Сім'я

Що не можна говорити свекрусі, яка стала бабусею

szo_ne_mozhna_govoriti_svekrusi_yaka_stala_babuseyu

Якщо вам дорогий мир в сім’ї, психологічний комфорт ваших дітей, а також ви сподіваєтеся отримати посильну допомогу від свекрухи у вихованні онуків, то вам відтепер доведеться куди ретельніше стежити за своїми словами. Не дарма ж кажуть, що одна необережно сказана фраза може зруйнувати навіть найміцнішу дружбу. Отже, ось кілька фраз, які краще не говорити свекрусі-бабусі.

1. Так що ви розумієте у вихованні? Всі ваші знання давно застаріли

Таким чином ви наносите відразу дві образи: натякаєте свекрусі на її вік і перекреслюєте її досвід і знання, в яких вона не сумнівається. Замість цього спокійно попросіть свекруху обґрунтувати свою думку. Наприклад, вас дратує, що вона намагається підстелити пелюшку в дитячу ванночку при купанні. Якщо ви запитаєте, навіщо це треба, то напевно почуєте у відповідь: «Завжди так робили». Доброзичливо нагадайте, що «так робили» в епоху дерев’яних корит, коли боялися загнати скалку у ніжну шкіру малюка. Уточніть, чи є такі ризики зараз, коли всі користуються виробами з сучасних матеріалів? Якщо ваша свекруха розумна жінка, вона прийме цей аргумент.

2. Це моя дитина, і не вам вирішувати, які правила встановлювати

Якщо ви розраховуєте на допомогу свекрухи, то танцюйте під її дудку. А якщо – на себе, то і робіть так, як вам треба.

По суті вірно, за формою – ні. Так, це ваша дитина, і тільки батьки мають право встановлювати її режим дня, годування, визначати, у що її одягати, як лікувати, чому вчити, і в які ігри з ним грати. Але про це варто домовитися ще «на березі», і вже точно не в присутності самої дитини. Наприклад, можливо, ваша свекруха вважає слінги або коляски-тростини, якими ви користуєтеся, шкідливим винаходом, а вас – жертвою нав’язливої реклами. Постарайтеся дипломатично відстояти свою точку зору, залучаючи «експертів зі сторони». Не варто звертатися до інтернет-співтовариств, якщо, звичайно, ваша свекруха – не просунутий користувач. Замість цього краще взяти її з собою на прийом до педіатра або дати почитати книгу про наболілу тему – нехай з’ясовує відповіді на її запитання у фахівців.

3. Я ж на вас сподівалася, я чогось від вас чекала …

Такі претензії пред’являють матусі, які твердо впевнені, що з народженням онуків свекруха просто зобов’язана осісти вдома і всю себе присвятити вашим малюкам. Зауважте – вашим, не її.

Розраховувати на те, що інша людина буде в точності відповідати вашим очікуванням і виправдовувати покладені на неї надії, принаймні, егоїстично, незалежно від того чи це свекруха чи рідна мама. Якщо ви хочете чогось досягти, діяти треба тонше, і пам’ятати про те, що трохи похвали і подяки ніколи не завадить. Наприклад, скажіть: «Ви чудово прасуєте дитячі дрібнички, у мене так поки не виходить. Не могли б ви надати мені свою неоціненну допомогу ще раз?» Можна поручитися, що після цих слів перепрасованими виявляться не тільки дитячі речі, а й речі чоловіка, а може, ще й ваші.

4. Припиніть балувати дитину, ви нам її зіпсуєте

Для більшості бабусь її внук – це улюбленець, у якого йдуть на поводу, якому дозволяють все або майже все, якому прощають те, що не прощали власним дітям. Ці рольові моделі переломити важко, та й чи варто? Важливо інше – чи дійсно шкідливо для дитини те, що дозволяє йому свекруха?

Коли справа безпосередньо стосується здоров’я і благополуччя малюка, тоді ви просто зобов’язані поставити бабусю в жорсткі рамки. Наприклад, у дитини алергія на цитрусові – перед тим, як залишити його зі свекрухою, спокійно і твердо ще раз нагадайте їй про це. Не бійтеся здатися занудою: це важливо. Якщо вона посилається на «погану пам’ять», намалюйте плакат і повісьте його на холодильник. Для вірності можна ще передзвонити, і уточнити, чим бабуся збирається годувати онука.

Якщо ж ви дійсно не один раз переконалися в тому, що вплив свекрухи на онуків негативний, згадайте принцип: «Хороші дівчатка роблять вигляд, що обожнюють свекруху, погані з нею не знайомі, а розумні живуть на відстані не менше тисячі кілометрів». Цілком можливо, що бабуся, якій обмежили спілкування з онуками, перегляне свою поведінку.

Головні фрази, що псують стосунки:

• «А моя мама мене вчила не так!» Йде протиставлення і навіть «підбурювання» вашої мами і свекрухи. Кому від цього має стати краще?

• «Я своїх дітей буду виховувати по-іншому». Ви безпосередньо говорите, що свекруха виростила свого сина – батька ваших дітей, неправильно.

• «Поки дитина маленька, можете пожити у нас». Якщо є найменша можливість, з мамою чоловіка краще жити окремо, бо дві господині на одній кухні не уживаються.

Завдяки нашим економічним реаліям і традиціям, що тягнеться з глибини століть, в Україні багато батьків продовжують опікувати своїх дітей довго – набагато довше, ніж це прийнято в західних країнах. Активна допомога навіть сорокарічним чадам і, зрозуміло, їх дітям, своїм онукам, – зовсім не рідкість. У той же час зовсім не багато жінок можуть похвалитися теплими відносинами зі свекрухою – за деякими даними, таких лише 7%.

Бабусі-свекрухи часто активно втручаються і в сімейні проблеми своїх старших дітей, і у виховання онуків. Вибудувати правильну лінію поведінки з мамою чоловіка буває дуже непросто, але це необхідно – якщо не вам, то – вашим дітям, адже якщо вам ця жінка – свекруха, то їм – рідна бабуся, без якої дитинство буде вже не таким щасливим.