Вагітність і пологи, Перший триместр вагітності

Як позбутися сонливості під час вагітності

sonlivist_pri_vagitnosti

Під час вагітності організм перебудовується повністю: змінюється не тільки фігура, а й звички, настрій, інакше працюють внутрішні органи і, звичайно ж, відбувається серйозне гормональне зрушення. Саме воно винне у надмірній сонливості, на яку так часто скаржаться майбутні мами.

На ранніх термінах вагітності гормон прогестерон, який ще називають «гормоном вагітності», виробляється більш інтенсивно. Цей гормон, крім своєї основної функції, впливає і на нервову систему. Майбутня мама, з одного боку, стає спокійнішою, а з іншого – у неї з’являється відчуття слабкості, підвищена стомлюваність і сонливість.

Природою задумано так, щоб вагітна більше відпочивала, менше нервувала, тим самим оберігаючи малюка від стресів. Організм намагається пристосуватися до нового стану, і до третього місяця сонливість зазвичай зменшується. Однак не завжди цей симптом варто залишати без уваги.

Треба насторожитися, якщо ви постійно протягом всієї вагітності відчуваєте занепад сил, апатію, сонливість, якщо швидко втомлюєтеся і у вас все валиться з рук. Лікар повинен про це дізнатися якомога раніше, адже треба не просто усунути ці симптоми, необхідно знайти причину такого стану. Звичайно, якщо ви сильно втомлюєтеся на роботі, страждаєте від частих стресів, не висипаєтеся, то треба якомога швидше постаратися змінити ситуацію в найбільш комфортну для здоров’я майбутньої мами сторону. Навіть якщо для цього доведеться піти на крайні заходи.

Гірше буде, якщо причини сонливості і апатії ховаються в порушеннях здоров’я. Це можуть бути анемії, гестоз, токсикоз, зміна артеріального тиску, звичайна застуда або алергічні реакції. Без допомоги лікаря тут не обійтися, адже треба думати в першу чергу, як не нашкодити малюкові.

Якщо ж лікар не виявив патологій, і сонливість має фізіологічний характер, можна спробувати поліпшити стан за допомогою простих порад.

sonlivist_pri_vagitnosti_2

Як позбутися сонливості під час вагітності: більше спіть

За такою простою порадою криється складність її виконання. Як не дивно, але для більшості жінок лягти спати не пізніше 22 годин важко. А майбутній мамі необхідний повноцінний сон (не менше ніж 10 годин на добу). Багато вагітних страждають від сонливості вдень і від безсоння вночі, і вважають, що якщо вони ляжуть раніше, то вже напевне не заснуть. Це не так.

Можна і потрібно привчити свій організм засинати в певний час. Якщо є труднощі з засинанням, спробуйте скористатися порадами від безсоння. Незважаючи на те, що вони дуже прості, вони дуже дієві. Отже, ввечері треба: побути на свіжому повітрі, провітрити кімнату, відмовитися від гучних розваг, прийняти теплий розслабляючий душ (але не ванну), перед сном випити молока з медом і прибрати подалі телефон з планшетом.

snidanok_dlya_vagitnih

Як позбутися сонливості під час вагітності: не пропускайте сніданок

Вагітній краще не захоплюватися кавою і міцним чаєм, а ось відмовлятися від легкого сніданку, навпаки, не варто. Мюслі з йогуртом, ягодами, сухофруктами, вівсяна каша … наситять організм «правильними» вуглеводами. Якщо ви погано спали вночі і вам необхідно підбадьоритися, випийте неміцного зеленого чаю. У ньому теж міститься кофеїн і, хоча ефект не такий швидкий, як від кави, але зате більш м’який.

Читайте також:

Харчування в першому триместрі вагітності

Як позбутися сонливості під час вагітності: починайте ранок з зарядки

Вибирайте на свій смак – спеціальна зарядка для вагітних або йога. Обговоріть з лікарем, які саме вправи вам підходять. Зарядка допоможе активізувати кровообіг, поліпшить настрій. Якщо є можливість, відвідуйте басейн.

dihalni_vpravi_dlya_vagitnih

Читайте також:

Гімнастика для вагітних 1 триместр

Як позбутися сонливості під час вагітності: робіть дихальну гімнастику

Дихальна гімнастика прекрасно допоможе підбадьоритися, крім цього, з її допомогою можна зменшити неприємні явища токсикозу і збалансувати обмін речовин. На роботі можна робити нетривалі за часом вправи, а вдома – повноцінний комплекс. Прийміть зручну позу, розслабтеся і закрийте очі. Короткі вдихи повинні чергуватися з довгими видихами. Відчуйте, як при вдиху піднялася грудна клітка і збільшився живіт. Потім у зворотному порядку: повільно зменшується живіт і опускається грудна клітка. Ритм дихання слід чергувати – то вдих-видих прискорюються, то уповільнюються.

Як позбутися сонливості під час вагітності: не забувайте про перерви

Постарайтеся знайти можливість відпочити або просто розслабитися за робочим столом. В ідеалі добре б трохи поспати в кімнаті для відпочинку. Якщо такий варіант не для вас, то робіть собі перерви частіше, виходьте гуляти на свіжому повітрі. Слідкуйте, щоб температура в офісі була комфортною для вас – 19-22 градуси. Буде жарко або холодно – потягне на сон.

Якщо відчуваєте, що засинаєте, вийдіть на свіже повітря або просто в коридор і зробіть кілька енергійних махів руками, покрутіть головою, нахиляти її вправо-вліво. Підніміться і зійдіть по сходах на 1-2 прольоти. Нарешті, згадайте смішний анекдот – сміх теж розганяє сон, тим більше що це найприємніший спосіб підбадьоритися.