Вагітність і пологи

Відпочинок на морі під час вагітності

vidpochinok_na_mori_pid_chas_vagitnosti

Літо – один з найулюбленіших періодів для відпусток і, відповідно, подорожей на море, особливо для жителів мегаполісів. Але що робити, якщо відпустка випадає на час вагітності? Відмовлятися чи ні від привабливої можливості полежати на морському березі? Остаточно вирішити ці питання може тільки сама жінка. Лікуючий лікар може дати лише деякі рекомендації, але відповідальність за рішення лежить повністю на плечах майбутньої мами.

Чи варто їхати на море вагітним?

Вагітність – це фізіологічний стан жінки. За умови, що вона протікає нормально, у майбутньої мами немає приводу відмовлятися від відпустки. Будь-які наявні ускладнення під час вагітності (загроза переривання, передлежання плаценти, обтяжений анамнез попередніх вагітностей, нефропатія і т.д.) – це протипоказання до подорожей у зв’язку з необхідністю спостереження лікаря і проведення терапії – далеко від дому ризики несприятливого результату значно збільшуються.

Якщо вагітність протікає нормально, то найбільш сприятливим часом для подорожей варто вважати період після 12 тижнів і приблизно до 30 тижнів вагітності. Раніше великий ризик самовільного викидня, а більш пізні терміни вагітності пов’язані з надмірним навантаженням на організм матері, що, відповідно, вимагає від неї спокою і обмеження фізичного навантаження.

У яких країнах потрібно відпочивати вагітним

Якщо здоров’я майбутньої мами не викликає побоювань і лікар не бачить протипоказань, то необхідно визначитися з місцем відпочинку. Рекомендується вибирати курорти, розташовані не дуже далеко. Від відпочинку в надмірно жаркому кліматі або в екзотичних країнах потрібно відмовитися. Середня температура вдень понад 35 ° С небажана для вагітної жінки, це несприятливо позначиться на самопочутті. Екзотичні країни краще залишити на потім через високий ризик підхопити інфекційне захворювання або рідкісну хворобу.

Варто заздалегідь вирішити питання про оптимальний термін відпочинку на морському узбережжі. Якщо мова йде про тиждень, то особливого сенсу в такій подорожі немає, краще планувати більш тривалі поїздки – на два тижні і більше. При цьому користі для організму буде більше, спокійніше пройде період адаптації.

Вагітним не рекомендуються тривалі перельоти і переїзди, тому вибір курорту повинен залежати від відстані до місця призначення. Як правило, якщо мова йде про європейські тури, перевагу, все ж, варто віддати літаку.

Ще кілька порад для планування відпочинку під час вагітності

Важливим пунктом у плануванні подорожі має бути придбання медичної страхівки. Поліси, що оформлюються в туристичних агентствах в загальному пакеті документів, як правило, мають мінімально необхідне грошове покриття, а умови страхування не включають ситуації, пов’язані з вагітністю та її ускладненнями. Майбутнім мамам рекомендується отримати розширений поліс мандрівника в страховій компанії. Не варто забувати, що при передчасних пологах виникають великі витрати, пов’язані не тільки зі здоров’ям матері, але і з підтримкою новонародженої дитини і реанімацією, які не входять в стандартний поліс для подорожуючих за кордоном і лягають повністю на плечі самих туристів.

Іноді виникають труднощі при посадці на літак, але, як правило, в правилах перевезення пасажирів, особливо у зарубіжних авіаперевізників, немає обмежень для вагітних. Тим не менш, це питання варто уточнити заздалегідь, до покупки авіаквитків. Іноді потрібно взяти довідку від дільничного акушера-гінеколога з уточненням терміну вагітності.

szo_vzyati_z_soboyu

Відпочинок запланований, тепер необхідно зібрати валізу. Очевидно, що вагітній жінці варто подбати про хорошого компаньйона (чоловік, мама, подруга). Ні в якому разі вона не повинна їхати у відпустку одна.

Багаж слід планувати таким чином, щоб не піддавати себе надмірним навантаженням, нехай за вас це роблять близькі. З собою необхідно взяти аптечку, в якій повинні бути спазмолітичні препарати, засоби, що зупиняють кров, токолітики – остаточний склад аптечки важливо обговорити зі своїм лікарем до від’їзду. Не забудьте покласти сонцезахисний крем, фактор захисту повинен бути не менше 20-30, адже надмірне опромінення вкрай небажане!

Добре спланований відпочинок – це запорука позитивного настрою і здоров’я для майбутньої мами і її малюка.