Здоров'я дитини, Лікування дітей

Вправи для дітей зі сколіозом

vpravi_dlya_ditei_zi_skoliozom

Своєрідна гімнастика, як метод боротьби з викривленням хребта (зі сколіозом), з’явилася ще в I столітті до н.е. і порекомендував її Цельс Авл Корнелій. Відразу треба уточнити, що однієї лікувально-профілактичної гімнастики буде не достатньо, потрібно поєднувати в комплексі масаж, фізіотерапію і плавання.

Розглянемо найважливіші та дієві способи боротьби зі сколіозом і методи вирівнювання постави.

Вправа для дітей зі сколіозом №1

Лежачи на животі ноги і руки прямі, паралельні одні одним. Зігнемо в лікті ліву руку, праву разом з лівою ногою піднімаємо над рівнем підлоги й утримуємо в такому положенні, скільки дозволяють м’язи. Після розслаблення повторюємо вправу 4-5 разів, помінявши руки і ноги. Через кілька підходів повторення цієї вправи можна взяти не важкі для дитини гантелі, щоб збільшити навантаження на сину.

Вправа для дітей зі сколіозом №2

Лежачи на животі ноги і руки прямі, паралельні одні одним. Одночасно піднімаємо руки і ноги над підлогою, утримуємо в даному положенні близько 5 секунд, повільно опускаємо у вихідне положення вправи.

Вправа для дітей зі сколіозом №3

Стаємо на «карачки». Руки прямі, ноги згинаємо в колінах під кутом рівно 90 градусів. Праву руку відриваємо від підлоги і витягаємо вперед, одночасно витягаємо ліву ногу. Рука і нога повинні бути паралельні до підлоги і одні одним. Утримуємо кілька секунд в такому положенні і міняємо ногу і руку.

Вправа для дітей зі сколіозом №4

Однією з найефективніших вправ для всіх груп м’язів є підтягування на перекладині. Починати потрібно з захвату руками на ширині плечей. Якщо дитині важко, їй можна допомогти, притримуючи за талію. Не потрібно прагнути підтягнутися вище, головне робити цю вправу якісно, без ривків. Тримати спину рівно, не вигинаючи і не відхиляючись. Обов’язково зверніть увагу на те, що долоні дивляться від себе, в іншому випадку буде тренуватися лише біцепс.

Вправа для дітей зі сколіозом №5

Лягаємо на спину на твердій підлозі. Піднімаємо і підтягуємо зігнуті в колінах ноги, голову підтягуємо до ніг. Групуємось. Робимо перекати на спині не менше 5 разів. Чим більше, тим краще для спини. Найголовніше не «розкриватися» з початкового положення. Після виконання вправи бажано повисіти на турніку, щоб м’язи спини витягнулися.

Ці вправи дуже легкі для дітей будь-якого віку. Дорослі можуть скласти компанію дітям, головне виконувати всі вправи правильно.

Також варто дотримуватись деяких життєво-необхідних принципів і боротьба з такою хворобою опорно-рухового апарату як сколіоз не буде настільки болісна і страшна.

Отже:

  • Частіше гуляйте на вулиці, особливо в хвойному лісі, за містом.
  • Побільше думайте про хороше, не витрачайте свій час на негативні думки.
  • Смійтеся якомога більше, адже сміх продовжує життя.
  • Обов’язково здоровий сон не менше 7 годин на добу.
  • Запишіться на секцію плавання. Зміцнення м’язів спини і хороші емоції гарантовані.
  • Постійно стежте за рівною спиною і консультуйтеся з лікарем-фахівцем.
  • Для розслаблення м’язів спини дуже корисно придбати вібромасажер.