Сім'я

Прості правила, які допоможуть мамі встигати всюди і зі всім

pravila_szo_dopomagayut_mami_vstigati_vsyudi_i_zi_vsim

Кожній мамі добре знайоме відчуття постійного браку часу і невідступне відчуття, що можна «краще, більше і швидше». Все для дітей дає кілька прорад щодо організації часу, що допоможуть не лише встигати більше, але і впоратися зі стресом, який виникає від ефекту «білки в колесі».

Багато мам встигають менше, ніж могли б з дуже простої причини – втома. Головна помилка полягає в тому, що до відпочинку мами відносяться як до чогось необов’язкового, хтось взагалі плутає відпочинок з лінню. Ви здивуєтеся, як зміниться ваше життя, якщо почнете використовувати принципи управління часом.

Правила, які допоможуть мамам встигати

Правила,які допоможуть мамам встигати: складіть список того, що ви вже робите

Для початку складіть список справ, які ви зазвичай робите протягом дня. А тепер прочитайте його і похваліть себе за все, що ви, виявляється, встигаєте зробити. Це перший, але дуже важливий крок до того, щоб позбутися від нав’язливих песимістичних думок типу «нічого не встигаю».

Правила,які допоможуть мамам встигати: добавте в цей список відпочинок

Відпочинок повинен фігурувати в ваших планах нарівні з іншими справами, причому з досить високим пріоритетом. Важливо відпочивати якісно. Це турбота про себе, час для саморозвитку, час з чоловіком, спілкування з друзями і т. д. Нагороджуйте себе 10-15 хвилинами відпочинку (або зміною роду діяльності) вранці, вдень і ввечері. В середині або в кінці кожного дня заплануйте мінімум 30 хвилин особистого відпочинку (щоб прийняти ванну, просто полежати, почитати, прогулятися). Максимально конкретно плануйте, що будете робити в свої законні 30-60 хвилин відпочинку щодня і у вихідні дні. Подумайте і запишіть, що ви вже сьогодні могли б зробити для себе виходячи з нашого плану-мінімум.

dumaite_pismovo

Правила,які допоможуть мамам встигати: думайте на папері

Виділіть 15-20 хвилин, коли вас ніхто не потурбує і запишіть все, що крутиться у вас в голові. Дрібні справи, великі, те, що потрібно не забути, те, що добре б коли-небудь зробити (наприклад, купити новорічні подарунки). Можна відразу розділити список на сфери життя: «будинок», «діти», «здоров’я», «робота» і т.д. Після того, як ви «розвантажили» голову, з отриманими результатами потрібно попрацювати. Подумайте, які з цих справ особливо для вас важливі? Яка сфера життя вимагає термінової уваги і часу?

Правила,які допоможуть мамам встигати: визначте, з чого складається ваше життя

Важливо зрозуміти, на що витрачається ваш час (наприклад, діти, будинок, чоловік, робота, хобі, особистий розвиток, краса, задоволення для себе особисто, спілкування, адміністративні питання). Можна визначати пріоритети і цілі, розподіливши їх на 4 зони: важливо і постійно (щоденний догляд за дітьми, відпочинок), важливо і терміново (поїздка до лікаря), важливо і не терміново (поспілкуватися з родичами), неважливо і не терміново.

Правила,які допоможуть мамам встигати: щодня заповнюйте колонку для обов’язкових справ

Це ті справи, які вам неодмінно потрібно встигнути зробити за сьогоднішній день. А також – можливі справи, тобто ті завдання, якими ви зможете зайнятися, якщо з’явиться вільна хвилинка.

Правила,які допоможуть мамам встигати: залиште перфекціонізм іншим

Ніщо так не демотивує як список, що не виконується день у день. Краще зробіть окремий «бонусний» список, на випадок, якщо несподівано з’явиться час (дитина раніше заснула, несподівано приїхала бабуся і т.д.).

vidpochinok

Правила,які допоможуть мамам встигати: готуйте план «Б»

Як мамі все встигати в непередбачених ситуаціях (форс-мажорів)? Будьте до них готові. Дитина втомилася, захворіла, чи не заснула вчасно, перехвилювалася і вередує? Не виходить виконувати намічений план? По-перше, майте для таких ситуацій «план Б». По-друге, не турбуйтеся через те, що вам довелося змінити план.

Правила,які допоможуть мамам встигати: створіть свою «армію» помічників

Ніколи не відмовляйтеся від допомоги, коли її пропонують. З раннього віку залучайте дітей до домашніх справ, розділяйте домашні обов’язки з чоловіком. Якщо є можливість, залучайте платну допомогу (помічниця по господарству, няня і т.д.) Пояснюйте чоловіку, що вам конкретно потрібно. Не просто: «Прибери квартиру», а «Прибери на своєму столі». Конкретизуйте ваші прохання. Постарайтеся хоча б один обов’язок по дому зробити для чоловіка регулярним.

Правила,які допоможуть мамам встигати: пам’ятайте про принцип «Заодно»

Подумайте, як можна вдало поєднувати справи, щоб було мінімум простоїв і ходінь «порожняком». Малюк вже сам може купатися у ванній, ви в цей час можете або зробити собі маску, або помити раковину, або почитати книгу, сидячи поруч. Ви готуєте на кухні – організуйте дитині «робоче» місце для творчості або для кулінарних експериментів з крупою і тістом.

Правила,які допоможуть мамам встигати: з’їдайте по одній «жабі» в день

Великі завдання в тайм-менеджменті прийнято називати «слонами», а «слона» за один день, без перевантаження мало хто подужає, тому цих слонів ділять на «біфштекси». І по можливості ці біфштекси «з’їдають» кожен день. Невеликі завдання – це «жаби». Складаємо списки своїх «жаб» і «слонів», «слонів» дробимо на «біфштекси» і працюємо, склавши графік. Наприклад, пилюку я витираю через день, а мию підлоги кожен день. Роблю зарядку раз в день. Якщо виходить це зробити ставлю +, не виходить – ставлю -.

pravilajpg

Правила,які допоможуть мамам встигати: заохочуйте себе

За виконання кожного завдання заохочуйте себе. Наприклад, виконав «жабу», отримай шматочок торта. Подужав два «біфштекса», порадуй себе шопінгом і так далі. Можна завести таблицю щоденних справ, зі списком нагород за виконання.

Правила,які допоможуть мамам встигати: звільніть час для сім’ї

Заздалегідь розплануйте день так, щоб вечір був вільний від домашніх справ, і ви змогли присвятити час чоловікові і дітям. Для цього, по-перше, потрібно перенести максимум домашніх справ на ранок. По-друге, потрібно відпочити вдень (в ідеалі – в тиху годину дітей), щоб ввечері у вас залишилися сили на спілкування. Організуйте свою зайнятість поза домом так, щоб проводити з сім’єю не менше чотирьох вечорів на тиждень.

Правила,які допоможуть мамам встигати: звільніть час для чоловіка

Як мінімум раз на тиждень плануйте «особливий» вечір з чоловіком, коли ви зможете побути хоча б годину наодинці, без дітей. Як мінімум раз на місяць плануйте один годину наодинці з кожним з дітей.

Правила,які допоможуть мамам встигати: вибирайте дитину

Якщо дитина несподівано відриває вас від якоїсь домашньої справи і потребує вашої уваги, коментаря, обіймів – завжди вибирайте дитину!

Правила,які допоможуть мамам встигати: зробіть будинок зручним

Розмістіть все так, щоб витрачати мінімум часу і сил на прибирання і готування. Нехай каструлі будуть під рукою, а всілякі пилозбірники відправляться в смітник.