Вагітність і пологи, Пологи, підготовка до пологів

Як поводитися під час пологів і переймів

yak_povoditsya_pyd_chas_pologiv

У статті ми розглянемо найпоширеніші помилки молодих матерів, дамо поради, як їх уникнути. Торкнемося теми розривів – пошкоджень тканин промежини. Всупереч поширеній думці, велика частина розривів відбувається зовсім не через невідповідність розмірів голівки плоду і піхви, а не через неправильну поведінку породіллі.

Правильна поза при пологах

Велику роль під час пологів відіграє прийнята породіллею поза. Тут єдиної думки серед акушерів різних країн немає. Подекуди існують традиції, коли жінка народжує на боці, але в більшості держав, у тому числі і в нашій, пологи проходять в напівлежачому положенні.

Тут головне – не можна ні сидіти, ні лежати на спині. По-перше, утруднюється прохід дитини по родових шляхах. По-друге, виникає ризик стиснення великих судин в області спини та попереку – аорти, нижньої вени. Це може призвести до кисневого голодування і асфіксії.

yak_pravilno_povoditis_pid_chas_pologiv_dihannya

Правильне дихання

Про те, як поводитися під час пологів і перейм, коли настають особливо хворобливі відчуття, породілля повинна дізнатися заздалегідь. Якщо вона відвідувала курси для майбутніх мам, то з них вона напевно засвоїла важливість правильного дихання, щоб не «порватися». Свої, особливі техніки існують для кожної стадії пологів – початкових перейм і потуг.

Під час пологів породілля зі своїм тягарем не залишається на самоті. Порадою їй допоможе акушер, пояснить і про дихання в певні стадії пологів. В цілому ж досить освоїти три основні техніки:

Дихання під рахунок

– практикується при ранніх, не надто болючих переймах; під час перейми робиться вдих (4 рахунки), через кілька секунд повільний видих (шість рахунків).

Дихання «по-собачому»

– незамінне при гострих, болючих переймах; рахунок у подумки не ведеться, вдихи і видихи у швидкому темпі, дотримуючись ритмічності.

Інтенсивне дихання

– практикується під час потуг, коли дитина виходить з матки; на початку чергової потуги (її тривалість – близько хвилини) робиться глибокий вдих, потім, спрямовуючи зусилля в низ живота, жінка з силою видихає, наче намагаючись згасити свічку.

Важливість правильного дихання при переймах і потугах не можна переоцінити. Воно робить пологи менш болючими, прискорює процес виходу дитини, насичує організм мами киснем.

. . . . . . . . . .

Правильно тужимося

Правильно здійснювати виштовхуючі зусилля породіллі також допомагає акушер, тому обов’язково дотримуємось його вказівок.

Тужимося не в голову, а в нижню частину живота. Визначити точку, в яку потрібно вкладати зусилля, без правильно прийнятої пози буде важче.

Максимальні зусилля докладаємо під час піку потуги – за одну потугу (близько хвилини) потрібно встигнути зробити 2-3 виштовхуючі зусилля. Саме в цей період і породілля, і дитина діють синхронно.

Не можна тужитися до повного розкриття шийки матки – сильні перейми, відчуття готовності родових шляхів до пологів і тиск голови дитини створюють бажання тужитися. Однак передчасні зусилля приводять до розривів промежини і травм плода.

Заздалегідь засвоїти, як поводитися під час пологів, потуг і перейм – запорука легкого розродження. Головне – не поспішати і слухатися рекомендацій акушера.