Вагітність і пологи

Вагітність і молочниця: неприємне поєднання

molochnicya_i_vagitnist

Молочниця під час вагітності – явище дуже поширене. Що ж це таке та які симптоми цієї хвороби? Наукова назва молочниці – кандидоз. Гриби роду Кандіда – головна причина молочниці (найчастіше розвиток хвороби провокує вид Candida albicans). У нормі в кишечнику і піхві жінки гриби Кандіда знаходяться в невеликих кількостях і ніяк не позначаються на якості життя. Проте в деяких випадках гриби починають активно розмножуватися – ось тоді і з’являються неприємні симптоми цієї самої молочниці.

Фактори, що сприяють розвитку молочниці

  • Вагітність – в силу того, що в цей період відбувається гормональна перебудова організму.
  • Ослаблення імунітету – коли імунний захист слабшає, грибки починають безконтрольно розмножуватися.
  • Неправильне харчування – наприклад, надлишок вуглеводів в раціоні.
  • Прийом антибіотиків – тому нерідко фахівці паралельно з антибактеріальною терапією призначають препарати від кандидозу.

. . . . . . . . . .

Симптоми і діагностика

  • Набряк і почервоніння слизової оболонки зовнішніх статевих органів і піхви.
  • Свербіж, біль і відчуття печіння в області зовнішніх статевих органів – причому ці відчуття посилюються від гарячої води, після сечовипускання і статевого акту.
  • Густі сирнисті виділення без різкого запаху.

Як правило, лікарю достатньо наявності цих симптомів для попередньої постановки діагнозу. Однак для його уточнення може знадобитися один з діагностичних методів. Наприклад, «мазок на флору» допоможе виявити загальну кількість грибів і ступінь запалення, а бактеріологічний посів мікрофлори піхви – визначити чутливість збудника до різних лікарських засобів.

Лікування молочниці під час вагітності

Доведено і визнано вже не тільки в усьому світі, але й на пострадянському просторі, що ніякої шкоди Candida albiсans принести плоду не може. Лікувати молочницю під час вагітності потрібно, якщо є симптоми запалення (свербіж, почервоніння, виділення, запальна реакція в аналізі виділень), але також треба розуміти, що часто цим питання не вирішується, і за допомогою лікування можна на деякий час придушити симптоми молочниці, яка може знову рецидивувати. Не лікувати молочницю під час вагітності можна за відсутності скарг і запальної реакції в аналізі виділень, навіть якщо Candida albiсans висівається в бактеріологічному посіві. Вибір препарату обов’язково слід обговорити з лікарем.