Завантаження. Будь ласка, зачекайте...
  • Головна
Все для дітей: виховання, харчування, лікування (DityInfo.com)
  • Виховання дітей
  • Розвиток
  • Дозвілля
  • Здоров'я дитини
  • Харчування
  • Дитяча кімната
  • Сім'я
  • Страви для дітей
  • Поробки, розмальовки
  • Освіта
    • Твори української літератури (каталог, автори)
    • Читати твори української літератури
    • Зрубіжна (світова) література
    • Математика
  • Сценарії свят
  • Вагітність і пологи
    • Планування вагітності
    • Перший триместр вагітності
    • Другий триместр вагітності
    • Третій триместр вагітності
    • Календар вагітності
    • Пологи

Третій триместр вагітності: Чого очікувати

Розділ: Третій триместр вагітності
tretii_trimestr_vagitnosti_golovna.jpg (81.54 Kb)Третій триместр вагітності може бути фізично і емоційно складним. Розмір і розташування вашої дитини робить майбутню маму великою та неповороткою. Ви вже, мабуть, втомилися від вагітності і хочеться вже перейти до наступного етапу.

У цій статті ви дізнаєтеся, чого очікувати під час вашого третього триместру вагітності, які симптоми є нормальними, а які, можливо, потребують термінового звернення до лікаря.

Третій триместр вагітності. Збільшення грудей

До кінця вагітності, ваші груди виростуть приблизно на 2 розміри та прибавлять у вазі близько кілограму. Переконайтеся, що ви носите підтримуючий бюстгальтер, щоб ваша спина не отримувала додаткових навантажень. Ближче до дати народження ви можете спостерігати виділення рідини жовтуватого кольору з ваших сосків. Ця речовина, так зване молозиво, буде поживою для вашої дитини в перші кілька днів після народження.

Третій триместр вагітності. Збільшення ваги

За попередні 6 місяців дитина вже повноцінно сформувалась і тепер їй треба лише набрати вагу і народитись. Інколи жінки лише в третьому триместрі починають відчувати збільшення апетиту. Але вираз “їсти за двох” не відповідає дійсності, бо надлишок ваги спричиняє не менше ускладнень, а ніж недостатня вага. “Як за двох” вам треба їсти: вітаміни, мікроелементи і клітковину, тобто овочі, фрукти, свіжу зелень, білий м’який сир, телятину, крільчатину чи індичатину. Детальніше яку вагу треба набрати, залежно від терміну вагітності і вашої ваги перед вагітністю, ви можете дізнатися у статті Збільшення ваги під час вагітності?

Ваша дитина складає лише частину ваги, більшість від цієї маси це: плацента, навколоплідні води, маса збільшених грудей та матки, додаткові жирові запаси…

Третій триместр вагітності. Перейми Брекстона-Гікса (помилкові перейми)

Це так-звані перейми-розминка – готують матку до справжніх перейм. Вони, як правило, слабкі, починаються та закінчуються непередбачувано. Справжні родові перейми циклічні, що поступово наростають по інтенсивності, тривалості і частоті. Якщо у вас болісні та регулярні перейми, або ви зауважили незвичні виділення, особливо кров'янисті, або значну кількість рідини, що витекла, зверніться до свого лікаря.
tretii_trimestr_vagitnosti.jpg (188.07 Kb)

Третій триместр вагітності. Болі в спині

Додаткова вага, розслаблення стегново-крижових суглобів (під дією гормону релаксину, щоб дитина могла легше пройти під час пологів) спричиняють додаткові навантаження на спину.
Коли ви сидите, вибирайте стільці зі зручною спинкою. Застосовуйте грілку або лід до болючої області. Попросіть вашого партнера зробити вам масаж. Добре допомагає плавання в басейні, оскільки у воді хребет, та й усе тіло може комфортно розслабитись. Носіть взуття на низькому каблуку (але не на плоскій підошві). Якщо біль у спині не проходить або супроводжується іншими симптомами, зверніться до лікаря.

Третій триместр вагітності. Задишка

Ваша матка розширюється та починає підпирати грудну клітку, залишаючи менше місця для розширення ваших легенів. Це додаткове навантаження на легені, може спричинити задишку та важкість дихання. Фізичні вправи для дихання допоможуть вам впоратись з цією проблемою, а також постарайтесь спати підпираючи голову та плечі подушками.

