Усім батькам хочеться, щоб їх дитина не лише грала в ігри, переглядала мультфільми, але і вчилася писати, читати, рахувати… Але дорослі досить часто допускаються помилок, коли хочуть, щоб їх дитина проводила час з користю. Важливо пам’ятати, що дитина буде позитивно розвиватися тільки у взаємодії з батьками. Тож, намагаючись навчити чогось малюка 5-ти років, потрібно завжди йому допомагати в цьому. Тож, сьогодні поговоримо про те як зацікавити дитину заняттями на розвиток мислення, пам’яті та уваги.
У потрібному місці і в потрібний час
Перша помилка батьків – це спроба нав’язати розвиваючу книгу, іграшку в той момент, коли дитина зайнята чимось іншим. Якщо Ваш малюк захоплений переглядом мультика, не переривайте його проханням намалювати якусь фігуру, порахувати птахів на зображенні і так далі. В іншому випадку в подальшому заняття будуть викликати негативну асоціацію.
Якщо Вам не цікаво, то і дитині теж
«Зацікавте малюка СВОЄЇ зацікавленістю». Включайтеся в те, що робить дитина, і щиро дивуйтеся разом з нею.
Використовуйте неординарні матеріали
Спробуйте помалювати разом НЕ пензликом, а пальцями, приклеюйте не папір, а КРУПИ (рис, гречку і т.п.), вату, ниточки… Словом все, що зможете нафантазувати. У деяких розвиваючих журналах навіть прописаний підручний незвичайний реквізит для творчості і докладна інструкція по використанню.
Дітям подобаються ігри-аплікації
Це ж так весело і цікаво – приклеїти що-небудь до чого-небудь! А коли аплікації у вигляді розвиваючої гри – вони добре тренують увагу, допомагають засвоїти корисний матеріал, розвивають мислення і логіку. І, звичайно ж, дрібну моторику ручок. Деталі потрібно ще вирізати, адже це не просто наклейка, тож дії складніші. Але саме така складність і дає поштовх розвитку дрібної моторики пальчиків! Складність підштовхує до спільної творчості мами і малюка. А це вже яскраве загальне емоційне враження, що нічим не заміниш!
Працюючи з розмальовками, головне не переборщити
Не можна замінювати ними все заняття і давати відразу цілу книжку-розмальовку! Адже, це повністю розсіє увагу малюка. Працює механізм так: навіщо старатися над цією картинкою, якщо завжди можна почати заново.
Потрібні дозовані заняття, максимум одна-дві картинки, – тоді ефект старання над правильністю малюнка буде позитивним, а увага малюка – сконцентрована. А якщо мама буде брати участь – ще краще.
Чому вчити літери тяжко?
Спробуйте поставити себе на місце малюка і самому собі пояснити, що таке буква. Це не предмет, це не тварина, не людина, це не дія… Так що ж це?
Буква – це занадто абстрактне поняття, яке дитині неймовірно важко зрозуміти. Звідси і всі труднощі. Тож, варто правильно пояснити малюку, що таке «буква».
Буква – це предмет-іграшка, і з нею можна грати. Це найстаріший класичний спосіб, але дієвий. Кубик «О» або картка з буквою «К» – пограйте з ними. Сховайте «О», потанцюйте з «К».
Буква – це ім’я іграшки. Поясніть дитині: «На картці намальований котик і тут написано як його звуть – його звуть «К». Давай пограємо з котиком «К». «К» хоче спати – давай його укладемо, накриємо ковдрою, заспіваємо колискову.
Казки – це розвиток мовлення, пам’яті, мислення,уваги
З непосидючими малюками особливо важко. Але – головне, не поспішати. Якщо бачите, читаючи казку, що дитина починає відволікатися – це означає, що вона втрачає інтерес і увага розсіюється. Зупиніться! Задайте питання дитині. Покажіть на ілюстрації що-небудь. Повернувши, так би мовити, дитину в казку. Не страшно, якщо малюк не зрозумів всього з казки. Він «вихопить» тільки те, що йому потрібно в цьому віці – а Ваше завдання бути чуйним і поставити акцент саме на цьому моменті.
Настільні ігри – це весело
Зараз у продажу безліч настільних ігор. Головне пам’ятайте – дорожче не означає краще. Гра повинна бути розвиваючою, а не просто веселою.
Важливо! Міняйте правила гри, якщо це можливо. Експериментуйте! Адже, найголовніше, щоб дитина не самотньо грала з планшетом або телефоном, а отримувала незамінний досвід живого спілкування!
Не заважайте дитині експериментувати
Якщо дитина сама взялася щось робити чи створювати, але не в тому місці – не варто зупиняти і показувати, як треба. Батькам, звичайно, потрібно спиратися на прописані умови, але якщо дитина захотіла піти далі, зробити щось інше, не варто її обмежувати.
Хваліть дитину за успіх
Не всі батьки вміють робити компліменти. Найбільш правильна форма і принцип похвали дитини в будь-якому віці: «Сьогодні у тебе вийшло краще, ніж учора. Але завтра, я впевнена, у тебе самого або з моєю підтримкою, вийде ще краще».
Дотримуючись запропонованих порад, Ви обов’язково знайдете ключик до своєї дитини і зможете зацікавити її до навчання. Але найголовніше – будьте завжди поруч з малюком, направляйте його, допомагайте у вирішенні проблем. Саме у співпраці дитини і дорослого може виникнути інтерес до занять на розвиток мислення, пам’яті і уваги. Адже спочатку малюку потрібно показати приклад і через деякий час Ви будете захоплюватися його успіхами. Удачі!