Сім'я

100% кулір. Або з чого виготовляють дитячий трикотажний одяг

trykotazh

Малюк росте. Крихітні повзунки та кофтинки замінюються футболочками і штанцями. І потрібно їх досить багато, щоб вимащувати сочками, пюрешками, пальчиковими фарбами і ще хтозна чим. Тож прямуючи в магазин пам’ятаємо виміри нашого чада і підбираємо одяг лише найкращої якості. Але продавщиці часто не знають нюансів, а виробники вказують на бірках не всю інформацію. Тож запитуючи, чи зроблена футболка зі стовідсоткової бавовни, можете почути у відповідь, що це кулір. Хм, кулірна гладь – це лише спосіб переплетення ниток. Пам’ятаєте в’язані шалики? Праві очка, ліві очка. Спереду косичка, ззаду акуратні рисочки. Оце і є кулір. Але якщо на фабриці нитку візьмуть поліестрову, а не бавовняну, то все одно в них вийде кулірна гладь.

trykotazh2

Взагалі, якщо дотримуватися держстандартів, весь дитячий одяг мусить бути виключно бавовняним. Тут важливо відмітити кілька моментів. Така тканина зовсім не тягнеться. І сідає після прання, і навіть перекошується, якщо весь рулон заздалегідь не випрали. Тому одяг для немовлят переважно ш’ють з інтерлоку. Це такий тип переплетення ниток, коли на лицьовій і зворотній стороні бачимо чергування косичок і рисочок. Завдяки цьому тканина легко розтягується при вдяганні, не сковує рухів і повертається до норми після прання. Крім того інтерлок м’який на дотик і дуже приємний до тіла. Для дорослих також виготовляють такі футболки чи блузи на довгий рукав, але коштують вони космічні суми.

Ще буває рібана. Тканина з помітним рубчиком, що нагадує манжети светрів. Часом з неї виготовляють маєчки. З нею трапляються дивовижні метаморфози. Вона помітно розтягується і сідає після того, як побуває в пральній машинці.

Якщо до бавовни додати еластан або спандекс, то трикотаж називається стрейчовий. Стрейч-кулір, стрейч-рібана. Що це змінює, окрім назви? Вироби з такої тканини легко набувають форму тіла, їх легше одягати і знімати, вони менше деформуються під час носіння. Але тут все залежить від кількості еластану. 97% бавовни/ 3% еластан – при такому співвідношенні ефект мало помітний. 95% бавовни/5% еластан – уже відчутно. Тканина зберігає всі хороші якості, які приписують стовідсотковій бавовні (гігроскопічність, гіпоалергенність і т.д.), і має додатковий бонус у довговічності та м’якості. Ще є інші співвідношення. Тут головне, щоб бавовни таки було значно більше ніж усього решта.

Зауважено, що трикотаж не однотонний, а меланж, буває гіршої якості. Швидше кошлатиться. Якщо ви не любите цих кульок на одязі, то скористайтесь нашою порадою. Зволожте палець, наче хочете перегорнути сторінку, і в непомітному місці зробіть великим пальцем 10 кругових обертів. Цей простий жест імітує прання. Тож ви одразу побачите, чи проживе річ довше, ніж до першого потрапляння в пральну машину.

І наостанок про товщину трикотажної тканини. Шкода, що на бірках не вказується дуже цінна для нас інформація про щільність тканини. Вона вимірюється в грамах на метр квадратний. Тоненький, майже прозорий трикотаж, має 165 і менше грам на метр. Нормальний, достатньо тонкий але такий, що не буде просвітлюватися матиме 180 г/м². Натомість трикотаж із щільністю 220 г/м² уже достатньо цупкий, на літо не годиться. Якщо це, звісно, не львівське літо 🙂 Ну що ж. Читайте, запам’ятовуйте і вибирайте для своїх рідних трикотаж лише найкращої якості.