Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності

П’ятнадцятий тиждень вагітності

Ольга Летнянчик

15_tyzhden_vagitnosti_1_foto

Про 14 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Чотирнадцятий тиждень вагітності

Про 16 тиждень вагітності можна прочитати тут:

Шістнадцятий тиждень вагітності

Зміни в твоєму тілі:

Зміни в твоємі тілі пов’язані здебільшого з ростучою маткою та потребою у посиленому кровообізі органів тазової порожнини, до яких вона відноситься. У зв’язку з цим ти можеш почати зауважувати, що твої ноги схильні ставати “важкими”, “набрякати”, особливо коли твоя робота вимагає стояння чи тривалого сидіння на місці. Якщо в тебе і до того були проблеми з венами, тоді вагітність, на жаль, тільки загострить ситуацію. Добрим рішенням, щоб розвантажити ноги, є варіант полежати на боці, піднявши ноги легко догори і поклавши їх на зручні подушки.

. . . . . . . .

15_tyzhden_vagitnosti_2

Одним з найкращих видів фізичного навантаження для вагітних є плавання в басейні. Часом у програмі басейну передбачені спеціальні заняття для вагітних. Плавання добре для твого хребта та для кровоносної системи. Плаваючи, ти не лише тренуєш м’язи хребта, а також можеш пропрацювати спеціальні вправи для м’язів і зв’язок тазу.

15_tyzhden_vagitnosti_4_2

Як росте дитинка?

15_tyzhden_vagitnosti_2_foto

Якщо ти виставиш животик на сонечко, тоді твоя дитика може його відчути. Дитинка бачить світло, проте переважно ховається від незвичного подразника.

. . . . .

Дитинка може також відчути на смак речовини, що потрапили в амніотичну рідину з крові матері, оскільки на язиці і в носі є рецептори, що розрізняють смак.

Амніотична рідина, що потрапила до носу, допомагає формуватися дихальній системі дитинки.

Автор: Летнянчик Ольга, лікар.

. .

. .