Третій триместр вагітності. Печія та закрепи

Викликані великою кількістю гормону прогестерону в організмі, який розслаблює певні м’язи, в тому числі м’язи стравоходу шлунку та кишківнику. Щоб уникнути печії, постарайтесь їсти невеличкими порціями і пити багато рідини між прийомами їжі, інколи допомагають горіхи, наприклад, чищений мигдаль. Уникайте смажених продуктів, цитрусових соків та пряної їжі. Уважно прослідкуйте від якої їжі у вас печія і виключіть її. Якщо ці поради не допомагають, проконсультуйтеся з лікарем про безпечні ліки для полегшення цих симптомів.
nabryakli_nogi.jpg (107.11 Kb)

Третій триместр вагітності. Набряки

Ваша зростаюча матка давить на вени, які забирають кров від ваших ніг і органів, що знаходяться в тазу, набряклі ноги та литки можуть також стати проблемою. Набряки в ногах та руках можуть тиснути на нервові закінчення, викликаючи поколювання або оніміння.
Щоб зменшити набряки, піднімайте ноги, коли сидите чи спите піставляючи під них невеличкий пуфик чи валик, не сидіть схрестивши ноги. Не уникайте щоденних прогулянок (40 хвилинна прогулянка на свіжому повітрі може служити профілактикою набряків) та займайтесь легкою гімнастикою для вагітних. Вправа “походити як собачка” на чотирьох кінцівках є дуже корисною, таким чином ви знімаєте тиск збільшеної матки на судини і органи тазу, що покращить не тільки відтік венозної крові, а і кровообіг загалом.
Якщо у вас раптово почали набрякати ноги, особливо на фоні підвищеного артеріального тиску, зверніться до лікаря. Це може бути ознакою пре еклампсії (небезпечного ускладнення вагітності).

Третій триместр вагітності. Венозна сітка, варикозне розширення вен

Поганий відтік крові може викликати появу крихітних червоних вен, відомих як сіточки, що з’являються на шкірі. Збільшення судинних сіток спостерігається в третьому триместрі, але вони повинні зникнути, як тільки народиться дитина. Також зростає тиск маси тіла на ноги, який може викликати появу поверхневих вен (які згодом стають опухлі та сині чи фіолетові). Це й називається варикозним розширенням вен.
    Хоча немає ніякого способу, щоб уникнути варикозного розширення вен, можна запобігти їх збільшенню та ускладненням:
  • Зарядка та прогулянки протягом дня
  • Носіння бандажу та еластичних панчіх
  • Підставляйте щось під ноги, якщо сидите протягом тривалого часу

Третій триместр вагітності. Геморой

Насправді – це також варикозне розширення вен, що утворюють кільце навколо ануса. Ці вени збільшуються під час вагітності через недостатній відтік крові а також додатковий тиск ваги в цьому районі. Незручна проблема з гемороєм може стати значною проблемою під час пологів природнім шляхом, тому зробіть максимально усе, щоб зменшити прояви цієї хвороби. Отже, дуже уважно стежте, щоб у вас не було закрепів. Ваша мета 1 дефекація на день. Їжа, що сприяє нормалізації виділення калу: овочі, що містять багато клітковини і мало крохмалю, наприклад: кабачки, огірки; ягоди: кавун, диня, ожина, агрус, полуниця; фрукти: сливки, яблука, груші; молочно-кислі продукти: йогурт, кефір. Також пийте достатньо рідини 2 літри на день, робіть собі узвар з сухофруктів, чи смузі чи компот із свіжих фруктів і ягід. Їжте сухофрукти власного виробництва - чорнослив, сушені яблука і грушки. Спробуйте відмовитись від цукру, або замінити його коричневим цукром з тростини. З безпечних препаратів можете застосувати препарат з діючою речовиною лактулоза, що також є пребіотиком і сприяє нормалізації вашої мікрофлори, але не зловживайте. Проконсультуйтесь в проктолога, особливо, коли ви зауважили сліди крові у калі.

Третій триместр вагітності. Втома

Додаткова вага, нічні позиви в туалет, клопоти пов’язані з підготуванням до зустрічі дитини… Все це може позначитися на вашому енергетичному та емоційному стані. Їжте здорову їжу і регулярно робіть зарядку, щоб дати собі стимул. Коли ви відчуваєте втому, спробуйте подрімати, або, принаймні, сісти і розслабитися протягом декількох хвилин.

