Вагітність і пологи, Пологи, підготовка до пологів

Йдемо на пологи: чоловік з вами?

sspilni_pologi

Безумовно, для партнерських пологів необхідна згода майбутньої мами. Крім того, пологовий будинок повинен бути оснащений індивідуальними пологовими боксами, так як присутність сторонніх людей в загальному пологовому залі неприпустима. Для участі в пологах батька потрібно пред’явити результати аналізів крові на ВІЛ, сифіліс, вірусні гепатити, а також рентгенографію органів грудної клітки і оформити письмову заяву. Повний перелік необхідних документів та аналізів необхідно дізнатися заздалегідь у тому медичному закладі, де ви плануєте народжувати.

Рішення про спільні пологи має бути в першу чергу обопільним. Одного бажання майбутньої мами, яке пояснюється необхідністю моральної підтримки близької людини в такій нелегкій справі, недостатньо. Майбутній тато, в першу чергу, повинен бути психологічно підготовлений, щоб надати цю підтримку. Багато статей написано експертами про користь і шкоду спільних пологів, як для жінки, так і для чоловіка. Але одне є очевидним: за відсутності бажання у чоловіка, участь у пологах принесе тільки негативні емоції для обох.

Медичні аспекти партнерських пологів

Якщо прийнято тверде рішення про спільні пологи, то майбутньому татові необхідна певна підготовка. Участь у спеціалізованих курсах, звичайно, справа добровільна, але ознайомитися з інформацією про пологи, все ж, доцільно. Присутність чоловіка на пологах – це не пасивне спостереження за подіями, а активна участь в процесі пологової допомоги, метою якої є допомога в полегшенні стану та підтримки коханої жінки. Зупинимося на основних етапах і розповімо про можливу роль чоловіка в кожному з них.

Відомо, що в пологах виділяють три періоди. Перший період, під час якого відбувається розкриття шийки матки та підготовка родових шляхів, характеризується наростаючими переймами, і в ряді спостережень може тривати близько 12 годин.

Мабуть, в цей період участь партнера в пологах найбільш цінна і для жінки, і для медичного персоналу. Чоловік у цей період – додатковий спостерігач, який завжди може закликати на допомогу і забити тривогу. Необхідно уважно слухати дружину і виконувати її прохання. Підтримувати гарний настрій, допомагати фізично, по можливості сприяти правильному диханню і розслабленню в перервах між переймами. Не слід забувати, що поведінка жінки і її реакція на болючість переймів може бути різною, а слова підтримки від коханої людини дуже цінні в цей момент.

Слідом за відкриттям шийки матки відбувається просування дитини по родових шляхах, це так званий другий або потужний період пологів, фіналом якого є народження довгоочікуваного малюка. Період характеризується появою потуг, мимовільних скорочень матки, м’язів черевного преса, діафрагми і тазового дна. Це найбільш активний період пологів, коли необхідно фізична участь жінки під контролем лікаря і акушера.

У цей період, як правило, роль партнера не настільки важлива для породіллі, а надмірна активність чоловіка може заважати роботі медичного персоналу. Тому, найчастіше чоловіка просять піти з пологового залу до народження дитини або сісти в головах дружини і повторювати рекомендований ритм дихання, допомагаючи жінці не збиватися.

Спостерігати за появою малюка і його першими хвилинами життя – це найголовніший момент в житті сім’ї і одна з цілей партнерських пологів.

Але для жінки народженням дитини самі пологи не закінчуються. Після другого періоду настає третій період пологів, коли відбувається народження посліду. Після відділення плаценти і виділення оболонок при нормально протікаючих пологах виконується огляд родових шляхів, а при показаннях – ушивання розривів м’яких тканин. Необхідності участі з боку чоловіка в цьому процесі немає. Після огляду породілля протягом двох годин ще перебуває в пологовому залі під наглядом лікарів.

Приймаючи рішення про свою участь в пологах, чоловікам необхідно запастися хоробрістю і терпінням, адже витримати весь марафон дуже непросто як морально, так і фізично. Але, зважившись піти на пологи зі своєю коханою, пам’ятайте, що робите це не заради себе, а для неї і в ім’я вашої майбутньої дитини.