Вагітність і пологи, Пологи, підготовка до пологів

Що брати у пологовий будинок

babe-5265657_1280

Час Х все ближче, зустріч із малюком – не за горами. Майбутня мама починає пакувати сумки у пологовий. Що ж брати зі собою, аби нічого не бракувало, але й не було забагато.

Список речей у пологовий будинок

Вагітним жінкам у кожній жіночій консультації дають спеціальні «обмінні карти». Там, зазвичай, окрім інформації, яку вносить лікар про перебіг вагітності, також є поради та список речей у пологовий. Іноді конкретні медзаклади пропонують якісь власні корективи, це варто уточнити у свого лікаря. Є пологові, котрі мають побажання щодо вигляду сумок – забороняють дорожні чи валізи, натомість просять мати виключно прозорі. Однак основний список все ж залишається незмінним. Його варто дотримуватися, аби у перші години після пологів вам нічого не бракувало, але й не потрібно було шукати необхідне серед зайвого.

Якщо вас цікавить як обрати одяг для вагітних, то пропонуємо прочитати статтю Одяг для вагітних (поради).

Що ж брати?

Документи

Обов’язково беремо обмінну карту та паспорт. Вони необхідні при оформленні вас у пологовий будинок. Без документів – ви ніхто. Обмінна карта потрібна лікареві, який прийматиме пологи, щоб орієнтуватися щодо вашого стану.

Ліки

Ліки ми не купуємо, хіба що ваш лікар попередив вас про це завчасно. По-перше, ви не знаєте, що саме вам знадобиться, по-друге, зараз медзаклади забезпечені основними препаратами. Якщо і треба буде щось придбати, то у кожному пологовому є цілодобові аптеки.

Засоби гігієни

Проте обов’язково слід запастись засобами гігієни. Адже навіть при триденному перебуванні у лікарні вам потрібні будуть зубна паста та щітка, рідке мило, шампунь, туалетний папір, паперові рушнички, вологі серветки, рушники звичайні.

Варто також запастись одноразовими непромокаючими пеленками 90х90. Кладемо у сумку 10 штук. Вони знадобляться як у пологовому залі, так і у післяпологовій палаті. Ще одна обовя’зкова річ – післяпологові прокладки. Багато. Можна також звичайні жіночі прокладки, але нічні.

Для малятка потрібними будуть підгузники, вологі серветки, молочко для тіла.

Для себе також варто взяти косметику, якою користуєтесь щодня: креми, тоніки тощо.

Одяг для себе

Запасаємось мінімум двома сорочками. У деяких пологових жінки народжують в одноразових аптечних сорочках, та все ж більшість зараз дозволяють використовувати власні. Сорочка має бути зручною, щоб годувати немовля.

Якщо народжуємо у холодну пору року чи навіть перехідну, беремо теплі шкарпетки. Багато жінок після пологові дуже мерзнуть у ноги.

Кладемо у сумку тапочки. Або дві пари, або одні, але гумові, щоб безпечно сходити в душ.

Знадобиться кілька комплектів білизни, при цьому бюстгалтери – для годування. Халат також беремо залежно від пори року – чи то тепліший, чи то легкий котоновий. Парадний одяг на виписку ви можете взяти зі собою, або ж попросити когось із рідних принести його опісля.

До речі, уточніть у пологовому, у якому збираєтесь народжувати, щодо постільної білизни. Можливо, її також доведеться взяти зі собою.

Одяг для немовляти

Давно вже не ті часи, коли твердо діяв забобон, який забороняв купувати дитячі одежинки до пологів. Зараз майже усі жінки скуповуються наперед. Тому обираємо із вже придбаного речі у два пакети.

Перший піде з нами в пологовий зал – це дійсно найперший одяг вашого немовлятка. Він має бути максимально зручний. Боді, чоловічок, шкарпетки, шапочка та пледик. У пологовому залі одягатиме немовля акушерка чи медсестра, тож візьміть щось таке, що легко одягається.

Другий пакет дитячого одягу використовуватиметься до виписки. Зазвичай жінки перебувають у пологовому три доби, тому беремо зі собою мінімум три комплекти. Тут також орієнтуємось на пору року, хоча навіть влітку беремо чоловічки і шкарпетки, адже немовлята у перші доби після народження дуже мерзнуть.

Ну і найголовніше – візьміть зі собою гарний настрій та позитив. Адже це найтрепетніший момент у житті кожнох мами. Усі речі можна докупити, донести або й зовсмі без них обійтись. Натомість спогади зпершої зустрічі зі своєю кровинкою залишаться назавжди.