Третій триместр вагітності. Часте сечовипускання

З ростом вашої дитини збільшується тиск на сечовий міхур. Це означає збільшення кількості позивів до сечовипускання в тому числі і кілька разів на ніч. Також може спостерігатися неконтрольоване виділення сечі при покашлюванні, чханні чи деяких вправах. Ходіть частіше в туалет, не терпіть до останнього. Для більшого комфорту можете користуватись гігієнічними прокладками, якщо вам більш приємно натуральна тканина, зробіть прокладки із старої постелі. Не переохолоджуйтесь, вдягайте теплі штани..

Третій триместр вагітності. Тривожні симптоми

Будь-який з цих симптомів може бути ознакою того, що щось не так з вашою вагітністю. Не чекайте, до чергового пренатального візиту. Терміново зверніться до лікаря, якщо у вас:
  • Сильний біль у животі або судоми
  • Кров'янисті, або будь-які масивні виділення
  • Високий артеріальний тиск
  • Сильна нудота або блювання
  • Кровотеча
  • Запаморочення
  • Біль або печія під час сечовипускання
  • Підвищення температури тіла


Вам сподобалася стаття? Підтримайте україномовне видання: Ваша допомога дозволить нам працювати для Вас і надалі!

 

➡ Приват 4149629353047269

➡ Monobank: 4441114410047144

➡ PayPal: uimcbiz@gmail.com

➡ Patreon https://www.patreon.com/uimc

 

Дякуємо!

 


Не забудьте підписатися на Наш канал:
Повернутися назад
Схожі публікації:
  • Третій триместр вагітності: Чого очікувати

    Третій триместр вагітності: Чого очікувати

  • Розвиток дитинки під час третього триместру вагітності

    Розвиток дитинки під час третього триместру вагітн...

  • Сороковий тиждень вагітності

    Сороковий тиждень вагітності

  • Тридцять дев'ятий тиждень вагітності

    Тридцять дев'ятий тиждень вагітності

  • Тридцять восьмий тиждень вагітності

    Тридцять восьмий тиждень вагітності

  • Тридцять сьомий тиждень вагітності

    Тридцять сьомий тиждень вагітності

Розвиток і дозвілля

Гіпсові ЗD pозмальовки. Бюджетний ваpіант подаpунка для діток

Гіпсові ЗD pозмальовки. Бюджетний ваpіан...

Оригамі – схеми для дітей-початківців

Оригамі – схеми для дітей-початківців

Весняні вироби з солоного тіста

Весняні вироби з солоного тіста

Домашні завдання: навіщо потрібні і як допомогти?

Домашні завдання: навіщо потрібні і як д...

Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

7 розвиваючих ігор для дітей 3-4 років

7 розвиваючих ігор для дітей 3-4 років

Цікаві скоромовки для дошкільнят

Цікаві скоромовки для дошкільнят

Найцікавіші дитячі лічилки

Найцікавіші дитячі лічилки

Розмальовки та поробки для дітей

  • Надзвичайно милі валентинки-звірята

    Надзвичайно милі валентинки-звірята

  • Оригамі – схеми для дітей-початківців

    Оригамі – схеми для дітей-початківців

  • Весняні поробки для дітей

    Весняні поробки для дітей

розмальовки та поробки >>

Популярне

  •   Віншування до Різдвяної Коляди
  •   Різдвяні віншування та щедрівки для дітей
  •   Підбірка дитячих пісень до свята Святого Миколая
  •   7 розвиваючих ігор для дітей 3-4 років
  •   Сніжинки витинанки - шаблони

Пошук інформації за віком

3-6 років 1-3 роки 6-10 років підлітки Немовлята поради інструкції онлайн-навчання Moodle дистанційне навчання платформа Moodle Дистанційна освіта пластилін
Показати всі теги

Цікаве відео

  • Гіпсові ЗD pозмальовки. Бюджетний ваpіант подаpунка для діток

    Гіпсові ЗD pозмальовки. Бюджетний ваpіант подаpунк...

  • Надзвичайно милі валентинки-звірята

    Надзвичайно милі валентинки-звірята

  • Найкраще казино в Україні за гроші

    Найкраще казино в Україні за гроші

відео >>
Все для дітей
Використання матеріалів DityInfo.com
Контакти