Сім'я

Як підібрати слінг для немовляти?

baby-220317_1280_1

Вибираючи способи, якими буде здійснюватись переміщення немовляти, треба бути на 100 % впевненим у тому, що дитині нічого не зашкодить. Саме тому багато татусів чи інших близьких родичів бояться таку крихітну істоту взяти на руки. Що вже там про переноски якісь говорити. Але читаючи різні статті натрапляєш на суперечливу інформацію, а спробувавши зробити замовлення розумієш, що не розбираєшся, що потрібно зважити чи поміряти, аби потім не жалкувати про даремно витрачені кошти. Отже поговоримо про вибір слінгів для немовлят із Наталією Завадою, слінгоконсультантом Всеукраїнської асоціації слінгоносіння.

Марта Гурин, Дітиінфо: Пані Наталю, станом на сьогодні вітчизняні та зарубіжні виробники пропонують споживачам великий вибір слінгів та гібридних переносок. Які все ж таки найкраще підходять для перенесення найменших дітей?

Наталія Завада, слінгоконсультант: Спираючись на досвід багатьох слінгомам, та прислухаючись до рекомендацій педіатрів і неонатологів, для перенесення немовлят слінгоконсультанти радять вибирати слінг-шарф, слінг з кільцями або май-слінг.

Слінг-шарф

sling_sharf

Слінг-шарф буває декількох видів. Його виготовляють із трикотажного полотна або ж тчуть. Якщо вибирати тканий слінг-шарф, слід ретельно вивчити склад тканини. Коли є вплетені синтетичні волокна, їх брати не варто, щоб не виникло алергічних реакцій при торканні до ніжної шкіри малюка, також не варто брати льняних чи конопляних слінгів через їхню жорсткість і такі вироби, у складі яких є шерсть. Натомість бавовняний слінг-шарф чи бамбуковий найкраще підходять і як перший слінг для мами і для немовляти.

Слінг шарф підбирається згідно параметрів того, хто носитиме. Якщо мама носить одяг розміру XS/S, то розмір слінгу має бути 5, якщо M/L – розмір слінга 6, відповідно мамам із розміром L/XL потрібно обирати розмір 7. Якщо планує носити батько, то потрібно брати слінг більшого розміру. Є ще один спосіб, як визначити розмір слінга. До вашого розміру в цифрах додаємо 0 і отримуємо довжину слінга в сантиметрах: 42 – 420, а це є розмір 5 (4,2 метри); 46 – 460, а це є розмір 6 (4,6 метрів).

Власне довжина слінга-шарфа часто викликає страх перед ним. Особливо, якщо потрібно замотуватись на вулиці, кінці швидко вимащуються. Але саме цей різновид слінгів може супроводжувати вашого малюка від народження аж до того часу, коли носити вже не має потреби. У слінгомам це називається слінгопенсія.

Трикотажний слінг-шарф з часом потрібно буде замінити, він розрахований для носіння дітей не важчих за 6 кг. Деяким мамам буває важко відрегулювати рівномірний натяг полотнищ трикотажного слінгу. Крім того є ризик, що трикотаж під вагою дитинки розтягнеться і дотримуватися правильної фізіологічної пози стане важче.

Слінг з кільцями (СЗК)

sling_z_kilcem

Слінг з кільцями легше опанувати через меншу довжину полотнища, але вибирати для немовляти потрібно ретельно. По перше, краще зупинити свій вибір на слінгові без бортиків (вони можуть завадити вам максимально щільно притягнути малятко до себе), по друге, важливо звернути увагу на міцність кілець (дерев’яні можуть зламатися, а пластмасові часом тріскають від перехолодження). СЗК дозволяє покласти сплячого малюка, не потривоживши його – це великий плюс. А недоліком є те, що СЗК не дає можливості забезпечити ідеально симетричної намотки через свою конструкцію. Тож потрібно буде обов’язково міняти плече, щоб м’язи дитини розвивались правильно. Раджу також дотримуватись певних правил техніки безпеки, а саме слідкувати за кільцями, щоб туди випадково не потрапляли руки маляти чи щоб не терлась голівка.

Май-слінг

majsling

При виборі май-слінга враховуються зовсім інші параметри. Його підбирають за розмірами дитинки. При чому потрібно вираховувати не кілограми, а висоту і ширину спинки. Верхній край спинки має досягати потилиці, а її ширина вимірюється відстанню від коліна до коліна. Май-слінг для немовлят повинен бути виготовлений зі слінгової тканини. Якщо вона жорстка або немає діагонального переплетення, то такий май-слінг рекомендують використовувати для дитини чотирьохмісячного віку, або від часу, коли вона сама сідає.

slingonosinnja_grafika

– Часом важко буває зрозуміти, що саме тобі потрібно, поки не покористуєшся декілька днів. Чи є така можливість для слінгів?

– Так. Для цього існують Слінгобібліотеки (або ж Слінготеки). Вони створені для допомоги в різних випадках. Перш за все, мама-новачок не знає де їй придбати слінг, адже стаціонарні магазини – це рідкість. У Львові їх немає наприклад. А от власниця Слінгобібліотеки може мамі порадити різні онлайн ресурси для самостійного придбання або ж навіть разом проглянути пропозиції і зупинитись на найбільш підходящій; також мама може вже мати заздалегідь куплений слінг, але він виявився зажорстким чи закоротким. В такому випадку в слінгобібліотеці можна взяти в оренду (наприклад на місяць) поки дитинка доросте до того, що вже мама має. Або ж поки вона знайде і купить більш підходящий; ще один з прикладів це коли мама вагається між ерго-адаптом і май-слінгом. Можна прийти і поміряти обидва варіанти і визначити для себе зручніший; і найчастіше все, що є для оренди можна придбати або ж на місці, або ж отримати на наступний день 🙂

– А якби вам потрібно було вибрати слінг для немовляти, на якому б ви зупинили свій вибір?

Якщо особисто для себе, то я б все таки брала слінг-шарф, а май-слінг вже з півроку, коли дитині стає цікавіше пізнавати світ. Бо слінг довше мотається, якщо туди сюди з нього вилазити. Але це особисто мій вибір, кожна мама мусить визначитись, що підходить саме їй та її дитинці. Одні з найкращих виробників слінгів, які можна використовувати від народження і аж до слінгопенсії – це Sensimo Slings та Pellicano Baby. Заходьте в групу українських шанувальників та завжди отримаєте кваліфіковану допомогу та поради.

Дякуємо за цікаву і змістовну бесіду.