Сім'я

Чистота в будинку + малюк

chistota_i_malyuk

Ось і поповнилася Ваша сім’я новим членом, тож тепер все змінюється. До Вас висуваються нові вимоги, зміюються Ваші обов’язки, розпорядок дня, темп життя. В будинку все стає по новому. І поки Ваш малюк ще не навчився сідати, повзати та ходити, обстановку в будинку можна підтримувати в звичайному для Вас режимі і вигляді.

Проте все змінюється тоді, коли активність малюка зростає. Вам починає здаватися, що зберегти порядок та чистоту в будинку просто неможливо. Повсюди розкидані іграшки, одяг та інші предмети по догляду за дитиною, корзина для прання переповнена, посуд на кухні не помитий… А як тільки Ви приступаєте до прибирання малюк починає капризувати і заново розкидати конструктор, розкришувати печиво… Ви, безумовно, дратуєтеся, нервуєте…

На щастя, є система організації, яка дозволить Вам жити в будинку де є дітки, без безладу і щоденного прибирання. Тож, поговоримо.

Типовий споживач

Як тільки Ви дізналися, що вагітні, накопичення дитячого одягу, іграшок та предметів по догляду за малюком стало відбуватися стихійно і необмежено. При цьому Ви безсумнівно хочете, щоб чистий будинок був функціональним, комфортним, безпечним для дитини, але продовжуєте накопичувати багато абсолютно непотрібних речей. Зупиніться та перестаньте це робити! Купуйте тільки корисні іграшки для розумового розвитку і моторики дитини.

Ліквідація

Перше, що Ви повинні зробити, щоб жити в чистому будинку – це позбутися від усіх непотрібних та старих речей. Діти швидко ростуть – вони виростають з іграшок, з одягу і ми думаємо, що їм потрібно більше, ніж вони насправді потребують.

Якщо Ви хочете мати чистий будинок, Вам потрібно почати з очищення від вже непотрібного. Це включає в себе дитячі іграшки, одяг, спорядження і решту предметів Вашого будинку. Всі ці матеріальні цінності насправді мають сентиментальну прихильність, але ніяк не раціональну необхідність.

Не купуйте нові речі, якщо …

Припиніть купувати речі. Не приносьте більше в свій будинок нічого нового, якщо Ви не готові позбутися від чогось старого. Це правило заощадить Вам простір в будинку і сімейний бюджет!

Це досить жорстке правило, але його варто дотримуватися. Так як інтереси наших дітей часто змінюються, відповідно ми хочемо, щоб вони були зайняті і розважалися постійно. Але придбання чогось нового тільки додасть безладу у Ваш будинок досить швидко, а інтерес дітей до цих нових речей втрачається ще швидше. Пам’ятайте ще одне важливе правило: все нове – добре забуте старе!

Перевірений факт: нудьга – це неймовірний мотиватор креативу у дітей! Коли діти оточені іграшками і постійним потоком нових розваг, вони втрачають здатність використовувати свою уяву.

Суть в тому, що наявність занадто великої кількості іграшок та речей заглушає уяву та фантазію Вашої дитини, і робить Ваш будинок брудним, некомфортним,

тому в ньому важче підтримувати чистоту і порядок.

pravila_navedennya_poryadku

Створіть правила наведення порядку

Найголовніші 2 правила, які потрібно довести до дитини: 1) завжди потрібно прибирати свої іграшки. 2) завжди прибрати старі іграшки перед тим, як почати грати з новими.

Якщо Ви помітили, що Ваш будинок закиданий іграшками, створіть веселу та активну хвилинку прибирання для швидкого виправлення безладу.

Визначте місце для кожної речі

У Вашому будинку повинно бути визначене відповідне місце для всього, тобто все має стояти на своїх місцях. Звичайно потрібен певний час, щоб виробити таку звичку, але якщо Ви визначите певні місця для зберігання – Ви створите систему, яка вирішить назавжди проблеми безладу.

Визначте ігрову зону

Виберіть одне або два місця у Вашому будинку, які будуть призначені для гри, і тримайте іграшки тільки в цих місцях, щоб вони не були розкидані по всьому будинку.

Навчіть своїх дітей тому, що іграшки потрібно залишалися саме в цих місцях, і як тільки вони закінчили гратися в кімнаті, то потрібно позбирати після себе все, перш ніж рухатися далі.

Висновок в коротких правилах:

  • Відмовитися від несуттєвих речей.
  • Нічого нового в будинку, якщо Ви не позбулися старого.
  • Вашим малюкам не потрібно багато іграшок (відсутність різноманіття набагато краще для творчості і уяви дитини).
  • Створити правила для прибирання іграшок і усування безладу.
  • Призначити ігрові зони в будинку.

chistota_v_budinku

Як тільки Ви позбудетеся від усіх несуттєвих речей, Ви не тільки відчуєте величезне полегшення, але і кількість спроб зберегти Ваш будинок в чистоті буде негайно зменшено. І поки в Вашому будинку пануватиме чистота та порядок, Ви будете спокійні та задоволені, і зможете більше часу приділити саме дитині. Удачі!