Вагітність і пологи, Другий триместр вагітності

Перші рухи (поштовхи) плоду під час вагітності.

pershi_ruhi_plodu

Вважається, що перші рухи плоду можуть відчуватися з 18 тижня вагітності, хоча дитина активно рухається від початку 8 тижня. Тим не менш, у віці двох місяців плід настільки малий, що вільно плаває в просторі матки, рідко торкаючись стін. Тому його рух непомітний для матері.

Жінки, що народжують вдруге, відчувають перші рухи дитини раніше (іноді з 13-15 тижнів вагітності), в основному через те, що вже знайомі з цими відчуттями. В цілому, у відчутті перших рухів дитини відіграють важливу роль індивідуальні характеристики та чутливість жінки.

Молоді мами хочуть знати заздалегідь, що вони відчуватимуть, щоб не пропустити момент перших рухів. Проте, що це таке «перший рух дитини» знає тільки мама, яка виношує цю дитину. Усі жінки по різному описують перші відчуття руху плоду – хтось порівнює їх з помахом крила метелика, хтось з плаваючою рибкою, комусь дитячі рухи нагадують «булькання», комусь легке лоскотання, словом усе дуже індивідуально і швидше залежить від чутливості та уяви майбутньої мами.

Із плином вагітності ваша дитина росте і разом з нею зростає сила та інтенсивність рухів (поштовхів). З 24 тижнів навіть інші люди можуть відчувати і говорити з дитиною, якщо прикласти долоню до живота. Правда, «говорить» дитина тільки з тими, чий голос і руки їй знайомі. Саме тому майбутній татко повинен бути в контакті з дитиною до початку рухів.

Сучасні ультразвукові дослідження дають можливість побачити те, що робить ще ненароджена дитина всередині матері. Багато фотографій з ультразвуку, показує, що діти смокчуть власний палець. Але це ще не все що вони можуть робити. В середині матері малюк прицмокує губами, може рухати руками і ногами. З17 тижнів починає косити очі, стискати і розтискати пальці, а при гострих і неприємних звуках навіть може закривати обличчя руками.

Спілкування мами з дитиною починається задовго до пологів. І рухи (поштовхи) можна вважати мовою, що мама має навчитися розуміти.

Як рухається дитина на 20 тижні вагітності, відео

Як навчитися розуміти рухи (поштовхи) дитини?

  • Зазвичай активність рухів дитини посилюється, коли мама відпочиває. Наче відчуває, що з’явився підходящий момент для «розмови» і пустощів.
  • Під час фізичної активності матері, дитина спить, заколисана її рухами.
  • Також досить часто рухами (поштовхами) дитина вказує матері на незручну позу (мама не так лягла, сіла заклавши ногу на ногу)
  • Активними рухами дитина реагує на відчуття голоду матері.
  • На різкі, голосні зовнішні звуки дитина теж реагує активними рухами, хоча інколи може навпаки затихати.
  • При стресових ситуаціях чи стані страху матері дитина може зачаїтися та не рухатися поки не мине небезпека
  • Існує думка, що занадто бурхливі ворушіння – це ознака гіпоксії (кисневої недостатності плоду). Але приводом для занепокоєння і обов’язкової консультації з лікарем швидше повинні бути занадто мляві й слабкі рухи.

Мамі на замітку

  • Якщо у майбутньої мами є камені у жовчному міхурі, рухи дитини на пізньому терміні можуть викликати певний дискомфорт
  • Під час рухів дитини можуть виникати больові відчуття в області шраму на матці після кесаревого розтину. Обов’язково повідомте про це вашого лікаря.
  • Майбутня мама може іноді відчувати пульсацію у животі. Якщо це явище не постійне, немає причин для хвилювання, адже це пульсує кров у пуповині чи судинах жінки.

Жінка, що чекає дитину, повинна відслідковувати фізіологічні рухи дитини. Адже рухи плоду під час вагітності важлива ознака нормального росту та розвитку дитини.

Врахуйте, що при малорухливому способі життя матері, дитина відчуває брак кисню, так що помірні фізичні навантаження, прогулянки на свіжому повітрі є корисними як для мами так і для дитини.

. .

. .