Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності

Чотирнадцятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

14_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 13 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Тринадцятий тиждень вагітності

Про 15 тиждень вагітності можна прочитати тут:

П’ятнадцятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

З початком другого триместру вагітності наступає найлегший та найприємніший період. Пропоную тобі більше часу витрачати для себе: влаштовувати прогулянки на свіжому повітрі, слухати улюблену музику, зустрічатися з друзями. Існують дослідження, що підтверджують позитивний вплив спокійної класичної музики на перебіг вагітності та розвиток дитинки.

. . . . . . . .

14_tyzhden_vagitnosti_2

Під час другого візиту до акушер-гінеколога дізнаєшся про результати аналізів:

  • [b]Загальний аналіз крові. [/b]Якщо рівень гемоглобіну в загальному аналізі крові складає менш ніж 110 г/л, такий стан називається анемією. Лікар зверне твою увагу на необхідність вживання їжі, що містить залізо, наприклад, зелених овочів, м’яса, бобових, цитрусових. У разі вираженої анемії акушер-гінеколог призначить прийом препаратів заліза
  • [b]Аналіз на визначення групи крові та резус-фактору. [/b] Якщо у тебе Rh-негативна група крові, а у батька дитини Rh-позитивний тип крові, та у разі відсутності у тебе анти-резус антитіл, акушер-гінеколог обговорить з тобою необхідність введення анти-резус імуноглобуліну в 28-32 тижні вагітності.
  • [b]Загальний аналіз сечі або експрес тест на наявність білку.[/b] Надзвичайно важливе дослідження, адже нирки під час вагітності повинні працювати за двох. Також наявність білку в сечі – це стан, що потребує особливої уваги та лікування.

Акушер-гінеколог має призначити друге УЗД дослідження в терміні вагітності від 18 тижнів до 20 тижнів та 6 днів.

Як росте дитинка?

14_tyzhden_vagitnosti_2_foto

. . .

Дитинка активно рухається, її м’язи та рефлекси розвиваються. Удосконалюється міміка дитинки: може мружитися, робити гримаси. Якщо вам пощастило, тоді на першому УЗД дослідженні ви могли побачити, як дитина смокче великий пальчик руки.

В дитинки з’являється пушок ( лануго ), що вкриває тіло.

Органи розвиваються: печінка починає виробляти жовч, підшлункова виділяє інсулін і глюкагон – гормони, що регулюють засвоєння клітинами глюкози ( цукру потрібного для життєдіяльності ), селезінка починає також виробляти червоні кров’яні клітини ( еритроцити – клітини, що переносять кисень ).

Оскільки зовнішні статеві органи розвинулися достатньо, під час першого УЗД, можливо, лікар зумів розгледіти стать дитинки. До речі, ти маєш право не дізнаватися про стать дитини. Проте багато хто бажає якнайшвидше дізнатися, так би мовити, краще підготуватися. Часом не вдається роздивитися напевно, тому раджу потерпіти до наступних УЗД.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.

. .

. .