Сім'я

На море з дітьми, або Як перетворити відпочинок з дітьми в радість

vidpochinok_z_ditmi_na_mori

Чому, відправляючись у відпустку з дитиною, не варто боятися авіаперельотів і «такої страшної» акліматизації? Чим годувати малюка в незнайомій країні? І – найважливіше – де взяти час для власного відпочинку?

Почнемо з найпопулярнішого відпочинку на морі. Відразу хочеться уточнити, їхати на море варто лише в тому випадку, якщо ви самі про це мрієте, заради дітей цього робити не варто. З кількох простих причин. Прилетівши з дітьми на море, часто виявляється, що вони панічно бояться хвиль, глибини і невизначеності. І погоджуються добровільно увійти в море десь до кінця відпустки. Якщо вам добре біля води – не переймайтеся, нехай дитина копається в піску. Але якщо ви через море пожертвуєте такою довгоочікуваною мандрівкою в Карпати, чи авто-подорожжю по замках Західної України, м’яко кажучи буде прикро.

Пам’ятайте! Дитині добре там, де добре її батькам. Дитині добре там, де з нею граються, посміхаються, знайомлять зі світом. Втомлені пляжним відпочинком, знервовані батьки не будуть для дитини приємною компанією.

Нехай вибачають вітчизняні туроператори, які організовують відпочинок на морі в Україні. Але відпочинок на українських морських узбережжях залишає бажати кращого, починаючи від персоналу до цін в готелях. Тому, якщо все ж таки море – то швидше за все – це закордонне море.

На море з дітьми – акліматизація

І ось тут постає питання про оцю страшну «акліматизацію». Акліматизація – річ досить загадкова. Багато хто стверджує, що її немає. А хтось постійно страждає від її наявності. Ніхто не знає вашу дитину краще вас: чи швидко звикає до чогось нового, як реагує на зміну погоди, чи легко захворює. Головне – не забудьте перед відпусткою оформити медичну страховку.

Якщо плануєте відпустку на тиждень-два, їдьте в регіон зі схожим кліматом. Якщо поїздка триватиме від трьох тижнів і більше, ви вільні у виборі: у всіх буде достатньо часу, щоб звикнути і встигнути насолодитися відпочинком. І не гнівайтесь на дитину, якщо перші дні вона відмовляється ходити по десять кілометрів і їсти величезні порції незнайомої їжі: вона звикає до нової країни, і ваше розуміння зробить цей процес м’якшим.

На море з дітьми – не дорожче ніж без дітей

Побутує думка про те, що відпочинок дуже здорожчується, якщо брати з собою дітей. Насправді це стосується лише авіаперельоту з дітьми старшими 2 років. А решту «подорожчання» помічають лише ті люди, які досить сильно економили до появи дітей (наприклад, жили в хостелах із загальним з сусідами душем і туалетом).

В цілому ж поява дитини майже ніяк не відбивається на витратах: дитині не важливо кількість зірок у готелі (навіть краще, якщо склянка для зубної щітки буде пластикова, а не кришталева), походження килиму або порода дерева, з якого виготовлене ліжко. Діти зовсім не відрізняють дороге від дешевого і не цікавляться, чим відрізняються один від одного готелі на Балі. Велика частина «подорожчання» народжується в наших головах на тлі прослуханих страшилок. Ви ж не переїжджаєте через дитину в новий район: вона ходить на той майданчик який є. Тому і п’ятизірковий готель – абсолютно умовна річ, яка не так вже й потрібна для відпочинку з новим членом сім’ї.

vidpochinok_z_ditmi_na_mori2

Помилкова також думка, що з дітьми потрібно обов’язково заздалегідь до дрібниць розплановувати відпочинок, а найкраще бронювати пакетний відпочинок в турфірмі. Звичайно, це не так. Адже дитина взагалі не в курсі, чи зустрічає вас в аеропорту спеціально навчена тітка, або ви самі сідаєте в таксі. Оплачене житло заздалегідь, або ви разом обходите кілька готелів, радячись, де буде затишніше. Питання лише в вашому ентузіазмі і бажанні організувати поїздку відповідно саме до ваших потреб. Найчастіше самостійно знайдений пляж буде чистішим і «пустішим», ніж «пакетний», апартаменти з кухнею комфортніші за готельний номер, культурна програма ширша і різноманітніша за ту, що придумана туроператором.

На море з дітьми – не бійтеся авіаперельотів

І ось ви вирішили всі організаційні питання і знову з’являється ще один страх – страх перельоту. Зазвичай ми всі дуже переймаємося думкою оточуючих, і думаємо, що дитина зведе з розуму весь літак.

Звичайно, малюки далеко не завжди поводяться ідеально. Але варто пам’ятати дві речі: «дитина не винна, що ви хочете у відпустку», і «навколишні – теж люди». Виходячи з цих пунктів, поставтеся з розумінням до поведінки дитини в літаку, не кричіть і не сваріть малюка (адже дорослий крик дратує навколишніх більше ніж дитячий).

І найважливіше – постарайтеся заздалегідь продумати переліт (ви ж точно знаєте скільки ви будете в повітрі). Запасіться новими негабаритними іграшками (тільки такими, що не видають звуків), можна зайняти час переглядом нових цікавих мультиків, аудіоказками, іграми на планшеті, новими книжками, далі – ваша фантазія, і звички ваших дітей.

perelit_z_ditmi

Звичайно, найкращим буде нічний переліт. Але не завжди вдається так зручно прилаштуватися, тому перед денним перельотом «втоміть» дитину: підніміть її раніше, не дайте заснути по дорозі аеропорт (рахуйте машини, гарйте в ігри). Звучить трохи моторошно, зате в літаку ваша потенційна загроза спокою просто відпаде, дитина засне, ледве встигнувши заглянути в ілюмінатор після зльоту.

Якщо ми вже так детально зупинилися на авіаперельоті, то варто звернути увагу на багаж. Якщо ви подорожуєте у теплі краї, то відповідно берете з собою легкі та не габаритні речі, не набирайте багато, візьміть кілька комплектів. Найкраще віддати перевагу наплічнику, так ви звільняєте обидві руки для дітей.

Часто батьків хвилює харчування в невідомій країні. Почніть з звичної їжі, замовляйте в кафе термічно оброблені продукти (а не суші і зелений салат), віддавайте перевагу місцям, де багато народу, і вибирайте популярні страви (так можна бути впевненими, що інгредієнти не залежуються).

Читайте також на Dityinfo.com

Валізка з ліками: збираємо дитячу аптечку

Хочеться також спростувати поширену думку про те, що з дітьми не відпочинеш. А що для вас «відпочинок»? Звичайно, він дещо зміниться, як змінилося все ваше життя з появою дитини. Заплануйте такий відпочинок, щоб дитина була захоплена тим, що відбувається, а не божеволіла від спроб всіма силами привернути вашу увагу. Тим більше що з дитиною можна майже все, хіба що мовчки полежати майже нереально.

Подорожуйте з дітьми з задоволенням. Вдалого вам відпочинку!

. .