Вагітність і пологи

Класична музика під час вагітності

klasichna_muzika_pid_chas_vagitnosti

Під час вагітності можуть мінятися не лише смакові і нюхові відчуття. Багато мам відзначають, що просто не можуть слухати ту музику, яка була приваблива для них до вагітності. Можливо, це природний механізм захисту організму.

Вченими відзначено позитивний вплив класичної музики на вагітність: класична музика корисна для здоров’я і настрою мами і малюка. Класична музика прекрасно гармонізує настрій вагітної жінки. Спокійна мама – щасливий і малюк в її животику. Не виникне сумнівів ні у кого, що це корисно, для цього не потрібно бути дослідником.

Окремо дослідники виділили музику В.А. Моцарта, яка на їхню думку викликає нез’ясований позитивний вплив на розвиток дитини і в животику у мами (під час вагітності), і після народження. Музика цього геніального композитора, як стверджують вчені, здатна не тільки допомагати правильному перебігу вагітності, але і зменшувати больові відчуття при пологах.

Ні в однієї людини не виникне сумнівів, що прослуховування класики під час вагітності дуже корисне. Музика не тільки допомагає розслабитись, але і нормалізує сон майбутньої мами, підвищує настрій. Але класика, на думку фахівців на багатьох мам і малюків може діяти по різному: твори Моцарта і Вівальді, діють заспокійливо, розслаблюють і несуть в собі позитивний настрій, і будуть корисні тим, хто надмірно нервує через дрібниці. А ось Бетховена або Брамса рекомендується слухати для підняття життєвого тонусу.

Приблизно з початком другого триместру малюк в утробі розрізняє голоси, ласкаві інтонації мами і тата його заспокоюють, а різкий звук може сильно налякати. Так само малюк може розрізняти і музику, навіть більше того – він її запам’ятовує. Багато мам слухали класичну музику під час вагітності і після народження дитини. Новонародженому маляті теж буде корисно слухання класичної музики, до якої він звик в утробі у мами.

Безумовно, майбутня мама має сама обирати музику, яка «ляже їй на душу», але бажано, щоб вона була гармонійною, плавною, в хорошій якості звучання і чудовому виконанні. У цьому випадку майбутня мама по максимуму зможе насолодитися її звучанням і красою.

Рекомендується під час прослуховування класичної музики зручно влаштуватися в кріслі або на дивані, можна за бажанням запалити ароматичну свічку, і трохи відпочити. Під час прослуховування музики можна зайнятися ручною працею. Дуже добре позначається на нервовій системі ліплення з глини. Навички ліплення потім дуже знадобляться при вихованні дитини, для розвитку її дрібної моторики.

Виберіть ті мелодії, які вам найбільше подобаються, прислухайтеся до малюка, як він реагує на відтворення.