Вагітність і пологи

Оформлення допомоги при народженні дитини ОНЛАЙН

1_ukr

Народження дитини для кожної молодої сім’ї є чи не найбільшим святом у житті. Проте одразу в перші тижні життя дитини на батьків звалюється чимало турбот однією з яких є і оформлення державної допомоги при народженні дитини.

Молодій мамі (з немовлям на руках, або без нього, але з постійними переживаннями: як там справляється татко з малюком, чи встигну повернутися до наступного годування…) потрібно особисто звернутися до органів соцзахисту, зібрати усі документи, заповнити заяви, прочекати в черзі (які утворюються незалежно від попереднього запису)…

На щастя на сьогодні ситуація з оформленням державної допомоги при народженні дитини докорінно змінюється. З 17 березня 2017 року з’явилася можливість подати усі документи на оформлення допомоги при народженні дитини ОНЛАЙН, вибравши для себе зручний час доби, зручно вмостившись в домашньому кріслі з чашкою ромашкового чаю.

Погодьтеся – дуже зручно для батьків. В чергах стояти не потрібно, та й таткові (бабусям, дідусям) не потрібно витрачати свій робочий час на те, щоб побути з дитиною (немовлям), поки матуся зайнята подачею документів.

kopiya_1_ukr

Як оформити допомогу при народженні дитини онлайн

Тепер детальніше власне про саме онлайн оформлення.

Для початку вам потрібно відвідати (згодом також ця послуга буде доступна і на ).

Авторизуватися на даному порталі. Це можна зробити двома способами:

  • за допомогою електронної пошти
  • за допомогою електронного цифрового підпису

Автризація за допомогою електронної пошти

Досить простий та зручний варіант, щоправда він не позбавить вас від відвідин управління соцзахисту, лише скоротить час візиту. Ви можете відправити документи на попередній розгляд.

Авторизація за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП)

В такому разі мамі/татові потрібно звернутися в найближчий Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України

Зібрати необхідні документи:

  • Копію паспорта
  • Копію облікової картки платника податків фізичної особи
  • Оплата 96 грн (якщо ЕЦП буде збережено на ваш носій – флешку) та підтвердження оплати. Детальніше
  • Встановити на ваш комп’ютер відповідне програмне забезпечення.

А при нагоді рекомендуємо переглянути цікаве відео на нашому каналі:

Виготовити ЕЦП можна задовго до народження дитини (навіть до її зачаття;)).

Примітка!!! ЕЦП спростить вам не лише оформлення допомоги при народженні дитини, а й оформлення інших соціальних допомог (наприклад субсидії).

Якщо у вас є електронний цифровий підпис (ЕЦП), відвідування органів соцзахисту можна уникнути повністю. Результати розгляду заявки надійдуть на вашу електронну пошту.

Подача документів

Далі відкривається електронна форма, яку слід заповнити. Власне, слід зазначити відомості про дитину, матір, батька, місце реєстрації та фактичного проживання, якщо вони відрізняються. Також – обрати спосіб, у який зручно отримувати виплати. Це може бути особистий банківський рахунок або відділення «Укрпошти». І насамкінець – система автоматично підкаже територіальний орган соціального захисту, який має розглянути запит.

Завдяки автоматичній перевірці і підказкам, заповнення електронної форми відбувається легко і просто – із мінімальним ризиком припущення помилок.

Розгляд документів щодо призначення державної допомоги відбувається протягом десяти днів від дня звернення. Рішення про призначення допомоги надсилається вам електронною поштою (або надається особисто – під час візиту) протягом п’яти днів після прийняття відповідного рішення.

Сподіваємось ця інформація буде корисною для вас і хоч трішки спростить такий не легкий період першого місяця життя дитини!