний центр “Мама Папа”. Телефони (067) 578-05-00, (063) 578-05-00, (066) 578-05-00.

Міста, де можна здати тест Панорама: Київ (вул. Льва Толстого 21), Дніпро, Вінниця, Житомир, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Кривий Ріг, Кременчук, Кропивницький, Луцьк, Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Хмельницький, Черкаси, Чернівці. В інших містах можна отримати набір і надіслати зразки крові кур’єрською службою.