Що об’єднує вашу сім’ю, робить її гармонійною і щасливою?
В цій статті ми поговоримо про те, що творить стосунки, зберігає інтерес і підтримує близькість між членами родини.
«Останнім часом ми віддалилися один від одного … він більшість часу проводить на роботі… діти не хочуть з нами подорожувати…». Зі схожими проблеми на консультацію до психотерапевта часто приходить подружжя, батьки, діти.
Як повернути теплу атмосферу, взаємний інтерес і довіру в сім’ї?
На консультації ми досліджуємо причини, які призвели до віддалення. Вони можуть бути різними. І разом з вирішенням цих проблем ми завжди шукаємо те, що об’єднує близьких людей.
Кожному з нас хочеться приходити в будинок, в якому тепло, де нам раді, де нас люблять і чекають. Як виникають такі близькі стосунки? Їх побудова – це творчий процес, в який кожен з членів сім’ї вносить свій вклад. Саме так народжується взаємний інтерес, близькість і довіра. Що допомагає створити і зміцнити сімейні стосунки, розвивати їх і робити гармонійними, повноцінними, надихаючими, такими, що збагачують?
1. Спільні цілі
Вони можуть бути будь-якими: виховання дітей, будівництво і облаштування будинку, дача і город. Добре, коли у вас є спільні проекти. Я знаю людей, які ведуть сімейні блоги, знімають відеоролики, раз в тиждень пишуть коротенькі замітки з фотозвітами про що відбулися у них цікаві події. Участь в спортивних змаганнях, конкурсах, іграх об’єднує як подружжя, дітей, батьків.
Обговорюйте цілі і кроки по їх досягненню всією сім’єю. Це зміцнить близькість, співпрацю та довіру один до одного.
2. Сімейні цінності
Пропоную вам виконати просту вправу. Нехай кожен член сім’ї напише на окремому листочку те, що для нього найцінніше в сім’ї. Найчастіше люди пишуть про любов, взаєморозуміння, довіру, повагу, вірність, взаємну підтримку та піклування. Покажіть записи один одному. Обговоріть їх.
3. Сімейні традиції
Такі традиції можуть передаватися від старшого покоління до молодшого. Також ви можете придумати їх самі. Це можуть бути свята, подорожі, спортивні змагання, спільні вечері, вік-енди на вихідні. Важлива доброзичлива, тепла і довірча атмосфера.
Ось кілька ідей для сімейних традицій:
- будь-які свята. Відзначайте разом Різдво, дні народження, день знайомства і інші знаменні дати. Придумуйте сценарії свят і приймайте участь в їх підготовці;
- захоплюючі подорожі і походи. Це може бути поїздка на дачу, за ягодою або за грибами. Подружжя можуть відправитися в романтичну подорож на двох. Батьки з дітьми можуть вибратися на лижі, влаштувати веселий вік-енд на березі річки або озера. Пропонуйте ідеї, будуйте маршрути, фотографуйте, діліться емоціями;
- спільні перегляди кінофільмів, концертів, вистав. Це можна влаштувати як в кінотеатрі або концертному залі, так і вдома. Вибирайте цікаві фільми, дивіться, діліться враженнями;
- подарунки один одному, зроблені своїми руками;
- спільні обіди і вечері, приготування смачних страв за сімейними рецептами.
Загальні цілі, сімейні цінності і традиції – це ті опори, на яких будується емоційна близькість і довіра.