Виховання дітей, Сім'я

Корисні поради від психотерапевта – як не змарнувати літо?

vacation

Коли починаються шкільні канікули, більшість батьків видихають з величезним полегшенням і швидко переходять із високо структурованого режиму до набагато більш спокійної атмосфери відпочинку, де графіки та зобов’язання відкладаються на умовні терміни, а більшість часу проводиться у заняттях, що приносять задоволення і спокій.

Отже пропонуємо кілька творчих способів провести літній відпочинок:

1. Складіть план на літо!

Цілком природно, що ви хочете відмовитися від жорсткої структури, яку підтримувала ваша сім’я впродовж навчального року. І все це варто робити помірковано і так, щоб не розмити межі і рамки повністю. Діти потребують структури та кордонів, навіть якщо ви ніколи не почуєте це від них, чіткі межі дають їм відчуття безпеки і роблять навколишній світ зрозумілим.

Отже перший крок для цього процесу – окресліть ваші очікування. І саме це допоможе вам уникнути ряду негативів і конфліктів – адже ви знатимете заздалегідь, що кожен хотів би отримати протягом літа, а також що ви очікуєте один від одного. Ваші літні очікування можуть бути простими та пристосованими для кожної дитини.

Ці очікування можуть включати домашні обов’язки, читання літератури, а також скільки часу буде виділено на розваги, поїздки, екскурсії… Сплануйте цікаві подорожі і розкажіть дитині, це урізноманітнить її кожнодення.

2. Створіть візуальний колаж.

На додаток до нашого “Літнього списку “, є ще один креативний проект, який допоможе більш реально побачити потреби і зацікавлення ваших дітей. Візуальні колажі – це творчий спосіб зосередитися на деяких ваших цілях та мріях.

Ви можете адаптувати цей колаж до віку та інтересів ваших дітей, і це також прекрасний винахід для себе самого. Ви насправді зможете дізнався багато нового про своїх дітей, про що раніше навіть не здогадувались, власне тому, що вони розмістили це на своїх колажах. Наприклад, якщо ваш син поставив по середині колажу фото гітари – ви знатимете, як сильно він хоче навчитись грати, і можливо, що літо – якраз вдалий період, щоб почати цю хорошу справу.

3. Придумайте невеличкі свята на кожен тиждень.

Раз на тиждень відзначайте обрану “дату” в календарі, щоб провести час разом: це може бути і банальне морозиво чи боулінг, або просто прогулянка в парку з собакою. Цей момент розслаблення забезпечить не лише зміну темпу, яку ви потребуєте, щоб зняти стрес, але і реалізує очікування дитини проводити з вами більше часу.

4.Плекайте нудьгу!

Саме так – плекайте, заохочуйте нудьгу!

Відома психолог Джанін Хаббард каже, що діти зараз практично не нудьгують, і це не обов’язково іде їм на користь. Вона каже: “Вірте чи ні, проте дозволивши дітям нудьгувати, принаймні, протягом літа, ви, ймовірно, даєте їм шанс отримати один із найважливіших уроків життя. Нудьга допомагає створити простір для мрії, вона пробуджує творчість, дає дозріти хорошим ідеям та задумам. Нудьга робить нас винахідниками, творцями власного світу.”

Тож творчого і релаксаційного вам літа! Насолоди від спокою, близького спілкування і відпочинку!

Надія Іванців, лікар – психотерпевт